Kolejna wygrana Trefla Sopot w derbach Trójmiasta [zdjęcia]

kamila_sojka
W środę 17 kwietnia w sopockiej Ergo Arenie na parkiecie spotkały się drużyny z Sopotu i Gdyni.

Oba zespoły miały osłabione składy, u żółto-czarnych brakowało Marcina Stefańskiego, który jak poinformował klub przeszedł w tym tygodniu poważny zabieg. U gości brakowało natomiast Mateusza Ponitki.

Po pierwszych minutach było widać jak ważny jest to mecz dla zawodników oraz dla kibiców. Przez trzy kwarty na tablicy nie widniała znacząca przewaga żadnej z drużyn.

Po 30 minutach spotkania sopocianie zdominowali grę i zdecydowanie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie Trefl wygrał 10 punktami z Asseco Prokom Gdynia - 79-69.

Trefl Sopot – Asseco Prokom Gdynia 79:69 (21:20, 19:22, 18:15, 21:12)

Trefl Sopot : Dylewicz 19, Davis 14, Waczyński 14, Spralja 12, Turner 8, Michalak 4, Harrington 3, Dąbrowski 3, Looby 2, Brembly 0, Jaśkiewicz 0, Lebiedziński 0.

Asseco Prokom Gdynia : Mahalbasić 14, Śnieg 14, Pamuła 12, Zamojski 12, Witka 11, Szczotka 4, Roszyk 2, Ponitka 0, Bogusz 0, Nietsche 0.