Koszykarki Batu Kartuzy mistrzyniami Pomorza do lat 11

Maciej Krajewski
Zawodniczki UKS Bat Kartuzy zajęły pierwsze miejsce w rozegranym w niedzielę finale Pomorskiej Ligi Koszykówki Dziewcząt U11. W ostatnich meczach zdecydowanie pokonały drużyny Basket Ósemki Wejherowo i Arki Gdynia, a w całym sezonie tylko raz nie zwyciężyły.

W niedzielę 12 maja w Kartuzach odbyły się finałowe rozgrywki Pomorskiej Ligi Koszykówki Dziewcząt U11. Startowały w nich również młode zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Bat Kartuzy.

Dziewczyny, grając we własnej hali, popisały się bardzo dobrą formą i zdecydowanie zwyciężyły w finałowych spotkaniach. Mecz z Basket Ósemką Wejherowo podopieczne Moniki Tomaczkowskiej zakończyły wynikiem 58:28, natomiast w starciu z Arką Gdynia młode koszykarki z Kartuz wygrały 52:39. Te dwa zwycięstwa, w połączeniu z dotychczasowymi sukcesami Batu, zagwarantowały im pierwsze miejsce w końcowej tabeli rozgrywek ligowych. W całym sezonie dziewczyny z 11 spotkań wygrały 10 z nich.

UKS Bat w finale zagrał w składzie: Łucja Formela, Agata Bronk, Wiktoria Wesserling, Klara Cyman, Nadia Sowińska, Amelia Kostuch, Nadia Uzarek, Marta Papina, Antonina Krenczkowska, Nicola Brzeska, Pola Hubeny, Julia Zielińska-Obarek.

Kolejna okazja na zwycięstwo

W tym tygodniu w naszym powiecie rozpoczną się jeszcze jedne zawody koszykarskie. Od 15 do 19 maja na hali sportowej przy SP nr 2 w Sierakowicach trwać będzie Finał Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet U16.

W turnieju zagrają: MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, MUKS Poznań, KKS Olsztyn, UKS Lider Swarzędz, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, UKS Trójka Żyrardów, GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański, a także starsze koleżanki młodych Mistrzyń Pomorza z UKS Bat Kartuzy