Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:0.

Grzegorz Mehring
Biało-zielony sen o Bydgoszczy prysł w Warszawie. Lechia poniosła dotkliwą porażkę z Legią w rewanżowym meczu Pucharu Polski. Podopieczni Macieja Skorży wygrali 4:0 i zapewnili sobie awans do finału, który odbędzie się 3 maja. W pierwszym meczu również lepsi byli stołeczni piłkarze. W finale Legia spotka się z Lechem.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Radović (24), 2:0 Vrdoljak (63), 3:0 Bąk (77 sam.), 4:0 Kucharczyk (79).

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak, Manu, Borysiuk (83' Cabral), Vrdoljak, Rybus (72' Kucharczyk), Radović, Hubnik (79' Żyro).

Lechia: Kapsa - Pietrowski, Bąk, Vucko, Andriuskevicius (46' Hajrapetjan), Bajić (64' Dawidowski), Surma, Nowak, Traore, Lukjanovs (79' Poźniak), Buval.

Żółte kartki: Vrdoljak, Manu (Legia) oraz Nowak, Surma, Traore (Lechia).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 16 000.

Od czwartku bilety na derby Trójmiasta

90 min. - Koniec meczu. Legia deklasuje Lechię, wygrywając 4:0. W finale Pucharu Polski zagra Legia z Lechem.

88 min. - Bohater ostatnich akcji - Manu mógł zapisać na swoim koncie także bramkę. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Kapsą.

87 min. - Uderzenie Radovicia zablokowane przez gdańskich defensorów.

81 min. - Widać gdańszczanom puszczają nerwy. Bezsensowny faul Traore.

79 min. - Legia gromi Lechię! Precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony Manu, uderzeniem głową na bramkę zamienił Michał Kucharczyk.

77 min. - Trzecia bramka dla gospodarzy. Manu podał piłkę do Kucharczyka, ten świetnie wyszedł na czystą pozycję, próbował odegrać do Hubnika, akcję przeciął Bak, który wślizgiem skierował piłkę do własnej bramki.

74 min. - Dynamiczny na prawej stronie Manu zdecydował się na strzał. Zabrakło precyzji.

71 min. - Po drugiej bramce Legia wyraźnie uspokoiła grę. Lechii brak argumentów w ataku.

69 min. - Nieudana akcja Manu. Pomocnik Legii nie miał jednak komu odegrać piłki.

64 min. - Druga zmiana w Lechii. Dawidowski za Bajicia.

63 min - 2:0 dla Legii. Precyzyjne dośrodkowanie Wawrzyniaka głową przedłużył Vrdoljak i zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Duży wkład w bramkę miał Hubnik, który zmylił interweniującego Pawła Kapsę.

62 min. - Rybus posłał lekką podcinkę w pole karne Lechii. Zamykającego akcje Wawrzyniaka uprzedzili obrońcy Lechii.

60 min. - Fatalne dośrodkowanie Ivansa Lukjanovsa.

56 min. - Lechia w ataku pozycyjnym.

51 min. - Prawą stroną przedzierał się Borysiuk, ale Rybus minął się z piłką.

49 min. - W akcji Lechia, ale na spalonym Bedi Buval.

46 min. - Druga połowa meczu. W przerwie w drużynie Lechii doszło do jednej zmiany. Harjapetjan wszedl za Andriuskeviciusa

45+1 min. - Koniec pierwszej części meczu.

45 min - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

43 min. - Legioniści wychodzili z dobrą akcją dwa na jeden, ale Radović zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i musiał ratować się wślizgiem. Piłka w rękach Kapsy.

42 min. - Rybus z rzutu rożnego posyła piłkę w pole karne, ta mija wszystkich zawodników, ale żaden z piłkarzy gospodarzy nie zdołał zamknąć akcji.

36 min. - Kolejna anemiczna akcja biało-zielonych. Ataki Lechii wyprowadzane są zbyt małą liczbą zawodników, aby mogły przynieść powodzenie.

32 min. - Radović na pełnej szybkości mija obrońców Lechii, ale jego dośrodkowanie wyłapuje Paweł Kapsa.

27 min - Radović wypuszcza Hubnika, ale Czech nie miał szans dogonić futbolówki i uprzedził go bramkarz Lechii.

24 min. - 1:0. Radović wyprowadza Legię na prowadzenie.Serb uderzył z narożnika pola karnego, piłka odbiła się od nogi Pietrowskiego czym zupełnie zmyliła Pawła Kapsę.

20 min. - Ponownie z dystansu przymierzył Traore. Wysoko i niecelnie.

18 min. - Rzut rożny dla Lechii. Spoza karnego uderzył Traore tuz obok słupka bramki warszawian.

13 min. - Rzut wolny dla gdańszczan po faulu w polu karnym na Kapsie.

9 min. - Groźnie pod bramką Lechii. Po akcji Rybusa do piłki nie dopadł Hubnik.

6 min. - Kapsa nogą wznawia grę. Wcześniej szybki Manu nie zdołał dojść do dogodnej sytuacji.

5 min. - Na razie bez groźnej okazji bramkowej z obu stron.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Pskita