Liga Światowa: Rosja wygrywa z USA na początek, męczarnie Brazylii

Piotr Wiśniewski
W pierwszym meczu Final Eight Ligi Światowej, który rozgrywany jest w hali Ergo Arena Rosjanie w czterech setach oprawili Amerykanów. Pojedynek tych drużyn otworzył rywalizację w grupie F, zwanej także "grupą śmierci". W drugim spotkaniu Brazylia przegrywała z Kubą już 0:2, a mimo to potrafiła podnieść się z kolan i pokonać przebojowych rywali 3:2. W czwartym secie Canarinhos wrócili z dalekiej podróży, obronili bowiem sześć piłek meczowych! W końcu w inauguracyjnym meczu "polskiej" grupy Argentyna niespodziewanie wygrała z Włochami 3:1.