Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Manifa, Warszawa 2016 już dzisiaj! "Żądamy dostępu do aborcji i antykoncepcji" [DATA, TRASA, HASŁO]

stul
Manifa, Warszawa 2016 już jutro! "Żądamy dostępu do aborcji i antykoncepcji" [DATA, TRASA, HASŁO]
Manifa, Warszawa 2016 już jutro! "Żądamy dostępu do aborcji i antykoncepcji" [DATA, TRASA, HASŁO] Grzegorz Olkowski
Pod kontrowersyjnym hasłem: "Aborcja w Obronie Życia!" przejdzie przez Warszawę tegoroczna XVII warszawska manifa. Przemarsz odbędzie się 6 marca i wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki.

Kontrowersyjne hasło to moty przewodni tegorocznego wydarzenia. - Poprzez ten przekaz przywracamy racjonalność debacie o przerywaniu ciąży. Wskazujemy, kto rzeczywiście broni życia, a kto czyni innym krzywdę - zapowiadają organizatorzy wydarzenia, "Porozumienie kobiet 8 marca".

Manifa, Warszawa 2016 - HASŁO
Poprzez przemarsz 6 marca, pragną nagłośnić temat aborcji. - Hasło "Aborcja w Obronie Życia" może wydawać się absurdalne, ale jego uzasadnienie jest bardzo proste: to właśnie prawo do aborcji chroni życie – życie kobiet i dzieci. Brak legalnej aborcji to aborcje w podziemiu, niebezpieczne i drogie. Odmawiając kobietom prawa do aborcji, stawia się je pod ścianą. Kobiety przerywają ciążę bez ochrony lekarskiej, ryzykując życie i narażając swoje dzieci na sieroctwo. Rocznie 5 milionów kobiet jest hospitalizowanych z powodu komplikacji po niebezpiecznej aborcji. Około 220 tysięcy dzieci traci z tego powodu matki - tłumaczą w zapowiedzi akcji.

Manifa, Warszawa 2016 - TRASA
XVII Manifa przejdzie ulicami Warszawy w niedzielę 6 marca. Wystartuje o 12.00 spod Pałacu Kultury i Nauki, przejdzie Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem aż do Placu Zamkowego.

Organizatorzy Manify, grupa nieformalna "Porozumienie kobiet 8 marca", podkreślają że prawo decydowania o swojej płodności jest prawem człowieka a przez organizowany protest chcą wyrazić swoje postulaty - żądają "dostępu do aborcji i antykoncepcji, edukacji seksualnej, godnych porodów i poronień, faktycznego wsparcia dla osób wychowujących dzieci". Jak podkreślają, żądanie tych praw to prawdziwa obrona życia.

Nieformalna Grupa "Porozumienie Kobiet 8 Marca" powstała w 2000 roku po głośnej akcji o ingerencji policji w gabinecie ginekologicznym w Lublińcu. Poprzez anonimowy donos o rzekomej aborcji policja nakazała kobiecie wykonanie badań ginekologicznych. Jak podają członkowie grupy: kobieta nie została poinformowana o przysługujących jej prawach. W tej sprawie sporządzono list protestacyjny, który trafił do mediów i Rzecznika Praw Obywatelskich, a ten podjął interwencję. Całemu wydarzeniu towarzyszyły protesty publiczne kobiet, które przerodziły się w coroczną walkę o równe prawa kobiet i wszystkich dyskryminowanych grup.

Więcej informacji znajdziecie w Facebookowym wydarzeniu.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto