Koronawirus: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać, co można kupić, jak dostać pieniądze? [WNIOSEK]

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Koronawirus w Polsce: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać? Co można kupić? Jak dostać pieniądze?
Koronawirus w Polsce: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać? Co można kupić? Jak dostać pieniądze? Lukasz Gdak
Pomoc dla nauczycieli - jest do pobrania wniosek. Kto może skorzystać? Do kiedy trzeba złożyć wniosek? Co można kupić, by otrzymać zwrot do 500 złotych? Przeczytaj poniżej:

Kto może skorzystać z dofinansowania? Czy przysługuje ono również nauczycielom szkół niepublicznych?
Świadczenie należy się nauczycielom i dyrektorom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty, zarówno ze szkół i placówek publicznych jak i niepublicznych, którzy wykonywali lub wykonują pracę zdalną z uczniami. Świadczenie służy podniesieniu jakości kształcenia z uczniami na odległość i refundacji kosztów jakie z tego tytułu ponieśli nauczyciele.

KLIKNIJ TU i pobierz wniosek o uzyskanie pomocy dla nauczycieli w kwocie do 500 zł na naukę zdalną

Którym nauczycielom przysługuje wsparcie?
Świadczenie przysługuje nauczycielom i dyrektorom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty, zarówno ze szkół i placówek publicznych, jak i niepublicznych, którzy wykonywali lub wykonują pracę zdalną z uczniami. Wsparciem nie są objęci nauczyciele przedszkoli, oddziałów przedszkolnych czy innych form wychowania przedszkolnego.

Jaka jest kwota dofinansowania?
Dofinansowanie będzie wypłacone w kwocie wskazanej we wniosku na podstawie przedłożonego dowodu zakupu, jednak nie wyższej niż 500 zł. Uwaga: wypłata świadczenia zwolniona jest z podatku i składek na ubezpieczenie społeczne.

Czy zwykły paragon wystarczy do rozliczenia?
Jeżeli zakup nastąpił od 1 września br. do 20 listopada br. to na wzorze wniosku dołącza się oryginał lub kopię paragonu oraz oświadczenie nauczyciela, że paragon dotyczy zakupionego sprzętu, oprogramowania lub usługi. Wszystkie zakupy po 20 listopada br. nauczyciel musi już udokumentować imiennym dowodem zakupu.

Czy jeśli pracuję w kilku szkołach, to mogę złożyć kilka wniosków?
Nie. W takiej sytuacji wniosek należy złożyć u dyrektora placówki, w której nauczyciel jest zatrudniony w najwyższym wymiarze. Jeżeli w tych placówkach zatrudnienie jest w równym wymiarze, to wniosek należy złożyć tam, gdzie wcześniej zawarto umowę.

Do kiedy mogę złożyć wniosek?
Wniosek należy złożyć najpóźniej do 7 grudnia br.

Po jakim czasie od złożenia wniosku otrzymam pieniądze?
Dofinansowanie zostanie wypłacone najpóźniej do 31 grudnia br.

Jak będzie wyglądać procedura składania wniosków?
Nauczyciel do 7 grudnia br. składa wniosek do dyrektora placówki, następnie do 11 grudnia br. dyrektor przekazuje zbiorczą listę nauczycieli uprawnionych do wypłaty (w przypadku szkół niesamorządowych dyrektor składa krótki wniosek o udzielenie dotacji celowej). Do 31 grudnia br. nauczyciele otrzymają na konta wypłatę środków.

Czy w ramach zakupów mogę dofinansować koszty zakupu smartfona czy koszty internetu?
Tak. W ramach programu będzie można przedłożyć dowód zakupu smartfona, jak i zrefundować koszty zakupu usługi dostępu do internetu. Szczegółowy wykaz refundowanych przedmiotów zakupu znajduje się na stronie MEN.

Czy sprzęt kupiony w marcu lub w kwietniu może być zrefundowany?
Nie. Refundacji podlegają zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia br.

KLIKNIJ TU i pobierz wniosek o uzyskanie pomocy dla nauczycieli w kwocie do 500 zł na naukę zdalną

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać, co można kupić, jak dostać pieniądze? [WNIOSEK] - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie