Jak wygląda z dotychczasowych danych liczbowo udział głosów?
Wybory do Sejmu:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 475 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 5 533 głosów
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 522 głosów
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 2 252 głosów
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 1 642 głosów
Wybory do Senatu:
SZYMAŃSKI Antoni KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 253 48,50%
ŚWILSKI Ryszard Jan KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 10 886 51,50
A jak głosowano w poszczególnych gminach powiatu tczewskiego?
Gmina Tczew
Sejm:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 376 38,38%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 1 976 31,92%
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 709 11,45%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 597 9,64%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 532 8,59%
Senat:
SZYMAŃSKI Antoni KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 625 43,18%
ŚWILSKI Ryszard Jan KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 3 454 56,82%
Miasto Tczew
Frekwencja - 61,56%
Liczba kart ważnych - 27 127
Liczba uprawnionych - 44 067
Sejm
- Prawo i Sprawiedliwość: 10 183 głosów – 37,93 %
- Koalicja Obywatelska – 9 303 głosów – 34,66 %
- Sojusz Lewicy Demokratycznej – 3 429 głosów – 12,77 %
- Konfederacja – 2 200 głosów – 8,2 %
- Polskie Stronnictwo Ludowe – 1 730 głosów – 6,44 %
Senat
- R. Świlski – 15 167 głosów – 58,01 %
- A. Szymański – 10 977 głosów – 41,99 %
Gmina Pelplin
Sejm:
W Gminie Pelplin frekwencja wyniosła 51,20%.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 12 306, liczba wydanych ważnych kart wyniosła 6 301.
Wyniki poszczególnych komitetów wyborczych w Gminie Pelplin przedstawiają się następująco:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 47,11%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI: 24,04%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 13,04%
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ: 8,48%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ: 7,33%
Senat:
SZYMAŃSKI Antoni KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 000 47,35%
ŚWILSKI Ryszard Jan KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 1 112 52,65%
Gmina Gniew
Sejm:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 658 46,11%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 1 320 22,90%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 728 12,63%
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 697 12,09%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 361 6,26%
Senat:
SZYMAŃSKI Antoni KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 883 50,59%
ŚWILSKI Ryszard Jan KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 2 816 49,41%
Gmina Morzeszczyn
Sejm:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 624 52,04%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 248 20,68%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 144 12,01%
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 110 9,17%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 73 6,09%
Senat:
SZYMAŃSKI Antoni KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 681 57,91%
ŚWILSKI Ryszard Jan KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 495 42,09%
Gmina Subkowy
Sejm:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 924 43,38%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 513 24,08%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 252 11,83%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 226 10,61%
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 215 10,09%
Senat:
SZYMAŃSKI Antoni KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 000 47,35%
ŚWILSKI Ryszard Jan KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 1 112 52,65%
Jak głosowano na poszczególnych kandydatów?
PSL
KOBYLARZ Andrzej Sławomir - 388 głosów - 1,81 proc.
TRAWICKI Krzysztof Gabriel - 326 głosów - 1,52 proc.
KUCHAREK Adam Antoni - 194 głosy - 0,91 proc.
WERONIECKI Bartosz Szymon - 653 głosy - 3,05 proc.
PiS
SMOLIŃSKI Kazimierz - 2159 głosów - 10,08 proc.
WAŃCZYK-KULPIŃSKA Katarzyna Maria - 164 głosy - 0,77 proc.
PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej - 3968 głosów - 18,52 proc.
SLD
OCHOCKA Iwona - 271 głosów - 1,26 proc.
Konfederacja Wolność i Niepodległość
KRZYWKOWSKI Marcin Piotr - 126 głosów - 0,59 proc.
KO PO
NEUMANN Sławomir Arkadiusz - 1091 głosów - 5,09 proc (pow. starogardzki - 1750 głosów, 6,84 proc.)
WAŁĘSA Jarosław Leszek - 1566 głosów - 7,31 proc.
POMASKA Agnieszka Dominika - 662 głosy - 3,09 proc.
KULAS Jan Edward - 241 głosów - 1,12 proc.
HANDKE-OWSIAK Alicja - 144 głosy - 0,67 proc.
ŚLEDŹ Mariusz - 234 głosy - 1,09 proc.
REZMEROWSKI Roman Kazimierz - 221 głosów - 1,03 proc.
AKTUALIZACJA
Lista wybranych posłów i posłanek z okręgu gdańskiego
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
6 MANDATÓW
Wałęsa Jarosław Leszek, Gdańsk
Adamowicz Piotr, Gdańsk
Pomaska Agnieszka Dominika, Gdańsk
Neumann Sławomir Arkadiusz, Rokocin,
Chmiel Małgorzata, Gdańsk,
Borowczak Jerzy, Gdańsk,
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
4 MANDATY
Płażyński Kacper Maciej, Gdańsk,
Sellin Jarosław Daniel, Warszawa,
Smoliński Kazimierz, Tczew,
Cymański Tadeusz, Malbork,
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
1 MANDAT
Maciejewska Beata Monika, Gdańsk
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
1 MANDAT
Urbaniak Michał Piotr, Mosty
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?