Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:0

Krzysztof Szymczak
To był bardzo słaby mecz w Białymstoku. Na boisku Jagiellonii spotkały się zespoły, które tej wiosny nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni Michała Probierza przed meczem z Arką mieli na koncie trzy porażki z rzędu. Przełamanie przyszło jednak w najmniej oczekiwanym przez gdyńskich fanów momencie. "Jaga" wygrała 1:0 po bramce Marcina Burkhardta w 72. minucie spotkania. To już ostatni dzwonek dla żółto-niebieskich, którzy jeśli marzą o utrzymaniu muszą w końcu zacząć wygrywać, bo inaczej obudzą się w pierwszej lidze.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 M. Burkhardt (72).

Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas, Arzumanyan, Skerla, Norambuena, Makuszewski (46' M. Burkhardt), Hermes, Grzyb, Kupisz, Pawłowski (83' Essomba), Frankowski (61' Lato).

Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Noll, Bednarek, Zawistowski (80' Siemaszko), Bożok, Skela (67' F. Burkhardt), Glavina, Mawaye (71' Ivanovski), Labukas.

Żółte kartki: Norambuena (Jagiellonia) oraz Noll, Bruma, Bożok, Bednarek (Arka).

Czerwona kartka: Bożok (Arka) (90+1', za drugą żółtą)

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 6000.

90+4 min. - Koniec meczu. Jagiellonia pokonuje Arkę 1:0. Gdynianie niebezpiecznie blisko 1.ligi.

90+1 min. - Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Miroslav Bożok.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

84 min. - Rzut wolny dla gdynian. Piłka trafia jednak w obrońców gospodarzy.

83 min. Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Franck Esomba wchodzi na plac gry za Pawłowskiego.

80 min. - Trzecia zmiana w Arce. Siemaszko zastępuje Zawistowskiego.

78 min. - Moretto wyczuł intencje Kupisza i przeciął podanie adresowane do Pawłowskiego.

74 min. - Kupisz wchodzi w pole karne Arki, zagrywa do Pawłowskiego, ale ten nie dochodzi do piłki.

72 min. - Bramka dla Jagiellonii. Marcin Burkhardt wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Obrona Arki pomyliła się, piłka trafiła do pomocnika "Jagi", a ten precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonuje Moretto.

71 min. - Ivanovski wchodzi, a Mawaye schodzi.

69 min. - Bliski zdobycia bramki po centrze Labukasa był Glavina. Pomocnik Arki z bliska główkował tuż obok bramki.

68 min. - Moretto szybkim wyjściem uprzedza Pawłowskiego, który wychodził sam na sam.

67 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Filip Burkhardt zastępuje Ervina Skelę.

66 min. - Skela z wolnego trafia w mur piłkarzy Jagiellonii.

65 min. - W polu karnym Jagiellonii blokowany Glavina.

63 min. - Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Lato zmienia Frankowskiego.

62 min. - Bardzo nudny mecz w Białymstoku. Kibice mają prawo czuć się zawiedzeni poziomem spotkania.

57 min. - Ponownie z rzutu wolnego uderzał Noll. Strzelił jednak wprost w środek bramki, gdzie na piłkę czyhał już Sandomierski.

54 min. - Z pierwszej piłki uderzał Pawłowski, ale bardzo, bardzo niecelnie.

52 min. - Z dystansu uderzał Mawaye. Strzał napastnika Arki okazał się niecelny.

49 min. - Przy próbie przyjęcia piłki Frankowski fauluje Brumę.

46 min. - Początek drugiej połowy. W zespole gospodarzy doszło do jednej zmiany. Burkhardt zastąpił na boisku Makuszewskiego. W Arce bez zmian.

45+2 min. - Koniec pierwszej części spotkania.

45 min. - Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 60 sekund.

41 min. - Rafał Grzyb z rzutu wolnego. Piłka ląduje nad poprzeczką.

36 min. - Kolejny rzut wolny dla Arki. Piłkę w pole karne zagrywał Bożok, ale ta nie trafiła pod nogi żadnego z jego kolegów.

31 min. - Kapitalna bomba Nolla z rzutu wolnego. Obrońca Arki trafia jednak w poprzeczkę.

29 min. - Zamieszanie w polu karnym Arki po rzucie rożnym. Strzał zawodnika Jagiellonii został zablokowany przez gdynian.

27 min. - Świetna akcja Labukasa na prawej stronie pola karnego. Sytuację wyjaśniają jednak stoperzy klubu z Białegostoku.

26 min. - W dogodnej okazji znalazł się Zawistowski, ale jego próbę strzału blokują defensorzy Jagiellonii.

22 min. - W indywidualnej akcji Mawaye. Napastnik gdynian został jednak powstrzymany przez defensorów "Jagi".

19 min. - Jagiellonia powoli odzyskuje swój rytm gry. Gospodarze coraz częściej goszczą na połowie Arki.

17 min. - Po uderzeniu Frankowskiego z rzutu wolnego piłka trafia w słupek.

16 min. - Przy próbie interwencji ręką za polem karnym zagrywał Noll. Rzut wolny dla "Jagi".

15 min. - Mawaye skutecznie powstrzymywany przez obrońcę gospodarzy.

12 min. - Piłka w siatce Arki, ale wcześniej gwizdek sędziego oznajmiający pozycję spaloną Frankowskiego.

11 min. - Pomysłowo rozegrany rzut wolny przez żółto-niebieskich. Zawistowski po ziemi podał do Skeli, ale ten natychmiast uderzył obok bramki.

9 min. - Arka wysokim pressingiem na połowie rywali skutecznie ogranicza poczynania Jagiellonii.

6 min. - Robert Bednarek próbował zainicjować akcję gdynian, ale stracił piłkę.

4 min. - Błąd Bednarka mógł wykorzystać Frankowski. Arkę ratuje jednak Moretto.

1 min. - Początek spotkania w Białymstoku.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani