Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:1

Paweł Stankiewicz, P.W
Ponad 34 tysiące kibiców było świadkami otwarcia PGE Areny. W pierwszym meczu na gdańskiej arenie Euro 2012 Lechia zremisowała z Cracovią 1:1. Z pewnością nie takiego wyniku spodziewali się fani gdańskiej drużyny, którzy ten remis skwitowali gwizdami na koniec meczu.

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Benson (25), 1:1 - Visniakovs (69)

Lechia: Małkowski - Deleu, Vućko, Kożans, Airapetian, Pietrowski (77' Wiśniewski), Machaj, Lukjanovs (87' Poźniak), Traore, Dawidowski (69' Nowak), Benson.

Cracovia: Kaczmarek - Kosanović, Radomski, Żytko (51' Visniakovs), Nykiel, Szeliga, Bartczak, Boljević (78' Struna), Ntibazonkiza, Suvorov (82' Straus), Niedzielan.

Żółte kartki: Dawidowski, Vućko (Lechia) oraz Szeliga, Niedzielan (Cracovia).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 34 186.

Lechia: Małkowski - Deleu, Kożans, Vućko, Hajrapetjan - Lukjanovs (87 Poźniak), Machaj, Pietrowski - Traore, Dawidowski (70 Nowak), Benson

Cracovia: Kaczmarek - Nykiel, Radomski, Żytko (51 Visnakovs), Kosanović - Suworow (82 Straus), Bartczak, Szeliga, Boljević (79 Struna), Ntibazonkiza - Niedzielan

1 min. - sędzia Robert Małek z Zabrza rozpoczął mecz

5 min. - przewaga Cracovii, a Lechia dała się zepchnąć do obrony. Goście mieli dobrą okazję, ale Małkowski wybił nad poprzeczkę piłkę po strzale Bartczaka

10 min. - dobra akcja Traore, który świetnie podał do Bensona, który potknął się w polu karnym w znakomitej sytuacji

14 min. - dobre podanie z głębi pola, ale sytuację ratował Małkowski wybijając piłkę głową poza polem karnym

16 min. - Lechia otrząsnęła się z przewagi Cracovii i mecz się wyrównał

20 min. - z dystansu strzelał Szeliga, ale piłka przeleciała w sporej odległości od bramki

25 min. - pierwszy celny strzał Lechii i gol! Akcję zaczął Benson, podał do Dawidowskiego, który odegrał mu piłkę i Benson posłał piłkę do siatki! Pierwszy gol na PGE Arenie i pierwszy gol Bensona w Lechii! Lechia - Cracovia 1:0!

28 min. - Kaczmarek uprzedził Bensona

29 min. - dośrodkowanie Lukjanova zablokowane i piłka wyleciała na rzut rożny

34 min. - żółta kartka dla Dawidowskiego za pretensje do sędziego

35 min. - dośrodkowanie Ntibazokinzy i strzał głową z bliska Suworowa obronił bardzo dobrze Małkowski

37 min. - na monitorach pokazany został będący na trybunach prezydent Lech Wałęsa

43 min. - Niedzielan posłał piłkę do siatki, ale uczynił to ze spalonego i ta bramka dla Cracovii nie została uznana

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Cracovia 1:0!

46 min. - początek drugiej połowy meczu. 34 186 kibiców na PGE Arenie!

48 min. - po strzale Machaja z rzutu wolnego piłkę złapał Kaczmarek

50 min. - niecelny strzał Boljevica z pola karnego

51 min. - zmiana w Cracovii: za Żytkę wszedł Visnakovs

52 min. - Lukjanovs przerzucił piłkę nad Kaczmarkiem, ale skutecznie interweniował Szeliga

58 min. - Visnakovs podawał do Niedzialana, ale napastnik Cracovii strzelił w boczną siatkę

61 min. - po strzale Machaja piłkę z problemami odbił Kaczmarek poza boisko

64 min. - Niedzielan minął przed polem karnym Małkowskiego, ale nie zdecydował się na strzał widząc w bramce Vućkę i zwłokę napastnika Cracovii wykorzystał bramkarz biało-zielonych, który wrócił i wybił piłkę

69 min. - Lechia grała defensywie i to się zemściło. Po podaniu Ntibazonkizy w czystej sytuacji znalazł sie Visnakovs i pokonał Małkowskiego. Lechia - Cracovia 1:1!

70 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Nowak

77 min. - Przewaga Lechii. Do podania Lukjanovsa wzdłuż bramki nie doszli Traore i Benson

77 min. - zmiana w Lechii: za Pietrowskiego wszedł Wiśniewski

78 min. - po dośrodkowaniu Hajrapetjana z rogu piłki do siatki nie skierowali Kożans i Wiśniewski

79 min. - zmiana w Cracovii: za Boljevicia wszedł Struna

82 min. - zmiana w Cracovii: za Suworowa wszedł Straus

83 min. - żółta kartka dla Szeligi

87 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Poźniak

87 min. - piłka meczowa dla Cracovii. W bardzo dobrej sytuacji był Niedzielan, ale jego strzał obronił Małkowski

89 min. - żółte kartki dla Vućki i Niedzielana

90 min. - koniec meczu. Lechia - Cracovia 1:1!