Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3

Wisła odnosi w Gdańsku w pełni zasłużone zwycięstwo. Goście byli po prostu zespołem lepszym, a różnicę robił Maor Melikson, który w pierwszej połowie zaliczył dwie asysty przy bramkach Genkowa i Kirma. Lechia dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to Wisła strzelała. Po przerwie zespół Roberta Maaskanta umiejętnie bronił wyniku, a na 3:0 podwyższył po pięknym uderzeniu Siwakow. Lechia przegrywa 0:3 i zajmuje 6. miejsce w tabeli. Wisła z kolei dzięki wygranej w Gdańsku i porażki Jagiellonii ma sześć punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Genkow (18), 0:2 Kirm (30), 0:3 Siwakow (87)

Lechia: Kapsa - Andriuskevicius (83' Hajrapetjan), Janicki, Vućko, Deleu, Pietrowski (66' Poźniak), Surma, Bajić (55' Buval), Nowak, Lukjanovs, Traore.

Wisła: Pareiko - Cikos, Jaliens, Chaves, Paljić, Małecki (90+2 Garguła), Sobolewski, Wilk, Melikson (83' Sivakov), Kirm, Genkov (90' Rios).

Żółta kartka: Paljić (Wisła).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 10.020.

90+3 min. - Koniec meczu. Lechia w pełni zasłużenie przegrywa z Wisłą 0:3.

90+3 min. - Garguła stanął przed szansą zdobycia czwartej bramki dla Wisły. Jego uderzenie broni jednak Kapsa.

90+2 min. - Ostatnia zmiana w szeregach Wisły. Garguła wchodzi, Małecki schodzi.

90+1 min. - Niecelnie z rzutu wolnego uderzał Traore.

90 min. - Zmiana w Wiśle. Rios za Genkowa.

87 min. - Fatalny błąd Deleu. Piłkę przejął Białorusin Siwakow, który widząc wysuniętego Kapsę zdecydował się na lob bramkarza gospodarzy. Piękne uderzenie z ponad 45 metrów wpada "za kołnierz Kapsy". 0:3.

83 min. Zmiana w Lechii i w Wiśle. W szeregach gości boisko opuścił Melikson, którego zastąpił Siwakow. Z kolei w Lechii Hajrapetjan zastępuje Andriuskeviciusa.

82 min. - Słupek ratuje Lechię przed utratą trzeciej bramki. Uderzał Bułgar Genkow.

78 min. - Rzut rożny dla Wisły. Sytuację wyjaśniają krakowscy defensorzy.

73 min. - Okres nieciekawej gry z obu stron. Druga połowa tego spotkania rozczarowuje. Wisła umiejętnie broni wyniku, natomiast Lechia nie stwarza zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Pareikę.

68 min. - Kapitalne prostopadłe podanie Meliksona do Kirma. Słoweniec miał przed sobą tylko Kapsę, ale posyła piłkę nad poprzeczką.

66 min. - Kolejna zmiana w szeregach gdańszczan. Poźniak zastępuje na boisku Pietrowskiego.

65 min. - Dobre wyjście z brami Pawła Kapsy, który wyłapał piłkę skierowaną do Kirma.

64 min. - Ponownie w roli głównen Małecki. Piłka w rękach bramkarz Lechii.

60 min. - Ostre dośrodkowanie z prawej strony Patryka Małeckiego. Na posterunku Paweł Kapsa.

58 min. - Ostre starcie Buvala z Jaliensem. Górą obrońca Wisły.

55 min. - Pierwsza zmiana w Lechii. Bedi Buval za Marko Bajjicia.

53 min. - Niecelny strzał Cezarego Wilka.

52 min - Traore walczył o piłkę z Jaliensem i Pareiko przy linii końcowej boiska, ale zwycięsko z tej potyczki wyszli goście.

48 min. - Akcja Lechii, ale na pozycji spalonej znalazł się Abdou Razack Traore.

46 min. - Przed nami drugie 45 minut meczu. Oba zespoły bez zmian w składzie.

45+2 min. - Koniec pierwszej części meczu. Wisła prowadzi 2:0.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

45 min.- Wiślacy umiejętnie bronią dostępu do własnej bramki.

42 min. - Błąd defensora Lechii, ale jego pomyłka bez większych konsekwencji.

39 min. - Małecki zagrywa crossową piłkę do Kirma, ale szybszy od Słoweńca był golkiper Lechii.

36 min. - Kapsa wyłapuje łatwy do obrony strzał Meliksona.

35 min. - Przez pierwsze dwa kwadranse więcej z gry miała Lechia, która dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to goście wyprowadzili dwa skuteczne ataki zakończone bramkami.

30 min. - 2:0 dla Wisły. Kapitalna akcja Meliksona, który wpada w pole karne, zagrywa piłkę na "11" metr, gdzie czekał już Kirm. Słoweniec zdobył drugą bramkę dla krakowian. Cała akcja rozegrana była "klepką"

28 min. - Znów z bardzo dobrej strony pokazał się Maor Melikson, ale tym razem jego podanie nie znalazło adresata.

25 min. - Piłka w siatce Wisły. Z bliska do siatki futbolówkę wepchnął Traore, ale w momencie strzału był na pozycji spalonej.

22 min. - Kolejna akcja Wisły zapoczątkowana przez Meliksona. Na spalonym Genkow.

18 min. - 1:0 dla Wisły. Świetna akcja Meliksona, który założył przysłowiową "siatkę" dwóm obrońcom Lechii, po czym zagrał do Genkova, a ten pod nogami Kapsy umieścił piłkę w siatce.

15 min. - Lechia w przeciwieństwie do meczu z Arką od pierwszych minut stara się atakować. Wisła, która początkowo grała dość spokojnie, teraz coraz częściej gości pod bramką gdańszczan.

12 min. - Na uderzenie zza pleców obrońcy zdecydował się Kirm. Piłkę łapie dobrze ustawiony Paweł Kapsa.

10 min. - Kontratak gospodarzy wślizgiem przerywa Chavez.

9 min. - Akcja Wisły. Małecki znalazł lukę w obronie Lechii, zagrał do Kirma, ale ten źle przyjął piłkę.

6 min. - Lukjanovs zwodem próbował ograć Cikosa, ale górą obrońca Wisły.

4 min. - Udana pułapka ofsajdowa zawodników Lechii Gdańsk.

1 min. - Błąd Cikosa mógł wykorzystać Traore, ale prawy obrońca Lechii w porę naprawił swoją pomyłkę.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego.

Składy obu zespołów:

Wisła: Pareiko - Cikos, Chavez, Jaliens, Paljić - Wilk, Sobolewski, Melikson - Małecki, Genkov, Kirm.

Lechia: Kapsa - Deleu, Vucko, Janicki, Andriuskevicius - Bajić, Surma, Pietrowski - Lukjanovs, Traore, Nowak.