Londyn 2012: Polscy siatkarze wygrali z Włochami na rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich 3:1 [ZDJĘCIA]

msz
Polska reprezentacja siatkarzy wygrała pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie z Włochami 3:1!

Polscy siatkarze wygrali w Londynie z wicemistrzami Europy Włochami 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:14) . To był pierwszy mecz obu drużyn w meczu grupy A turnieju olimpijskiego. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się we wtorek o godz. 12.30 z Bułgarami.

Zobacz koniecznie: Polscy siatkarze ślubowali przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w Londynie [ZDJĘCIA]

Trener Andrea Anastasi nie zaskoczył polskich kibiców i w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego postawił na sprawdzoną szóstkę.

Media przed rozpoczęciem spotkania przypominały mecz obu ekip sprzed czterech lat, bardzo wyrównany w ćwierćfinale igrzysk w Pekinie. W tie-breaku lepsza okazała się Italia. Tym razem Polakom udało się zrewanżować.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane i nerwowe. Obie strony często kwestionowały decyzje sędziów.

W pierwszym secie walka punkt za punkt trwała do stanu 10:10. Później biało-czerwoni się pogubili. Przestali kończyć pierwsze akcje, a i blok nie funkcjonował tak jak zwykle. Trzypunktowa przewaga Włochów 20:17 była zasłużona. Gdy tegoroczni zwycięzcy Ligi Światowej zaczęli gubić się również w przyjęciu, o czas poprosił trener Anastasi. Jednak nawet Jakub Jarosz, który pojawił się na zagrywce przy stanie 21:23, nie zdołał doprowadzić do remisu i Polacy przegrali 21:25.

Drugą partię Polacy rozpoczęli w takim samym zestawieniu. Biało-czerwoni szybko

odnaleźli własny styl gry. Mieli nawet pięciopunktową przewagę 12:7. W tym secie rozkręcił się Zbigniew Bartman, który miał wcześniej kłopoty z przebiciem się na drugą stronę siatki.

Groźne przestały być również zagrywki jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w ekipie Włoch Luigiego Mastrangelo. W tym secie doszło nawet do kuriozalnej sytuacji, kiedy punkt zdobył... libero polskiej reprezentacji Krzysztof Ignaczak. Ostatnie dwie piłki rewelacyjnie wykorzystał Michał Winiarski i biało-czerwoni triumfowali 25:20.

Znacznie bardziej wyrównana była trzecia partia i nawet wówczas, gdy wydawało się, że przy stanie 18:15 Polacy powinni odskoczyć, Włosi szybko potrafili odrobić straty. Gdy przewaga stopniała do jednego punktu (22:21) trener Anastasi postanowił wziąć przerwę. To poskutkowało, bo brązowi medaliści mistrzostw Europy zwyciężyli 25:23.

Kompletną bezradność podopiecznych Mauro Berutto polscy kibice zobaczyli w ostatniej odsłonie. Polacy w każdym elemencie byli ekipą znacznie lepszą i prowadzili nawet 12:5. Do samego końca nie dali dojść do głosy rywalom, a mecz zakończył as serwisowy Bartosza Kurka - 25:14 i 3:1 w całym spotkaniu.

We wtorek biało-czerwoni o godz. 12.30 czasu warszawskiego zmierzą się z Bułgarami, z którymi spotkali się 7 lipca w półfinale Ligi Światowej i zwyciężyli 3:0.

Relacja z meczu na drugiej stronie

ZAPRASZAMY NA RELACJĘ NA ŻYWO

DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!

25:14**Wygryyyyyyyyyywamy IV seta i cały mecz 3:1! **

24:14 Nie trafiają w boisko Włosi. Mamy piłkę meczową!

23:14 Włosi odrabiają straty

23:13 As serwisowy Włochów!

23:12 Punkt dla Włochów

23:11 Włosi nie trafiają w boisko

22:11 Niewiele brakowało Winiarskiemu, który prawie obronił piłkę. Punkt dla Włochów

22:10 As serwisowy!

21:10 Włosi pełnią już tylko rolę pachołków i kibiców, którzy oglądają piękną grę naszych

20:10 Znów dobra akcja Włochów

20:9 Włosi, a potem Polacy

19:8 Baaartman! Włosi proszą o czas. A na trybunach biało-czerwono! Kibice szaleją!

18:8 Kurek znów z drugiej lini!

17:8 Puntk dla Włochów

17:7 Moooożdżonek!

16:7 Szaleństwo na trybunach. A Bartek Kurek uderza w siatkę

16:6 Kolejny punkt Kurka! Co za mecz Polaków! Jeśli utrzymamy taką formę to będzie kwestia kilkunastu minut.

15:6 Kurrek z drugiej lini! Ależ rzeź niewiniątek!

10:4 Puntk dla Włochów

10:3 Włosi dotykają siatki i jest juz 10:3. Atmosfera u Włochów nie jest teraz najlepsza. Zresztą wcale się im nie dziwimy

9:3 Polacy zdążyli ustawic blok i puntk dla Biało-Czerwonych

8:3 Mylą się w ataku Włosi i puntk dla nas. Włosi proszą o przerwę

7:3 Kolejny blok tym razem Bartosz Kurek w pojedynkę zdobywa oczko!

Relacja z III setu na kolejnej stronie

25:23 Serw Włochów, ale mylą się Włosi i wyyyyyyyyyygrywamy III seta! Prowadzimy w meczu 2:1

24:23 Niestety oczko dla Włochów. Przerwa

24:22 Piłka setowa i ...

23:22 Kuba Jarosz na boisku i niestety pkt dla Włochów

23:21 Winiarski po skosie i punkt!

22:21 Miękkie zagranie Włochów i oczko dla nich. Czas dla Polaków. Brakuje nam trzech punktów, aby wygrać III seta

22:20 Punkt dla rywali

22:19 Kurek kończy po skosie!

21:19 Serwis Bartmana w siatkę

21:18 Mocno Bartman i mamy punkt! Włosi proszą o czas!

20:18 Piękne zakończenie ataku. Mamy znów 2 pkt przewagi

19:18 Punkt dla Włochów

19:17 Z zagrywki grają jednak w aut. Oczko dla nas

18:17 Puntk dla Włochów

18:16 Mocne uderzenie Włochów, ale odbieramy i zdobywamy punkt z kontry!

17:15 Mamy punkt po bloku!

16:14 I kolejny! Przerwa

15:14 Nie przejmujemy się przemyśleniami miłośnika tasiemcowych telenowel i zdobywamy 15 oczko

14:14 Puntk dla nas? Nie sędzia znów przyznaje oczko Włochom. Argentyński sędzia dopatrzył się dotknięcia siatki...

9:9 Możdżoooonek!

8:8 Słaba zagrywka Włochów i punkt dla nas. I chwilę potem sytuacja się odwraca i punkt dla rywali i jest 8:9

23:20 Punkt dla rywali

23:19 2 punkty brakuje nam aby wygrać tego seta!

22:19 Ofiarna oborna Winiarskiego, ale piłka wypada w aut. Puntk dla Włochów

22:18 Wreszcie puntk dla nas!

21:18 I znówu. Robi się nerowwo. Trener Polaków zarządza przerwę

21:17 Kolejny punkt dla Włochów

21:16 Trudna zagrywka Włochów, którzy zdobywają oczko

21:15 Ależ błąd Włochów. W kuriozalny sposób tracą punkt

20:15 I kolejny. Błąd naszych zawodników.

20:14 Pukt dla Włochów.

20:13 Kolejny punkt dla nas. Tym razem sędzia nie ma wątpliwości

19:13 Puntk dla Włochów, choć to bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego. Piłka wyraźnie wyszła na aut. Jednak sędzia dopatrzył się bloku, którego nie było. Ta decyzja zdziwła nawet Włoskiego szkoleniowca

19:12 I kolejny

18:12 Serwis Włochów, ale punkt dla Polaków.

17:12 Atakuje Ignaczak i oczko dla Włochów.

17:11 Kolejny punkt dla Włochów.

17:10 Wracamy do gry. Nasza zagrywka. Przyjmują Włosi, atakujemy i odbita piłka wychodzi na aut.

16:9 Nie zwalniamy tempa. Gramy jak natchnieni! Krótka przerwa techniczna. A na trybunach "Meksykańska fala"

15:9 Włosi nie bardzo wiedzą co sie dzieje, ale po złej zagrywce Polaków zdobywają 9 punkt

15:8 Zmiana u Włochów, którzy źle przyjmują naszą zagrywkę i rośnie nasza przewaga!

14:8 Kurek i mamy kolejny punkt

13:8 Słabe zagranie Włochów i zdobywamy 13 punkt

12:8 Punkt dla Włochów

12:7 Bartman i punkt prosto z serwisu! Szaleństwo na trybunach. Słychać głośne "Polska Biało-Czerwoni!"

11:7 Atak z drugiej linii Winarskiego i powiększamy przewagę

10:7 Zagranie Możdżonka, ale punkt dla Włochów

10:6 Nie trafia z serwisu zawodnik Włoch.

9:6 Punkt dla Włochów.

9:5 Wracamy do gry. Serwis Polaków. Włosi przyjmują bronią biało czerwoni i atakuje Winiarski, który przebija blok!

8:5 Bartosz Kurek i kolejny punkt dla nas. Sędziowie początkowo przyznali punkt Włochom, ale zmienili zdanie. Przerwa

3:3 Punkt dla Włochów i remis.

3:2 Popełniamy błąd, ale szybko go naprawiamy i już prowadzimy!

2:2 Włosi nie zdążyli z obroną i mamy punkt.

1:1 Mamy remis i serwis, ale marnujemy okazję, aby wyjść na prowadzenie i jest 1:2

0:1 Dogry początek Włochów.

II SET

Relacja z I seta na kolejnej stronie

21:25 Włosi wygrywają pierwsego seta.

21:24 Wchodzi Kuba Jarosz. Serwuje, ale punkt zdobywają Włosi, którzy mają piłkę setowa

21:23 Jest punkt!

20:23 Włosi odbierają zagrywkę Bartmana i zdobywają punkt

20:22 Potęzna zagrywka Włochów, ale mylą się.

19:22 I kolejny robi się niewesoło. Polacy tracą już trzy punkty. Wznosi się doping Polskich kibiców, którzy śpiewają "Gramy u siebie" i faktycznie, wygląda to tak, jakby grali u siebie.

19:21 Punkt dla Włochów.

19:20 Ale dramatyczna akcja i puntk dla Polaków!

18:20 Wspaniała akcja Polaków. Bardzo mocne uderzenie w środek pola!

17:20 Ignaczak trafiony po zagrywce i punkt dla Włochów.

17:18 Dobra akcja Polaków.

16:18 Punkt dla Włochów.

16:17 Bardzo mocne uderzenie z serwisu Włochów. Przyjmujemy i uderze Winiarski. Jest punkt!

14:17 Dobra akcja rywali i znów przegrywamy dwoma punktami.

15:16 Setki Polaków na trybunach. I mamy punkt!

14:16 I kolejny

14:15 Piłka rzucona i punkt dla Włochów

13:14Przegrywamy, ale już odrabiamy straty i jest remis po 14.

13:13 Ależ długa wymiana. Włosi atakują, ale bronimy i zdobywamy punkt blokiem

12:13 Zagrywka Bartmana i w siatkę

12:12 Mamy remis. Siatki według sędziego dotyka zawodnik z Włoch

11:12 Ofiarna obrona Winiarskiego, ale niestety w ataku w boisko nie trafia Bartman!

11:11 I znów remis, ależ zacięte spotkanie!

10:11 Znów przegrywamy

10:10 Znów remis. Po długiej wymianie punkt zdobywa Możdżonek!

8:10Puntk dla Włochów, którzy niestety niebezpiecznie się rozkręcają.

8:9Przyjęcie Włochów, idealne rozegranie i uderzenie w wolne pole.

8:8Serwis Włochów i w siatkę. Mamy remis

7:8 Serwis Włochów i punkt dla nich. O czas prosi trener Polskiej ekipy.

7:7 Mamy remis.

7:6 Nieudany atak Winiarskiego i Włosi już tylko jeden punkt za Polakami

7:5 Włosy zdobywają punkt po nieudanej zagrywce Polaków.

7:4 Bartman!

6:4 Pojedynek jest wyrównany. Po obu stronach jest sporo nerwów.

6:3 Przerywamy dobrą passę Włochów i zdobywamy punkt.

5:3 Kolejny punkt dla Włochów.

5:2 Punkt dla Włochów. Polacy byli przekonani, że piłka wyszła w aut. Sędziowie zadecydowali jednak inaczej.

5:1 Skuteczny atak Bartosza Kurka i mamy kolejny punkt. O czas prosi trener Włóchów

4:1 A nawet 4. Kolejny błąd Włochów

3:1 Błąd Włochów i jest już 3:1

2:1 Możdżonek i prowadzimy!

1:1 Zagrywka Włochów przyjmują Polacy i zdobywamy pierwsze punkty.

0:1 Alęż długa akcja i punkt dla Włochów.

21.00 I rozpoczęli walkę o pierwszego seta!