Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów 0:0

Paweł Stankiewicz
Pięć ostatnich pojedynków Lechii z GKS-em Bełchatów kończyło się zwycięstwem tych drugich. Biało-zieloni nie zaznali smaku zwycięstwa także w szóstym podejściu. Podopieczni Tomasza Kafarskiego bezbramkowo zremisowali z bełchatowianami w pierwszym piątkowym meczu piłkarskiej ekstraklasy.

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - P. Nowak (82 Pietrowski), Surma, Bajić (72 Poźniak) - Dawidowski (65 Lukjanovs), Buval, Traore.

GKS: Sapela - Fonfara, Lacić, Drzymont, Jarmuż - Mysiak, Cetnarski - Wróbel (57 D. Nowak), Komołow (70 Bocian), Małkowski - Żewłakow (57 Kuświk).

Żółta kartka: Cetnarski (GKS).

Powiedzieli po meczu:

Tomasz Kafarski (trener Lechii Gdańsk): Przełamaliśmy niechlubną passę meczów z drużyną z Bełchatowa, ale szkoda, że ugraliśmy tylko jeden punkt. Celem obu zespołów było zwycięstwo. Pierwsza połowa nie mogła się podobać, ale w drugiej zarówno my, jak i goście odważniej ruszyliśmy do przodu. Rywale się otworzyli, co umożliwiało nam grę z kontry. Mogliśmy zdobyć bramki, ale zabrakło nam przysłowiowego farta. Szkoda straconych punktów, bo mogliśmy usadowić się w czubie tabeli. W środę gramy pucharowy mecz z Legią i mam nadzieję, że wygramy.

Maciej Bartoszek (trener GKS-u Bełchatów): Myślę, że z przebiegu całego meczu było widać, iż przyjechaliśmy do Gdańska z zamiarem wywiezienia stąd kompletu punktów. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zaskoczyć rywali nie tyle ustawieniem, co stylem gry. Zarówno ja, jak i trener Kafarski możemy czuć niedosyt. W drugiej połowie poszliśmy bowiem na wymianę ciosów. Żałuję niewykorzystanej okazji Nowaka, bo mógł on nam zapewnić zwycięstwo. Z drugiej jednak strony Lechia również miała swoje okazje. Jestem zadowolony z postawy zespołu, punkt także mnie cieszy.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

1 min. - sędzia Marcin Borski z Warszawy rozpoczął mecz w Gdańsku

5 min. - gra toczy się w środku pola, nie ma strzałów na bramki

7 min. - akcja Lechii lewą stroną, ale podanie Nowaka przecięli obrońcy gości

10 min. - Lechia w ataku, ale nie zrozumieli się Dawidowski i Deleu

13 min. - po rzucie rożnym głową nad poprzeczką strzelał Mysiak

20 min. - rzut wolny dla Lechii, a to dopiero pierwszy faul gości w tym meczu. Dośrodkował Nowak, a po strzale głową Vućki piłka przeleciała tuż nad bramką

23 min. - świetna akcja Traore lewą stroną, który zagrał w pole karne, a piłki nie sięgnął wchodzący wślizgiem Buval

30 min. - z boiska wieje nudą

33 min. - pierwszy celny strzał w meczu. Deleu dośrodkował z prawej strony, a po strzale głową Dawidowskiego piłkę z łatwością złapał Sapela

34 min. - szybka kontra rozpoczęła przez Traore, który zagrał do Nowaka, a ten podawał do Buvala, którego uprzedzili obrońcy z Bełchatowa

35 min. - Traore padł w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej

41 min. - strzał Dawidowskiego głową, ale Sapela pewnie złapał piłkę

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów 0:0

46 min. - początek drugiej połowy i już w 12 sekundzie Buval uprzedził Sapelę w polu karnym, ale z trudnej sytuacji nie zdołał skierować piłki do siatki

49 min. - dośrodkowanie Nowaka i niecelny strzał głową Andriuskeviciusa, a po chwili w bramkę nie trafił Traore

57 min. - dwie zmiany w GKS: za Żewłakowa wszedł Kuświk, a za Wróbla wszedł Dawid Nowak

59 min. - ostry strzał z dystansu Bajicia, ale tuż obok słupka

65 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Lukjanovs. I już w pierwszej akcji, po zagraniu Surmy, Łotysz oddał mocny strzał, ale Sapela odbił piłkę na róg

66 min. - po zagraniu P. Nowaka z bliska głową strzelał Vućko, ale trafił w wystawioną nogę Sapeli

70 min. - zmiana w GKS: za Komołowa wszedł Bocian

72 min. - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Poźniak

80 min. - koszmarny błąd Traore i D. Nowak przebiegł sam od połowy boiska, ale przegrał pojedynek sam na sam z Małkowskim. Szybko kontra Lechii i Deleu znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale jego strzał obronił Sapela

81 min. - żółta kartka dla Cetnarskiego

82 min. - zmiana w Lechii: za P. Nowaka wszedł Pietrowski

87 min. - Lukjanovs strzelił z 18 metrów i tym razem gości uratował słupek

90 min. - koniec meczu. Lechia - GKS Bełchatów 0:0

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0