Lechia Gdańsk ograła Bałtyk Gdynia w sparingu. Biało-zieloni przy Traugutta strzelili pięć bramek

RR
Lechia Gdańsk ograła Bałtyk Gdynia 5:0 w sparingowym meczu przy Traugutta
Lechia Gdańsk ograła Bałtyk Gdynia 5:0 w sparingowym meczu przy Traugutta Karolina Misztal
W sobotnie popołudnie piłkarze gdańskiej Lechii rozegrali test-mecz z drużyną III-ligowego Bałtyku Gdynia. Podopieczni trenera Adama Owena nie mieli oczywiście problemów z odniesieniem zwycięstwa na stadionie przy Traugutta. Wygrali 5:0.

Trener Adam Owen miał okazję sprawdzić w warunkach meczowych niemal wszystkich piłkarzy (dostępni nie byli powołani do kadr narodowych Rafał Wolski, Paweł Stolarski, Simeon Sławczew i Joao Oliveira), a także zawodników z zespołu juniorów młodszych Akademii Lechii. Gdańszczanie mogli wykorzystać przerwę na mecze reprezentacji na test z Bałtykiem Gdynia, który też miał przerwę (w III lidze rezerwy Pogoni Szczecin wystąpiły o zmianę terminu rozgrywania meczu).

Biało-zieloni z Bałtykiem Gdynia umówili się na rozegranie trzech partii po 30 minut każda. Budujące z pewnością jest to, że lechiści zachowali czyste konto. Ani Damian Podleśny ani Oliver Zelenika nie mieli w sobotę zbyt dużo pracy.

Wykazywać musieli się za to bramkarze biało-niebieskich. W ekipie prowadzonej przez trenera Sebastiana Letniowskiego zabrakło w Gdańsku tylko Michała Bartkowiaka. Gospodarze szybko, bo już w pierwszej tercji, objęli prowadzenie 3:0. Wynik, dwoma trafieniami w ostatniej części, ustalił natomiast Grzegorz Kuświk.

Lechia Gdańsk – Bałtyk Gdynia 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Bramki:
Romario Balde (11), Marco Paixao (17), Flavio Paixao (24), Grzegorz Kuświk (83, 88)

Lechia (I tercja): Podleśny – Milos, Wojtkowiak, Augustyn, M. Wiśniewski – Lipski, Matras, Balde – F. Paixao, M. Paixao, Krasić

Lechia (II tercja): Podleśny (51 Zelenika) – Wojtkowiak, Nalepa, Augustyn, Milos – Krasić, Matras, Schikowski, Arak – Kuświk, Balde

Lechia (III tercja): Zelenika – Kopania, Nalepa, Matras, Milos – Lipski, Schikowski, Mila – Arak, Kuświk, Balde

Bałtyk: Matysiak (48 Szulc Ż) – Korpalski (31 Gołubiński), Kostuch, Szur, Kochanek (48 Wesołowski) – Kołodziejski (48 Rychłowski), Duszkiewicz, Demianczuk, Letniowski, Kuzimski (48 Klecha) – Duda