Lechia po raz drugi remisuje na PGE Arenie. Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 0:0

Lechia rozegrała dużo lepsze spotkanie niż z Cracovią, ale nie przełożyło się to na zwycięstwo. Podopieczni Tomasza Kafarskiego byli zespołem lepszym, grającym ładniejszy futbol, oddali także dużo strzałów, ale brakowało skuteczności. Gdańszczanie w drugim meczu na PGE Arenie po raz drugi remisują. Tym razem biało-zieloni podzielili się punktami z Łódzkim Klubem Sportowym. Schodzących z boiska piłkarzy żegnały gwizdy.

Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 0:0

Lechia: Małkowski - Deleu, Vućko, Janicki, Hajrapetjan, Machaj, Surma, Paweł Nowak (74' Pietrowski), Wiśniewski, Benson (82' Dawidowski), Lukjanovs (66' Sazankow).

ŁKS: Velimirović - Stefańczyk, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek, Kłus, Romańczuk (78' Pruchnik), Szałachowski, Saganowski, Bykowski (73' Tomasz Nowak), Mięciel (85' Smoliński).

Żółte kartki: Deleu, Wiśniewski, Janicki (Lechia) oraz Saganowski, Kłus (ŁKS).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ostrołęka).

Widzów: 22 624.

90+4 min. - Koniec meczu. Lechia remisuje z Łódzkim Klubem Sportowym 0:0.

90+4 min. - Rzut rożny dla Lechii. Piłka w rękach Velimirovicia.

90+2 min. - Strzał Machaja zablokowany.

90 min. - Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry. W dobrej sytuacji Sazankou strzela niecelnie.

86 min - Uderzenie z dystansu jednego z łodzian sprawiło spore problemy Małkowskiemu, który na raty łapie piłkę.

85 min. - Zmiana w szeregach gospodarzy. Marcin Smoliński za Marcina Mięciela.

85 min. - To powinna być bramka dla Lechii. Piłkę w pole karne posłał Machaj, a stojący sześć metrów od bramki Sazankou uderzył wysoko nad bramką!

83 min. - Pomysłowe rozegranie akcji przez Lechię. Machaj odgrywa pikę Hajrapetjanowi, a ten próbował zmieścić piłkę w siatce po długim rogu.

82 min. - Trzecia zmiana w Lechii. Tomasz Dawidowski wchodzi, a schodzi Fred Benson.

80 min. - Nieporozumienie w szeregach Lechii. Piłka w tej sytuacji odbija się od chorągiewki, ale nie wychodzi poza boisko.

78 min. - Za Romańczuka wchodzi Pruchnik.

76 min. - Druga połowa stoi na dobrym poziomie. Oba zespoły grają do przodu. Widowisko w tej części meczu nabrało emocji.

75 min. - Kolejna dobra akcja Wiśniewskiego. Piłka po jego strzale przelatuje tuż obok bramki.

74 min. - Druga zmiana w Lechii. Za Pawła Nowaka wchodzi Marcin Pietrowski.

73 min. - Zmiana w drużynie gości. Tomasz Nowak za Macieja Bykowskiego.

72 min. - Po wrzutce Bensona w piłkę nie trafia Sazankou.

71 min. - Za głębokie dośrodkowanie Romańczuka z rzutu wolnego. Piłka w rękach Małkowskiego.

68 min. - Dobra akcja Bensona, którego w ostatniej chwili powstrzymuje Łabędzki. Za chwilę po rzucie rożnym niecelnie uderza Machaj, ale gospodarze znów będą wznawiać grę z narożnika boiska.

65 min. - Zmiana w Lechii. Sazankou za Lukjanovsa.

65 min. - Natychmiastowa odpowiedź Lechii. Bardzo dobre zagranie Bensona do Nowaka, a ten zbyt szybko zdecydował się na strzał, gdyż miał przed sobą tylko bramkarza rywali. Velimirović efektownie broni strzał pomocnika gospodarzy.

64 min. - Świetna okazja dla gości. Ponownie w roli głównej duet Szłachowski-Mięciel. Strzał tego drugiego z półobrotu obok słupka.

63 min. - Tuż obok słupka uderza Ivans Lukjanovs.

62 min. - Szybka kontra łodzian. Z prawej strony dośrodkowywał Szałachowski, do strzału dobrze złożył się Mięciel, ale z woleja uderzył nad bramką.

61 min. - Nieporozumienie w szeregach Lechii przerywa dobrze zapowiadającą się akcję.

58 min. - Lukjanovs zakręcił Kaczmarkiem, dośrodkował piłkę w pole karne, ale dobra interwencja łódzkiej defensywy.

57 min. - Bardzo groźny strzał Wiśniewskiego z dystansu na róg piąstkuje Velimirović.

54 min. - Sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną Marka Saganowskiego.

52 min. - Michał Łąbędzki skutecznie powstrzymuje Piotra Wiśniewskiego.

50 min. - Kolejna próba Lechii z dystansu. Strzał Machaja na bok sparował Velimirović.

49 min. - Lechia mogła prowadzić 1:0. Rajd Deleu prawą stroną, Brazylijczyk posłał piłkę w pole karne, tam sprytnym zagraniem Nowak odegrał do Wiśniewskiego, a strzał "Wiśni" nogami broni bramkarz gości. Z dobitką nie zdążył już żaden z zawodników gospodarzy.

47 min. - W polu karnym gości czysto powstrzymywany był Fred Benson.

46 min. - Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

44 min. - Z dystansu w środek bramki łodzian uderzył Piotr Wiśniewski.

43 min. - Na pozycji spalonej Marcin Mięciel.

41 min. - W odpowiedzi z woleja uderzał Lukjanovs. Również niecelnie.

38 min. - Bardzo niecelny strzał Piotra Klepczarka.

37 min. - Ależ okazja gości. Dobre zagranie Saganowskiego do Marcina Mięciela, który będąc w polu karnym huknął obok bramki.

35 min. - w polu karnym łodzian znalazł się Paweł Nowak. Pomocnik Lechii strzelał podcinką w sam środek bramki, gdzie stał już Velimirović.

34 min. - Dobra okazja gdańszczan. Strzał Bensona po podaniu od Lukjanovsa blokują obrońcy Łódzkiego Klubu Sportowego.

32 min. - Błąd bramkarza gości i duże szczęście łodzian. Velimirović źle obliczył lot piłki, uprzedził go Benson, którzy uderzył z główki, ale obok bramki.

31 min. - W polu karnym gości padł aktywny Wiśniewski. Sędzie nie dyktuje rzutu karnego. Była to słuszna decyzja Trochimiuka.

30 min. - Kolejna okazja biało-zielonych. Ponownie strzelał Wiśniewski. Piłka po jego strzale o kilkanaście centymetrów minęła spojenie słupka z poprzeczką.

28 min. - Z lewej nogi uderzał Piotr Wiśniewski. Piłka nad bramką, ale strzał zawodnika Lechii był blokowany i gdańszczanie mają kolejny w tej części meczu rzut rożny.

26 min. - Bardzo dobra akcja Lechii, rozgrywana w szybkim tempie. Z pierwszej piłki dogrywał Lukjanovs, futbolówkę przejął Surma, uderzył z rozpędu. Minimalnie niecelnie.

25 min. - Na strzał zdecydował się Deleu. Jego próba bardzo niecelna. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę gości.

24 min. - Ładna akcja Kaczmarka, który minął Deleu. Brazylijczyk po chwili nieprzepisowo powstrzymuje Kaczmarka, za co otrzymuje żółtą kartkę.

22 min. - Ładne rozciągnięcie gry w wykonaniu gospodarzy. Dośrodkowanie Lukjanovsa zablokowane. Lechia zyskuje rzut rożny.

20 min. - Bykowski głową przedłużył podanie do Mięciela. Napastnik Lechii na spalonym.

18 min. - Gdańszczanie nie mogą odnaleźć właściwego rytmu gry. Dobrze ustawienie łodzianie umiejętnie wybijają gospodarzy z uderzenia.

15 min. - Dobra centra Kaczmarka w pole karne, do piłki nie dopadł jednak żaden z jego kolegów z zespołu.

14 min. - Jak na razie gra obu zespołów nie powala na kolana. Lechia nie oddała jeszcze celnego strzału w meczu.

11 min. - Z prawej strony pola karnego faulowany był Fred Benson. Rzut wolny dla gdańszczan. Dośrodkowanie Hajrapetjana nieudane.

9 min. - Lukjanovs wyszedł z piłką poza boisko. Wcześniej Łotysz otrzymał dobre prostopadłe podanie ze środka pola.

7 min. - Zaskakujący strzał rzutu wolnego oddał Marcin Kaczmarek. Piłka po jego uderzeniu poszybowała tuz nad poprzeczką.

6 min. - Z dobrze zapowiadającej się akcji biało-zielonych nic nie wyszło po tym jak piłkę stracił Hajrapetjan.

4 min. - Lechia buduje akcję, piłka trafia w pole karne i na posterunku golkiper Łódzkiego Klubu Sportowego.

2 min. - Rzut wolny dla gości. Sytuację wyjaśniają biało-zieloni.

1 min. - Na pozycji spalonej złapana został Piotr Wiśniewski.

1 min. - Początek meczu w Gdańsku. Rozpoczęli gospodarze.

Biało-zieloni rozpoczną mecz składem: Małkowski - Deleu, Janicki, Vućko, Hajrapetjan - Machaj, Surma, Nowak - Benson, Wiśniewski, Lukjanovs.

Tomasz Kafarski dokonał zmian w wyjściowym składzie swojej drużyny. W meczu nie zagra Abdou Razack Traore, który doznał kontuzji mięśnia czworogłowego uda.

Trybuny gdańskiej PGE Areny powoli zapełniają się kibicami. Dzisiaj frekwencja nie będzie jednak tak wysoka jak podczas meczu z Cracovią. Piłkarzy wspierać będzie ok. 20 tys. fanów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani