Liga VTB: Asseco Prokom Gdynia - Lokomotiw Kubań 72:81

Motiejunas zdobył 11 punktów
Motiejunas zdobył 11 punktów Przemek Świderski
Czwarta kwarta przesądziła o zwycięstwie w Gdyni Lokomotiwu-Kubań Krasnodar. Bronią Rosjan na mistrzów Polski okazały się rzuty za trzy. W decydującej kwarcie meczu goście raz po raz dziurawili kosz gdynian zza linii 6,75. Asseco Prokom przegrało z Lokomotiwem 72:81. To szósta porażka podopiecznych Tomasa Pacesasa w dziesiątym występie w Lidze VTB.

Asseco Prokom Gdynia - Lokomotiw-Kubań Krasnodar 72:81 (22:19, 16:20, 17:14, 17:28)

Asseco Prokom: Blassingame 17, Motiejunas 14, Łapeta 9, Frasunkiewicz 8, Lafayette 7, Kuebler 5, Seweryn 4, Szczotka 1.

Lokomotiw: Massey 23, Blakney 17, Bykow 19, Traore 9, Rivers 8, Szeleketo 5, Brezec 5, Grigoriew 2, Chalmers 2, Szuchowstow 0.

IV kwarta 72:81

Koniec meczu. 72:81.

40 min. - Łukasz Seweryn. 72:81.

40 min. - Trójką odpowiada Blassingame. 70:79.

39 min. - I znów za trzy. Tym razem Bykow. 67:79.

38 min. - Dwa punkty Lafayette'a. 67:76.

37 min. - Ależ Rosjanie mają serię za trzy. Kolejna ich celna próba i na tablicy wyników 62:76.

36 min. - Rośnie prowadzenie Rosjan. 60:73.

36 min. - Massey chciał efektownie, a nie trafił do kosza...60:68.

35 min. - Blassingame tylko jeden na dwa wolne. 60:65.

34 min. - Blakney trafia "trójkę". O czas prosi Tomas Pacesas. 59:65.

33 min. - Dwa punkty do dorobku Lokomotiwu dorzuca Bykow. Odpowiada Motiejunas. 59:62.

32 min. - Niesamowicie gra Massey. Zdobył już 21 punktów. 57:60.

31 min. - Blakney posyła piłkę do kosza zza linii 6,75. 55:58.

31 min. - Na początku czwartej kwarty goście wyrównują stan meczu. 55:55.

III kwarta 55:53

30 min. - Blassingame za trzy! 55:53.

30 min. - Tylko jęk zawody na trybunach. Lafayette mógł efektownie zakończyć akcję mistrzów Polski. 52:53.

29 min. - Punkty Blassingame'a zaliczone! 52:53.

28 min. - Łukasz Seweryn. Remis po 50.

27 min. - Chybiony rzut Hrycaniuka. 48:50.

26 min. - Trzypunktowy rzut Riversa. 47:48.

25 min. - Przymierzył i trafił. Frasunkiewicz, za trzy! 47:43.

23 min. - Dwa punkty zdobywa Frasunkiewicz. 44:41.

22 min. - Łapeta w pięknym stylu skończył akcję mistrzów Polski. 42:39.

II kwarta 38:39

Przerwa. 39:38 dla gości.

20 min. - Tym razem w roli głównej Łapeta. 38:37.

20 min. - Goście znów na prowadzeniu. 36:37.

20 min. - Zamojski chybił za trzy. 36:34.

18 min. - Ależ akcja Massey'a. Palce lizać! 34:32.

17 min. - Gdynianie tracą piłkę w ataku, skuteczną kontrę Lokomotiwu wykończył Massey. 32:27.

16 min. - Akcję gdynian kończy Przemysław Frasunkiewicz. Trafia za trzy. 32:25.

14 min. - Trzypunktowy rzut Przemysława Zamojskiego. 29:25.

13 min. - Primoz Brezec nie myli się na linii rzutów wolnych. 26:25.

12 min. - Efektowny wsad Massey'a. 24:23.

11 min. - Szczotka do Hrycaniuka i dwa punkty Asseco Prokomu. 24:21.

I kwarta 22:21

Koniec pierwszej kwarty. 22:21 dla mistrzów Polski.

9 min. - Michael Kuebler posyła piłkę do kosza zza linii 6,75. 22:21.

9 min. - Jerel Blassingame skutecznie wchodzi pod kosza i zdobywa dwa punkty. 19:21.

8 min. - Ładna akcja gości zakończona trójką Kelvina Riversa. 15:19.

7 min. - Błąd 24 sekund po stronie gospodarzy. Piłka dla Rosjan. 15:14.

7 min. - Za trzy trafia Motiejunas! Asseco Prokom na prowadzeniu! 15:12. O czas prosi szkoleniowiec gości.

6 min. - Adam Łapeta doprowadza do remisu po 12.

6 min. - Dwa punkty zdobywa Blakney. 9:12.

6 min. - Najsprytniejszy w podkoszowym zamieszaniu okazał się Massey. 7:10.

4 min. - Skutecznie pod koszem gości Olivier Lafayette. Motiejunas dobił rzut Lafeyette'a. 7:8.

3 min. - Pierwsze punkty dla gospodarzy. W roli głównej Donatas Motiejunas. 2:8.

2 min. - Za dwa Maksim Szeleketo. 0:6.

2 min. - Blassingame traci piłkę w ataku. Zaczną goście. 0:4.

1 min. - Dwa przechwyty gości i Rosjanie prowadzą 4:0. Najpierw dwa punkty z rzutów wolnych zdobył Jeremiah Massey, a potem kolejne dołożył Rodercik Blakney. 0:4.