MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Marcin Gruchała został nowym większościowym właścicielem Arki Gdynia. Ile zapłacił za akcje Michałowi Kołakowskiemu?

Paweł Stankiewicz
Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
Arka Gdynia ma już oficjalnie nowego właściciela i prezesa. Marcin Gruchała odkupił pakiet większościowy udziałów w spółce od Michała Kołakowskiego. Gruchała został od razu prezesem Arki, a do spodziewanych zmian doszło zarówno w radzie nadzorczej, jak i w zarządzie. Żółto-Niebiescy są wiceliderem tabeli w Fortunie 1. Lidze i walczą o awans do PKO Ekstraklasy.

W czwartek 4 kwietnia 2024 roku została zawarta umowa dotycząca sprzedaży między Michałem Kołakowskim i Marcinem Gruchałą na rzecz Pana Marcina Gruchały (jako 100% właściciela Squadra G SARL) pakietu 75% akcji Arki Gdynia S.A. Tym samym nowym, większościowym akcjonariuszem Arki, posiadającym 92% akcji został Pan Marcin Gruchała. Nieoficjalnie mówi się, że za akcje zapłaci Kołakowskiemu w ratach 12 milionów złotych.

Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego spisują się znakomicie w tym sezonie w Fortunie 1. Lidze. Kibice od początku rozgrywek bojkotowali mecze domowe domagając się odejścia właściciela klubu Michała Kołakowskiego. Tymczasem z powodu zmniejszonych wpływów z tytułu chociażby biletów piłkarzom zostały obcięte pensje. To nie wpłynęło negatywnie na grę zespołu. Arka nadal spisuje się znakomicie i jest na dobrej drodze do awansu do PKO Ekstraklasy.

Kwestie właścicielskie w Arce wreszcie zostały ostatecznie unormowane. Dziś została zawarta umowa sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Arce Gdynia, wynoszącego 75 procent, pomiędzy Michałem Kołakowskim i Marcinem Gruchałą, który jest właścicielem Squadra G SARL. To oznacza, że Gruchała został nowym większościowym akcjonariuszem i posiada obecnie 92 procent akcji. Ponadto pięć procent udziałów ma Ejsmond Club Sp. z o.o., a po jednym procencie Przemysław Adam, Mariusz Czoska i Mariusz Delgas.

Zmiany właścicielskie doprowadziły do ruchów personalnych w statutowych organach Arki Gdynia. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy przyjęło rezygnację Jarosława Piechotki i Mateusza Więckowskiego z uczestnictwa w radzie nadzorczej spółki, a nominowało do niej Przemysława Adama, który został przewodniczącym rady nadzorczej, a na jej członka Krzysztofa Waldera. Członkiem rady nadzorczej pozostaje Tomasz Chamera.

Ponadto rada nadzorcza przyjęła rezygnację Michała Kołakowskiego z pełnienia funkcji prezesa zarządu. Nowym prezesem Arki został Marcin Gruchała, a członkami zarządu Paweł Bień oraz Tomasz Majchrowicz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto