Koszykarskie derby Trójmiasta: Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 77:65. Relacja z meczu

Nie udał się koszykarzom Trefla rewanż za porażkę w poniedziałkowym spotkaniu. Również w drugim meczu finałowej rywalizacji trójmiejskich zespołów w Tauron Basket Lidze lepsi okazali się mistrzowie Polski. Asseco Prokom wygrało 77:65 i objęło prowadzenie 2:0 w serii do czterech zwycięstw. Teraz oba zespoły przeniosą się do Ergo Areny. Mecz numer trzy i cztery odpowiednio we wtorek i czwartek.

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 77:65 (9:12, 31:12, 19:17, 18:24)

Asseco Prokom: Hrycaniuk 13, Blassingame 12, Frasunkiewicz 11, Dmitriew 10, Kuebler 9, Motiejunas 9, Ponitka 6, Zamojski 5, Day 1, Łapeta 1, Szczotka 0, Seweryn 0.

Trefl: Koszarek 17, Dylewicz 15, Mallett 12, Waczyński 8, Turek 6, Cummings 4, Kuzminskas 2, Wiśniewski 1, Stefański 0.

IV kwarta 77:65

Koniec meczu. Asseco Prokom wygrywa 77:65 i prowadzi w finale 2:0.

40 min. Kibice Asseco trzymają w górze tabliczki z liczbą "11" oznaczającą serię kolejnych wygranych z lokalnym rywalem.

39 min. - Frasunkiewicz efektownie przejął piłkę w locie i zdobył dwa punkty. 75:60.

38 min. Blassinagme dorzucił dwa punkty z linii rzutów wolnych. 73:57.

37 min. - Waczyński za trzy. 71:55.

37 min. - Hrycaniuk najpierw zebrał, a potem trafił 69:52.

35 min. - Dwa punkty Blassingame'a. 65:50. O czas prosi szkoleniowiec Trefla Sopot.

34 min. - Kolejna udana akcja Malletta w tej kwarcie. Przy stanie 63:50 o czas prosi trener Asseco Prokomu.

33 min. - Ponitka za trzy. 63:47.

33 min. - Łukasz Wiśniewski 50% skuteczność z wolnych. 60:47.

31 min. - Mallett sam na sam z koszem. Nie mógł nie trafić. 60:46.

31 min. - Trójka Malletta. 59:44.

III kwarta 59:41

Koniec trzeciej kwarty. 59:41.

30 min. - Za trzy Frasunkiewicz. 59:40.

29 min. - Za trzy trafił Dylewicz. 56:40.

28 min. - Trójka Dmitriewa po podaniu Zamojskiego. 56:37.

27 min. - Łapeta blokuje Turka. 53:35.

26 min. - Turek nie trafił ani jednego wolnego. 53:34.

25 min. - Trójka Kueblera. 53:34.

24 min. - Po zasłonie Hrycaniuka za trzy celnie przymierzył Blassingame. 50:31.

24 min. - Zza łuku Łukasz Koszarek. 47:31.

23 min. - Donatas Motiejunas trafił z faulem. 47:28.

22 min. - Waczyński wykorzystał oba wolne. 45:28.

21 min. - W odpowiedzi Filip Dylewicz. 43:26.

21 min. - Kuebler za trzy. 43:24.

II kwarta 40:24

Do przerwy gdynianie prowadzą 40:24.

20 min. - Koszarek sfaulował Mateusza Ponitkę. Ponitka wykorzystał tylko jeden wolny. 40:24

20 min. - Za trzy trafił Dmitriew. 39:24.

19 min. - Day trafił tylko jeden wolny. 36:24.

19 min. - Przerwa na żądanie trenera gości. 35:24.

18 min. - Gospodarze przekraczają limit fauli. Koszarek trafił oba wolne. 33:24.

18 min. - Zamojski za trzy. 33:22.

17 min. - Zamojski zdobył swoje pierwsze punkty w meczu. 30:20.

16 min. - Dmitriew zgubił krycie i trafił. 28:18.

16 min. - Punkty Filipa Dylewicza. 25:18.

15 min. - Efektowna czapa Motiejunasa. Litwin zablokował Malletta. 25:16.

15 min. - Trójka Blassingame'a. 25:16.

14 min. - Punkty zdobywa Mallett po szybkiej akcji gości. Odpowiedział Hryacniuk. 22:16.

14 min. - Goście przekraczają limit fauli w kwarcie. Motiejunas zdobył jeden punkt. 20:14.

13 min. - Motiejunas trafił, ale sędzia odgwizdał ofensywny faul Litwina. Przerwa w grze. 19:14.

13 min. - Frasunkiewicz. 17:14.

12 min. - Teraz na linii rzutów wolnych stanął Hrycaniuk. Nie pomylił się ani raz. 15:14.

12 min. - Frasunkiewicz trafił oba wolne i wyprowadził gdynian na punkt przewagi. 13:12.

11 min. - Spod kosza trafił Hrycaniuk. 11:12.

I kwarta 9:12

Koniec pierwszej kwarty. 9:12.

10 min. - Trefl gubi pikę w ataku. 14 sekund do końca kwarty. 9:12.

9 min. - Hrycaniuk trafiła oba wolne. 9:10.

9 min. - Kuebler celnie przymierzył zza linii 6,75. 7:10.

8 min. - Przy stanie 4:8 o czas prosi trener Andrzej Adamek. Na parkiecie taneczne pokazy cheerleaderek Asseco Prokomu.

7 min. - John Turek dwa na dwa wolne. 4:8.

6 min. - Filip Dylewicz. 4:6.

5 min. - Gdynianie mają dziś wyraźnie rozregulowane celowniki. Nie trafił Motiejunas, a po chwili Blassingame. 4:4.

4 min. - Motiejunas zebrał piłkę po niecelnym rzucie Seweryna, ale Litwin chybił spod samego kosza. 4:4.

3 min. - Dwa punkty zdobywa Koszarek. 4:4.

3 min. - Blassingame nie myli się na linii rzutów wolnych. 4:2.

2 min. - Seria niecelnych rzutów z obu stron. Impas przełamał Motiejunas. 2:2.

1 min. - John Turek otwiera wynik meczu. 0:2.

Asseco Prokom: Blassingame, Seweryn, Szczotka, Motiejunas, Łapeta.

Trefl: Koszarek, Wiśniewski, Mallett, Dylewicz, Turek.

Przed meczem miła uroczystość. Władze Tauron Basket Ligi wręczyły nagrodę dla "gwiazdy przyszłości", która powędrowała w ręce Mateusza Ponitki z Asseco Prokomu.

W naszej sondzie ponad 50% głosów przewiduje łatwe zwycięstwo Asseco Prokomu w finale. Kibice obstawiają końcowy wynik finałowej rywalizacji na: 4:0 lub 4:1 dla mistrzów Polski. Z kolei 14% typuje 4:3 dla Trefla.