Korona Kielce - Lechia Gdańsk 2:3

Tomasz Bołt
Lechia znów pokazała charakter. Gdańszczanie będąc przez większość meczu zespołem gorszym od Korony potrafili ze stanu 0:2 wyjść na prowadzenie 3:2. Kielczanie prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Andrzeja Niedzielana. W 67. minucie Lechia zdobyła bramką kontaktową, a w 84. minucie do remisu doprowadził Surma. Podopieczni Tomasza Kafarskiego grali do końca. W 90. minucie zwycięstwo biało-zielonym zapewnił Paweł Nowak.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 2:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Jovanović (24), 2:0 Niedzielan (52), 2:1 Stano (67 sam.), 2:2 Surma (84), 2:3 Nowak (90)

Korona: Małkowski - Golański, Hernani, Stano, Lisowski - Sobolewski, Vuković (83' Markiewicz), Lech (68' Edi), Jovanović, Korzym - Niedzielan (71' Puri)

Lechia: Kapsa - Deleu, Janicki, Vucko, Andriuskevicius - Surma, Nowak, Pietrowski (55' Poźniak) - Traore, Lukjanovs, Buval (74' Bajić)

Sędzia:
Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

90+6 min. - Kapsa broni remis Lechii. Golkiper Lechii z bliska broni uderzenie zawodnika Korony.

90+4 min. - Ostatnia zmiana w szeregach Lechii. Krzysztof Bąk wchodzi za Abdou Razacka Traore.

90 min. - Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry pięć minut.

90 min. - Coś nieprawdopodobnego. Ze stanu 0:2 Lechia wychodzi na prowadzenie 3:2. Trzecią bramką zdobywa Nowak, który popisał się pięknym uderzeniem z pierwszej piłki.

84 min. - Lechia doprowadza do wyrównania. Piłkę na linii pola karnego od Anriuskeviciusa otrzymał Łukasz Surma. Przyjął ją, po czym uderzył i zaskoczył Małkowskiego.

83 min. - Edi w indywidualnej akcji. Jego strzał wysoko, wysoko nad bramką.

80 min. - Zamieszanie w polu karnym Korony. Gospodarze serią błędów sprokurowali zagrożenie pod własną bramką, ale żaden z zawodników Lechii nie potrafił strzałem zakończyć tej akcji.

78 min. - Traore do Surmy. Strzał kapitana Lechii zbyt słaby, aby mógł zaskoczyć golkipera Korony.

77 min. - Edi miał dużo miejsca na dośrodkowanie. Posłał więc piłkę w pole karne, a tam skuteczną interwencją popisuje się Luka Vućko.

74 min. - Zmiana w Lechii. Bajić za Buvala.

71 min. - Z boiska schodzi zdobywca dwóch bramek dla Korony - Niedzielan. W jego miejsce wchodzi Puri.

70 min. - Kontrowersyjna sytuacja. W pole karne Lechii wbiegał Niedzielan, jego podanie przecina Deleu, ale zagrywał przy tym ręką.

69 min. - Zmiana w Koronie. Na boisku pojawią się Edi, który zmienia Lecha.

67 min. - Kontaktowa bramka dla Lechii, którą zdobył...Stano. Samobój piłkarza Korony.

66 min. - W polu karnym Lechii znalazł się środkowy obrońca Korony - Stano. Jego strzał z woleja bardzo nieudany.

64 min. - Kolejne podanie adresowane do Niedzielana. Szybszy bramkarz Lechii.

61 min. - Lechia sama prowokuje groźne akcje gospodarzy. Gdańszczanie co rusz popełniają błędy w środkowej strefie boiska.

60 min. - Świetna akcja Korony. Do prostopadłego podania wyszedł Niedzielan, który podcinką próbował pokonać Pawła Kapsę. Piłka mija jednak słupek.

57 min. - Sam w pole karne wszedł Jovanović, zdecydował się na strzał, ale uderzył w sam środek bramki.

55 min. - Pierwsza zmiana w Lechii. Poźniak za Pietrowskiego.

52 min. - Ponownie w roli głównej duet: Korzym-Niedzielan. Korzym świetnie wypatrzył w polu karnym "Wtorka", a ten strzałem po ziemi zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

51 min. - Passowe podanie Korzyma do Niedzielana. Napastnik Korony strzelał z ostrego kąta i piłka w rękach Małkowskiego.

47 min. - Sprytną podcinką z rzutu wolnego uderzał Traore, ale piłka minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Małkowskiego.

46 min. - Początek drugiej połowy. Trener Tomasz Kafarski nie zdecydował się na żadną zmianę w przerwie spotkania.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy meczu. Korona prowadzi 1:0

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

43 min. - Traore ładnie nabiegał do dośrodkowania Andriuskeviciusa, ale jego uderzenie głową okazało się niecelne.

40 min. - Szybka wymiana podań zawodników z Kielc sprawiła, że piłka znalazła się blisko pola karnego Lechii. Akcję w porę przerywa Łukasz Surma.

36 min. - Ponownie na spalonym Andrzej Niedzielan.

34 min. - Wysoko ponad bramką z rzutu wolnego strzelił Aleksandar Vuković.

31 min. - Dośrodkowanie Niedzielna. Nieczysto w piłkę trafia Korzym i skończyło się tylko na strachu Pawła Kapsy

28 min. - Lechia po raz pierwszy zagościła w polu karnym Korony. Surma odgrywał do Andriuskeviciusa, ale jego ni to strzał ni podanie trafia w nogi obrońców Korony. Następnie akcję finalizuje Paweł Nowak. Piłka w rękach Małkowskiego.

26 min. - Szybki Andrzej Niedzielna sprawia wiele problemów defensywie Lechii. "Wtorek" co chwilę urywa się gdańskim obrońcom.

24 min. - Po rzucie rożnym bramka dla Korony. Do dośrodkowania Sobolewskiego świetnie nabiegał Jovanović i uderzeniem głową pokonał Pawła Kapsę.

20 min. - Lechia wciąż bez groźnej akcji. Gdańszczanie nie oddali jeszcze w tym meczu ani jednego strzału.

19 min. - Szybką akcję Korony fatalnie wykończył Maciej Korzym. Korzym nieczysto trafił w piłkę i posłał piłkę daleko od bramki.

16 min. - Do bezpańskiej piłki dopadł Niedzielan. Napastnik Korony był jednak na pozycji spalonej.

13 min. - Korzym ściął z lewego skrzydła do środka, uderzył na bramkę, ale strzał niecelny.

10 min. - W początkowych minutach spotkania przewaga jest po stronie gospodarzy. Gospodarze grają wysokim pressingiem, co jak na razie przynosi im efekty.

7 min. - Nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Lech nie zrozumiał się z Sobolewskim.

4 min. - Znakomita okazja dla Korony. W sytuacji sam na sam z Kapsą znalazł się Niedzielan. Górą golkiper Lechii.

1 min. - Pierwszy gwiazdek sędziego.