Lotos Gdynia - Artego Bydgoszcz 104:57

Łukasz BartosiakZaktualizowano
Zgodnie z przewidywaniami, koszykarki Lotosu Gdynia znokautowały Artego Bydgoszcz w meczu 17 kolejki Ford Germaz Ekstraklasy. Podopieczne Jacka Winnickiego po raz pierwszy w tym sezonie przekroczyły barierę 100 punktów.

Pierwszych kilka minut spotkania nie zwiastowało pogromu. Bydgoszczanki nie przestraszyły się mistrzyń Polski i prowadziły nawet 6:3. Z czasem jednak rzuty "za trzy" pozwoliły Lotosowi wyjść na prowadzenie 16:12. W końcówce kwarty przewaga gospodyń była już coraz bardziej wyraźna i po 10 minutach gry było już 29:18. W drugiej kwarcie nastąpiła egzekucja. W cztery minuty Lotos zdobył 12 "oczek" z rzędu, Artego ani jednego. Niemoc strzelecką bydgoskiego zespołu przełamała Melanie Thomas, ale wówczas było już po meczu - Lotos prowadził przed tym rzutem 41:18. Napór gospodyń trwał i do przerwy drużyna Jacka Winnickiego pewnie prowadziła 58:21, a to oznacza, że w drugiej kwarcie przyjezdne zdobyły tylko 3 punkty!
Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Walczące o honor zawodniczki Artego zdobyły w tym okresie 18 punktów. W ostatniej odsłonie rozpoczął się wyścig gospodyń po złamanie bariery 100 "oczek". Udało się to krótko przed syreną kończącą spotkanie, a punkty zdobyła z dystansu Marta Urbaniak.
Teraz Lotos czeka arcytrudny pojedynek w Eurolidze. W najbliższą środę gdynianki zagrają na wyjeździe z głównym kandydatem do wygrania tych rozgrywek - Spartakiem Moskwa. Przy korzystnych rozstrzygnięciach pozostałych meczów grupy D porażka wcale nie musi oznaczać końca marzeń o awansie do "Top 16".

Lotos Gdynia - Artego Bydgoszcz 104:57 (29:18, 29:3, 22:18, 24:18)
Lotos: Jujka 11 (1), Matovic 11 (1), Phillips 7 (1), Tomiałowicz 5 (1), Mukosiej 2 oraz Sosnowska 17 (3), Leciejewska 16, Halvarsson 15, Urbaniak 11 (3), Kaczmarska 5, Wrigth 4.
Artego: Thomas 21 (3), Rzeźnik 12 (2), Chomać 7, Payne 6, Crisman oraz Parus 3, Kaja 2, Myśków 2, Płóciennik 2, Maj 2, Hołownia.