Kolejarz Stróże - Arka Gdynia 1:1

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Piotr Kuklis uratował Arce remis. Wprowadzony w drugiej połowie meczu zawodnik w 82. minucie popisał się pięknym uderzeniem z woleja i zdobył wyrównującą bramkę dla Arki. Do przerwy gdynianie przegrywali 0:1. Żółto-niebiescy mieli w tym spotkaniu momenty miażdżącej przewagi, ale tylko raz zdołali umieścić piłkę w siatce rywali.

Kolejarz Stróże - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Stefanik (42), 1:1 - Kuklis (82)

Kolejarz: Lisak - Cichy, Markowski, Szufryn, Walęciak, Stefanik, Gryźlak (68' Basta), Charpek, Wolański, Cebula (53' Zawadzki), Kowalczyk.

Arka: Jusczyk - Jarzębowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kowalski, Kasperkiewicz, Benat, Niedziela (61' Kuklis) - Ivanovski (65' Arifović) - Słowiński (46' Flis)

Żółte kartki: Szufryn, Cebula i Chrapek (Kolejarz) oraz Słowiński, Ivanovski i Flis (Arka).

Sędzia: Marek Karkut (Warszawa).

Widzów: 450.

90+3 min. - Koniec meczu. Arka remisuje w Stróżach 1:1.

90 min. - Zakotłowało się pod bramką gospodarzy, ale piłka wylatuje poza boisko.

90 min. - Do regulaminowego czasu gry arbiter doliczył trzy minuty.

89 min. - Żółtą kartką ukarany Flis.

86 min. - Gdynianie mają miażdżącą przewagę. Gospodarze nie mogą wyjść z piłką z własnej połowy.

85 min. - Na błąd obrony gospodarzy czyhał Flis, ale piłka ostatecznie w rękach Lisaka.

83 min. - Po chwili groźnie z ostrego kąta strzela Kowalczyk i broni Juszczyk.

82 min. - Gdynianie zdobywają wyrównującą bramkę. Autorem trafienia Piotr Kuklis, który popisał się pięknym uderzeniem z woleja.

80 min. - Z ok. 23 metrów uderzał Tomasz Jarzębowski. Bardzo niecelnie.

79 min. - Żółta kartka dla Chrapka.

75 min. - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mazurkiewicz. Do piłki nie doszedł nie doszedł jednak żaden z arkowców, gdyż futbolówka wyleciała poza boisko.

73 min. - Arkowcy okupują pole karne gospodarzy, którzy zostali zamknięcie pod własną bramką.

71 min. - Obaj podnieśli się już z boiska. Sędzia wznowił grę.

70 min. - Przerwa w grze. Na boisku leżą Kuklis i Szufryn.

69. min. - Strzał Kasperkiewicza zablokowany. Gdynianie mają jednak rzut rożny.

68 min. - Zmiana w Kolejarzu. Basta za Gryźlaka.

66 min. - Dośrodkowanie Kowalskiego ląduje w rękach Lisaka.

65 min. - Po chwili Macedończyk opuścił boisko. Zastąpił go Ensar Arifović.

65 min. - Ivanovski w swoim stylu wdał się w dyskusję z arbitrem za co został ukarany żółtą kartką.

61 min. - Druga zmiana w Arce. Kuklis za Niedzielę.

60 min. - Tempo meczu siadło. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

55 min. - Juszczyk uprzedza Kowalczyka.

52 min. - Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Cebula, a wchodzi Zawadzki.

50 min. - Dośrodkowanie Kowalczyka bez efektu.

49 min. - Arka od początku drugiej połowy odważnie ruszyła do przodu. Niecelny strzał Benata.

48 min. - Minimalnie obok słupka przymierzył Kowalczyk.

47 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie strzelał Mazurkiewicz.

46 min. - Początek drugiej połowy. W przerwie w zespole Arki zaszła jedna zmiana. Flis zastąpił na boisku Słowińskiego.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Kolejarz prowadzi z Arką 1:0.

45+1 min. - Z dystansu Stefanik. Wysoko nad bramką.

45 min. - Sędzia dolicza 60 sekund do pierwszej części meczu.

44 min. - Arka mogła skutecznie odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Z rogu dośrodkowywał Kowalski, ale niecelnie główkował Mazurkiewicz.

41 min. - Arkowcy przegrywają 0:1. Fantastyczny strzał z dystansu Stefanika i Juszczyk bez szans.

40 min. - Uderzenie jednego z piłkarzy Kolejarza skutecznie blokują defensorzy Arki.

38 min. - Kolejna raz na posterunku Juszczyk. Bramkarz Arki świetnie interweniuje po uderzeniu Walęciaka.

37 min. - Strzał Radzewicza, piłkę po jego uderzeniu Lisak paruje na róg.

34 min. - Ależ okazja arkowców. Gdynianie mogli prowadzić 1:0. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Benat, a jego strzał z linii bramkowej wybija obrońca Kolejarza.

33 min. - Kolejne kartkowe upomnienie. Tym razem dla Cebuli.

32. min. Gryźlak wywalczył piłkę w polu karnym Arki, ale fatalnie dośrodkował.

29 min. - Żółtą kartką ukarany zawodnik gospodarzy - Szufryn. Gdyby nie jego faul to Niedziela wychodziłby sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

26 min. - Żółta kartka dla Fabiana Słowińskiego.

24 min. - Przed znakomitą okazją znalazł się Wolański. Zawodnik Kolejarz będąc przed Juszczykiem strzelił obok bramki.

23 min. - Ponownie w roli głównej aktywny Cebula, który zagrał piłkę do Kowalczyka, ale ten popełnił błąd w jej przyjęciu.

22 min. - Gra przeniosła się w środek pola.

20 min. - Cebula tym razem znalazł się na pozycji spalonej.

18 min. - Aktywny Cebula próbował szczęścia, ale jego uderzenie pewnie wybronił Marcin Juszczyk.

17 min. - Krzysztof Łągiewka nie miał problemów z wybiciem piłki na aut po próbie dośrodkowania jednego z rywali.

15 min. - W pole karne Kolejarza wbiegł Ivanovski. Uderzył na bramkę, ale zbyt słabo, aby zaskoczyć tym uderzeniem Lisaka.

13 min. - Niedziela wrzucał piłkę z wolnego, ale sytuację wyjaśniają obrońcy Kolejarza.

12 min. Markowski z wolnego prosto w mur.

10 min. - Tylko świetnej obronie Marcina Juszczyka Arka zawdzięcza to, że nie przegrywa. Bramkarz gdynian w świetnym stylu wybronił uderzenie Kowalczyka po wyrzucie piłki z autu przez Cichego.

8 min. - Chrapek nie dochodzi do dośrodkowania Wolańskiego.

6 min. - Natychmiastowa odpowiedź żółto-niebieskich. Strzał Ivanovskiego nad poprzeczką.

5 min. - Znów groźnie zrobiło się pod bramką gdynian. Indywidualna akcja Kowalczyka, jego strzał blokują defensorzy żółto-niebieskich. Gospodarze mają rzut rożny.

3 min. - Składa akcja gospodarzy. Cebula świetnym podaniem obsłużył Wolański, którego powstrzymuje obrońca Arki.

2 min. - Rzut rożny dla Arki, ale piłka w rękach golkipera gospodarzy.

1 min. - Na stadionie Kolejarza zasiadło ok. 450 kibiców.

1 min. - Początek meczu. Rozpoczęli gospodarze.

Obie drużyny wychodzą już na murawę.

Znamy wyjściowe składy obu zespołów. W Arce na prawej obronie zadebiutuje Tomasz Jarzębowski, który zastąpi na tej pozycji kontuzjowanego Damiana Krajanowskiego.

Składy:

Kolejarz: Lisak - Chrapek,Szufryn,Stefanik, Cebula, Markowski, Cichy, Gryźlak, Kowalczyk, Walęciak, Wolański.

Arka: Jusczyk - Jarzębowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kowalski, Kasperkiewicz, Benat, Niedziela - Ivanovski - Słowiński.

Ławka rezerwowych Arki: Maciej Szlaga, Ensar Arifović, Paweł Czoska, Piotr Kuklis, Mateusz Szwoch, Bartosz Flis, Omar Jarun.