Kolejne zwycięstwo Arki Gdynia. Rywal kończył grę w dziewiątkę

Łukasz Żaguń
Kolejny sparing i kolejne zwycięstwo. Tym razem zespół Arki Gdynia odprawił z kwitkiem Chojniczankę Chojnice. Goście kończyli grę w dziewiątkę.

Początek spotkania o dziwo należał do przyjezdnych, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki. Arka jednak dosyć szybko otrząsnęła się z marazmu. W 26. minucie po dobrym podaniu Piotra Kuklisa do piłki dopadł Łukasz Zwoliński. Młody napastnik gdyńskiego klubu bez problemu umieścił piłkę w siatce rywala.

Początek drugiej odsłony to dominacja rywala z Chojnic. W 55. minucie bramkę dla gości zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Damian Rysiewski. Chwilę potem jednak drużynę z Chojnic osłabił Tomasz Mikołajczak, który za brutalne zagranie otrzymał czerwoną kartkę. Na tym jednak pech przyjezdnych się nie skończył. 5 min później z boiska wyleciał również Robert Bednarek.

Gospodarze w przewadze całkowicie zdominowali grę. W 74. minucie kolejną bramkę dla Arki zdobył Michał Gałecki. Na tym jednak się nie skończyło. Chwilę później bowiem niefortunnie we własnych polu karnym zachował się Błażej Jankowski, który skierował piłkę do własnej siatki. Arka ostatecznie wygrała to spotkanie 3:1.

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 3:1 (1:0)

Bramki: Zwoliński 26', Gałecki 74', Jankowski 80'(s) - Rysiewski 55'

Arka: Miszczuk - Krajanowski, Kubowicz, Sobieraj, Radzewicz (46' Dettlaff) - Brzuzy, Rzuchowski (46' Gałecki), Pietkiewicz, Kuklis (46' Szwoch), Wojowski - Zwoliński.

Chojniczanka: Jałocha - Laskowski (60' Laskowski), Jankowski, Markowski, Bednarek - Feciuch, Kapsa (46' Bejuk), Rysiewski (60' Karwacki, 62' Rysiewski), Abramowicz - Ikegami (46' Mikołajczak), Orłowski