Legia zagra w finale Pucharu Polski [zdjęcia]

SCORE
SCORE
Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:1
Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:1 Tomasz Kubryń
Legia Warszawa pokonała 2:1 Arkę Gdynia i wywalczyła awans do finału rozgrywek o Puchar Polski. Zobacz zdjęcia z meczu.

Mecz odbył się w środę na stadionie przy Łazienkowskiej. W 23. minucie padła pierwsza bramka dla Legii, a jej autorem był Nacho Novo. Legia zeszła do szatni z prowadzeniem. W 51. minucie Kuciaka pokonał Kuklis i zrobiło się 1:1.

Udostępnij artykuł na Facebooku

W ostatniej minucie gry udało się wojskowym zaatakować skutecznie i Gol wpakował piłkę do bramki. - Osiągnęliśmy swój cel, więc jesteśmy zadowoleni. Mamy szansę ponownie wywalczyć Puchar Polski, co byłoby bardzo dużym osiągnięciem. Zawsze trudniej jest bronić trofeum niż je zdobywać - powiedział po spotkaniu z Arką trener stołecznego zespołu Maciej Skorża.

Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 24 kwietnia w Kielcach. Przeciwnikiem stołecznych będzie Ruch Chorzów.

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:1 (1:0) w dwumeczu: 4:2

Bramki: Nacho Novo 23', Janusz Gol 89' - Piotr Kuklis 51'
Żółte kartki: Nacho Novo (nie zagra w finale) - Piotr Kasperkiewicz, Omar Jarun

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 4. Dickson Choto, 6. Michał Żewłakow (17' 18. Michał Kucharczyk (54' 32. Miroslav Radović)), 14. Jakub Wawrzyniak - 9. Nacho Novo, 5. Janusz Gol, 21. Ivica Vrdoljak, 25. Jakub Rzeźniczak, 33. Michał Żyro - 22. Ismael Blanco (65' 28. Danijel Ljuboja)
Ławka rezerwowych: 29. Jakub Szumski, 11. Tomasz Kiełbowicz, 15. Inaki Astiz, 35. Daniel Łukasik, 18. Michał Kucharczyk, 32. Miroslav Radović
Trener: Maciej Skorża

Arka Gdynia: 26. Maciej Szlaga - 3. Marcin Bochenek, 4. Peres Benevente, 6. Omar Jarun, 22. Damian Krajanowski - 33. Tomasz Jarzębowski (64' 19. Radosław Pruchnik), 16. Piotr Kasperkiewicz - 13. Jakub Kowalski (70' 15. Bartosz Flis), 11. Piotr Kuklis, 7. Piotr Tomasik (65' 20. Marcin Radzewicz) - 9. Charles Nwaogu,
Ławka rezerwowych: 30. Michał Szromnik, 15. Bartosz Flis, 19. Radosław Pruchnik, 20. Marcin Radzewicz, 21. Patryk Jędrzejowski, 23. Bartłomiej Niedziela, 29. Janusz Surdykowski
Trener: Petr Nemec