Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kotłownia w lodówce

ds
Jednym z najpopularniejszych sposobów ogrzewania domów jest centralne ogrzewanie za pomocą kotłów grzewczych na gaz lub olej opałowy. Do niedawna urządzenia grzewcze miały zasadnicze wady - zajmowały dużo miejsca, a ...

Jednym z najpopularniejszych sposobów ogrzewania domów jest centralne ogrzewanie za pomocą kotłów grzewczych na gaz lub olej opałowy. Do niedawna urządzenia grzewcze miały zasadnicze wady - zajmowały dużo miejsca, a także powodowały zanieczyszczenia. Zwykle projektowano je także bez dbałości o stylistykę. Konieczne więc było wygospodarowanie na domową kotłownię oddzielnego pomieszczenia. Obecnie kotły stają się elementami wystroju wnętrza - jak meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Na rynku dostępne są kotły wielkości lodówki, które bez problemu ogrzeją cały dom oraz zapewnią domownikom ciepłą wodę. Można je zamontować w pomieszczeniach użytkowych, np. kuchni - przypominają bowiem współczesną, zgrabną, ładną lodówkę.

Pod nowymi szatami kryje się zaawansowana technologia.
Współczesne kotły wyposażone są w nowoczesne systemy sterowania, tzw. konsole. Pozwalają one na uzyskanie indywidualnego komfortu temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Obsługa wszystkich typów konsoli jest równie prosta jak korzystanie z menu telefonu komórkowego. Komfort zapewniają także niskoszumowe palniki, wyciszające do minimum odgłosy pracy.

W kuchni

Nowością jest jednofunkcyjny gazowy kocioł, który posiada zintegrowany podgrzewacz ciepłej wody - dostarcza więc ciepło do grzejników oraz grzeje wodę użytkową.
Zwarta konstrukcja urządzenia ma szerokość 60 cm, dzięki czemu nadaje się do montażu na niewielkich powierzchniach. Kocioł można zainstalować nawet w pomieszczeniach mieszkalnych - na przykład w łazience - lub zabudować między szafkami kuchennymi, dzięki zamkniętej komorze spalania.

Jeśli mieszkanie nie posiada przewodu kominowego, zainstalowanie kotła możliwe jest dzięki zastosowaniu układów przewodów powietrzno-spalinowych z wyjściem przez ścianę lub dach.

Obudowa mieści podgrzewacz ciepłej wody użytkowej o pojemności 55 litrów, pozwalający na ogrzanie wody, która wystarcza na potrzeby 3-4-osobowej rodziny.
Regulator mikroprocesorowy Easymatic ułatwia obsługę kotła oraz pozwala na dostosowanie parametrów temperatury do indywidualnych oczekiwań. Czujnik zamontowany w mieszkaniu dokonuje pomiaru temperatury i przekazuje do kotła polecenia regulujące jego pracę. Regulacja Easymatic umożliwia nastawienie różnych trybów ogrzewania, w zależności od potrzeb.

Kocioł jest ponadto wyposażony w tzw. palnik modulujący, który płynnie dopasowuje moc kotła w zależności od zapotrzebowania budynku (od 10 do 24 kW). Pozwala to na spore oszczędności paliwa. Palnik taki charakteryzuje się ponadto bardzo niskim poziomem hałasu.

Kondensacyjne

Zaletą gazowych kotłów kondensacyjnych są niskie koszty eksploatacji. Technologia kondensacyjna pozwala na odzyskiwanie ciepła zawartego w parze wodnej, która powstaje w wyniku spalania gazu ziemnego lub propanu. Daje to oszczędność energii ok. 30 do 40 proc. w porównaniu z technologią tradycyjną, a sprawność cieplna kotła dochodzi do 100%.

Jednofunkcyjne naścienne kotły mogą być wyposażone w podgrzewacz ciepłej wody, umieszczony w obudowie kotła albo zainstalowany oddzielnie - w zależności od upodobań - obok kotła lub pod nim. Tego typu urządzenia występują także w wersji dwufunkcyjnej, z mikropodgrzewaczem ciepłej wody.
Ładne wzornictwo i niewielkie wymiary pozwalają zabudować urządzenie w ciągu szafek kuchennych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto