Koszykarki Basketu Gdynia bez błysku

ŁŻ
Przemyslaw Swiderski
Koszykarki Basketu Gdynia tylko w jednej kwarcie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z InvestInTheWest AZS-em AJP. Drużyna z Pomorza przegrała spotkania 68:85.

Po pierwszej kwarcie gdynianki przegrywały z rywalkami różnicą zaledwie 7 punktów. Jeszcze w drugiej odsłonie udało im się odrobić wszystkie straty i doprowadzić do remisu. Wydawało się, że w Gdyni szykuje się ciekawe i emocjonujące widowisko.

Przyjezdne jednak bardzo szybko zweryfikowały plany gospodyń. Po przerwie włączyły drugi bieg i z każdą kolejną minutą zaczęły dystansować rywalki. Kibice powoli żegnali się zatem z myślą o szóstym zwycięstwie Basketu w tym sezonie.

Kolejny pojedynek w BLK koszykarki Basketu rozegrają 14 stycznia z Wisłą Can-Pack Kraków.

Basket 90 Gdynia - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 68:85 (13:20, 25:18, 14:22, 16:25)

Basket 90: Swords 19, Jakubiuk 16, Montgomery 15, Podgórna 5, Skerovic 4, Rembiszewska 4, Grigalauskyte 3, Miłoszewska 2, Puss 0.

InvestInTheWest AZS AJP: Hurt 27, Talbot 22, Misiek 15, Dźwigalska 7, Seekamp 6, Jaworska 4, Szajtauer 4.