Korona Wielkopolski w Rożnowicach [ZDJĘCIA]

Jakub Przybysz
Korona Wielkopolski w Rożnowicach
Korona Wielkopolski w Rożnowicach JAP
W sobotę na terenie ośrodka Monar-Markot w Rożnowicach odbyła się druga impreza w ramach sportowego cyklu Korona Wielkopolski. Biegacze rywalizowali na dystansie 10 km, a zawodnicy Nordic Walkinkg na dystansach 5 i 10 km.

Drugie zawody z cyklu Korona Wielkopolski odbyły się w sobotę w Rożnowicach. W biegu na dystansie 10 km najlepszy okazał się Bartek Teusz, który zameldował się na mecie z czasem 35 minut i 29 sekund. Najlepszy wynik wśród oborniczan uzyskał Krzysztof Nowacki, który ukończył bieg w czasie 37 minut i 32 sekund. Wśród pań triumfowała oborniczanka Dorota Lutomska z czasem 43 minuty i 48 sekund.

W kategorii zawodników Nordic Walking, którzy wystartowali na dystansie 5 km najszybszy był Sebastian Rajewski z Piły, który ukończył marsz w 32 minuty i 53 sekundy. Na dystansie 10 km zwyciężył Karol Stawniak z Żninina z wynikiem 1 godzina, 8 minut i 59 sekund.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie