Kompromitacja! Vistal Łączpol Gdynia dał się rozgromić w Hiszpanii i odpadł z pucharów

Janusz Woźniak
Tomasz Bołt/Polskapresse
Szczypiornistki Vistalu Łączpolu nie awansowały do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, chociaż w pierwszym meczu wygrały w Gdyni z Balonmano Bera Bera aż 32:20. W niedzielę w San Sebastian nie obroniły tej przewagi. Przegrały 17:29, a więc też różnicą 12 bramek, ale o awansie hiszpańskiego zespołu zadecydował regulaminowy zapis preferujący w tej sytuacji zespół, który zdobył więcej bramek na obcym parkiecie.

W San Sebastian od stanu 4:4 gospodynie zdobyły 9 bramek, a gdynianki tylko 1. Było więc 5:13 i 35 minut do końca meczu. W 48 minucie Hiszpanki wyrównały straty (22:10), a pięć minut później prowadziły już 14 bramkami (26:12). Nasze zawodniczki jeszcze poderwały się do walki. Na 24 sekundy przed końcem meczu było 17:29, ale piłkę miały w rękach zawodniczki Jensa Steffensona.

Wystarczyło przeprowadzić skuteczną akcję, aby awansować. Niestety, nie udało się nawet wywalczyć dobrej pozycji rzutowe. W ćwierćfinale Pucharu Zdobywców Pucharów zagrają więc Hiszpanki.

- To szokująca porażka, a w naszym zespole zawiodły praktycznie wszystkie zawodniczki. Najbardziej szwankowało rozegranie. Do tego proste błędy techniczne. Odpadliśmy praktycznie na własne życzenie - ocenił grę Vistalu obecny w Hiszpani dyrektor klubu Tadeusz Paszkowski.