Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak należy ubiegać się o pieniądze od Mevo? Przypominamy

Maciej Pietrzak
Maciej Pietrzak
Jak udało nam się ustalić, zwrot swoich pieniędzy powinno zyskać ok. 100 tysięcy użytkowników rowerowego systemu, który zaliczył spektakularną klapę na przełomie października i listopada.

Po szeroko opisywanym przez nas zakończeniu działalności Mevo użytkownicy systemu wciąż zastanawiają się czy i jak uda im się odzyskać zainwestowane pieniądze.

Jak zapewniały władze Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, Nextbike zobowiązał się do zwrotu omawianych środków. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jak ten proces przebiega. Jak się niestety okazuje w sprawie jest wiele niewiadomych.

Nextbike’owi zadaliśmy w ostatnich dniach konkretne pytania o kwotę zaległości wobec użytkowników Mevo i o to, ilu ich jest. Niestety, otrzymaliśmy tylko bardzo zdawkową odpowiedź:
- Opracowujemy wypowiedzenia umów, które nadesłali użytkownicy - napisało biuro prasowe Nextbike.

Szacunkową kwotę zaległości podał nam za to Obszar Metropolitalny.

Ma być to ok. 470 000 zł. Pod koniec działalności Mevo miało zarejestrowanych ok. 170 tys. użytkowników, ale jak się nam nieoficjalnie udało ustalić zaległości miałyby dotyczyć 80-100 tys. osób. Dzieląc wspomniane 470 tys. przez liczbę użytkowników „na głowę” wychodzi zatem symboliczna kwota. Nextbike konsekwentnie nie udzielił informacji, ilu spośród użytkowników, którym powinien zwrócić pieniądze, to osoby, które wykupiły abonament roczny lub tzw. roczny plus, których ceny wynosiło odpowiednio 100 i 150 zł.

Przypominamy, że aby odzyskać wpłacone pieniądze należy przesłać oświadczenie o rozwiązaniu umowy i zwrocie kosztów z konta klienta Mevo. Należy wysłać je drogą elektroniczną na adres e-mail [email protected], drogą elektroniczną przez formularz kontaktowy na stronie internetowej www.rowermevo.pl, listem poleconym na adres pocztowy: ul. Przasnyska 6b, 01-756 Warszawa lub też złożyć osobiście w siedzibie Operatora - NB TRICITY Spółka z o.o., ul. Przasnyska 6b, 01-756 Warszawa. Wzór oświadczenia znajdą Państwo w załączeniu.

We wtorek, 12 listopada, zarząd Obszaru Metropolitalnego ma poinformować o swoich kolejnych działaniach w sprawie reaktywacji systemu rowerowego,który zastąpiłby Mevo.

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Jak należy ubiegać się o pieniądze od Mevo? Przypominamy - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto