Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Już 6 kwietnia Dzień Otwarty w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Archiwum
Gdański Uniwersytet Medyczny po raz kolejny organizuje Dzień Otwarty dla przyszłych kandydatów oraz wszystkich osób zainteresowanych działalnością uczelni . Tym razem GUM-ed otworzy swoje podwoje 6 kwietnia br. w godz. 9-14 na trzech Wydziałach: Lekarskim, Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej i Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

- Krótkim wykładom dotyczącym m.in. oferty dydaktycznej i warunków rekrutacji, życia studenckiego czy współpracy międzynarodowej towarzyszyć będą m.in. warsztaty z technik wydajnego uczenia się – informuje Joanna Śliwińska, rzeczniczka prasowa GUMed. Mają one nauczyć uczestników jak maksymalne wykorzystywać czas przeznaczony na naukę. Podczas warsztatów zostaną omówione teoretyczne wiadomości z zakresu psychologii poznawczej dotyczące funkcjonowania ludzkiej pamięci. Ponadto uczestnicy poznają praktyczne sposoby na poprawę zapamiętywania i przypominanie sobie informacji.

W holu Collegium Biomedicum (Gdańsk, ul. Dębinki 1) odbędą się pokazy na 27 stoiskach. Członkowie SKN Pielęgniarstwa Ratunkowego przybliżą pracę pielęgniarki ratunkowej. Przeprowadzą naukę bandażowania, pokaz wkłuć domięśniowych i dożylnych na fantomach. Studenci z Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii zaprezentują anatomię serca na modelu oraz przeprowadzą pokaz echa serca przy użyciu aparatu Vscan. Przedstawiciele Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej nauczą podstawowych technik szycia chirurgicznego, a członkowie SKN Medycyny Ratunkowej przeprowadzą na fantomach warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Studenci z Koła Naukowego Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu pokażą materiały zespalające stosowane w ortopedii, techniki zakładania unieruchomienia gipsowego i przeprowadzą pokaz szycia chirurgicznego skóry i ścięgien.

Chętni będą mogli zwiedzić Zakład Embriologii, Zakład Anatomii, Zakład Chemii Medycznej oraz Zakład Fizyki i Biofizyki. Zaplanowano również wizytę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Zwiedzający będą mieli okazję przejść taką samą trasę, jak pacjent – od Klinicznego Oddziału Ratunkowego (KOR) przez salę bronchoskopową do wizyty w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej.

Na Wydziale Farmaceutycznym będzie można wysłuchać dwóch wykładów – „Dlaczego warto studiować farmację? Prezentacja profilu studiów i sylwetki absolwent” oraz „Działaj aktywnie na studiach – PTSF" - przybliżający aktywność Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Zainteresowani będą oprowadzani po Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej, Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej, Katedrze i Zakładzie Bromatologii, Katedrze Biofarmacji i Farmakodynamiki, Katedrze i Zakładzie Toksykologii, Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej, Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej. Podczas oprowadzania uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w krótkich warsztatach, prezentacjach i doświadczeniach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto