Liga VTB: Asseco Prokom Gdynia - CEZ Nymburk 77:66

Kolejne, piąte, zwycięstwo dopiszą do swojego konta zawodnicy Asseco Prokomu. Mistrzowie Polski w dobrym stylu pokonali mistrzów Czech z Nymburka 77:66. Podopieczni Tomasa Pacesasa w starciu z rywalem wyszli na plus. W pierwszym meczu przegrali bowiem siedmioma punktami. Najwięcej punktów dla zwycięzców, 21, zdobył Donatasa Motiejunas. Litwin był bliski double-dobule, gdyż zebrał też dziewięć piłek.

Asseco Prokom Gdynia - CEZ Nymburk 77:66 (19:6, 15:15, 23:14, 20:31)

Asseco Prokom: Motiejunas 21, Blassingame 12, Seweryn 12, Zamojski 11, Hrycaniuk 10, Dmitriew 3, Łapeta 2, Szczotka 2, Frasunkiewicz 2, Kuebler 2.

CEZ: Abrams 19, Palyza 12, Benda 10, Pumprla 7, Sokołowski 7, Wilson 5, Necas 3, Lenzly 3, Lawrence 0, Kremen 0, Simmons 0, Naymick 0.

IV kwarta 77:66

Czwarta kwarta należała do gości. Czesi nie byli jednak w stanie zredukować wszystkich strat. Ostatecznie Asseco Prokom wygrało 77:66.

III kwarta 57:35

W trzeciej kwarcie podopieczni Tomasa Pacesasa powiększyli przewagę (kwarta wygrana 23:14). W tej chwili mają już ponad 20 punktów przewagi nad czeskim Nymburkiem. Już czterech zawodników mistrzów Polski zdobyło minimum dziesięć punktów.

Zanosi się na pewne zwycięstwo mistrzów Polski. Na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty gracze Asseco Prokomu wygrywają 53:33.

II kwarta 34:21

Jak na razie najwięcej punktów dla gdynian zdobył Jerel Blassingame. Rozgrywający Asseco Prokomu rzucił dziewięć "oczek".

Koniec drugiej kwarty. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzą 34:21. Druga kwarta remisowa. Oba zespoły zdobyły po 15 punktów.