Ironman 70.3 Gdynia 2017. Zmiany w organizacji ruchu [MAPY]

Klara MalinowskaZaktualizowano 
Od 4 do 6 sierpnia w międzynarodowych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zobaczymy około 4 tysięcy zawodników z całego świata.

3-7.08.2017 (czwartek-wtorek)

3.08 od godz. 6.00 do 6.08 do godz. 22.00 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na całej długości od ul. Waszyngtona.
3.08 od godz. 6.00 dnia 7.08 do godz. 22.00 będzie zamknięty parking przy Akwarium Gdyńskim.

5.08.2017 (sobota)

Trasa kolarska
od godz. 9.30 do godz. 13.30 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja), Plac Kaszubski ze Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do 10 Lutego) i skwer Kościuszki.

Trasa biegowa
od godz. 9.30 do godz. 14.00 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki (od Waszyngtona do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, skwer Arki Gdynia oraz droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego.

Śródmieście
w godzinach 9.30-13.30 nie będzie możliwy wyjazd z ul. Hryniewickiego.
w godzinach 9.30-13.30 wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, Portowej i Węglowej – warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Derdowskiego i Świętojańskiej lub Wendy i Jana z Kolna.
w godzinach 9.30-13.30 na Placu Kaszubskim i ulicy Świętojańskiej możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku).
w godzinach 9.30- 14.00 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego, przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV, możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej.
w godzinach 9.30- 13.30 ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja (jeden pas ruchu).
w godzinach 9.30-13.30 na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy skwerem Kościuszki a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
w godzinach 9.30-14.00 nie będzie możliwy wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz placu Grunwaldzkiego.
w godzinach 9.30-13.30 na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra
w godzinach 9.30-14.00 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego.
w godzinach 9.30-14.00 zostanie zamknięty wyjazd z rejonu ulic Zawiszy Czarnego, Sienkiewicza, Kasprowicza i Sędzickiego (obszar odcięty od pozostałej części Kamiennej Góry przez osuniętą skarpę ul. Sienkiewicza).
w godzinach 9.30-14.00 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie
w godzinach 9.30-13.30 dojazd do centrum możliwy będzie wyłącznie ul. Morską.

Port i Stocznia
w godzinach 9.30-13.30 dojazd w rejon Portu i Stoczni wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga, dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

6.08.2017 (niedziela)

Trasa kolarska

od godz. 7.30 do godz. 13.50 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i obie jezdnie od Celnej do Janka Wiśniewskiego.

od godz. 7.30 do 10.30 zostaną zamknięte ulice: Janka Wiśniewskiego (w kierunku Estakady Kwiatkowskiego od placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego – odcinek od placu Konstytucji do Polskiej zamknięty do 13.50), Estakada Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu od Janka Wiśniewskiego do Morskiej), Morska (jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego – kierunek centrum), Kartuska (połowa jezdni), Jaskółcza (połowa jezdni), Jałowcowa, Marszewska (od Pustek Cisowskich do Wiczlińskiej).

od godz. 8.00 do godz. 13.00 zostanie zamknięta ulica Marszewska pomiędzy Koleczkowem a ul. Wiczlińską.
od godz. 8.00 do godz. 13.30 zostanie zamknięta ul. Wiczlińska na odcinku od ul. Marszewskiej do Niemotowa.
od godz. 9.30 do godz. 13.30 zostaną zamknięte ulice: Wiczlińska (od Niemotowa do Chwarznieńskiej), Chwarznieńska (na całej długości z dopuszczeniem ruchu połową drogi w kierunku centrum od ronda przed ul. Gierdziejwskiego do Rolniczej), Małokacka (z dopuszczeniem ruchu w kierunku Małego Kacka od ul. Wielkokackiej do Stryjskiej).
od godz. 9.30 do godz. 13.30 zostaną zamknięte ulice: Olimpijska, Sportowa (od Olimpijskiej do Łużyckiej), Łużycka, Stryjska (od Łużyckiej do Zwycięstwa), Zwycięstwa (oba kierunki od Wielkopolskiej do Władysława IV z dopuszczeniem wyjazdu z osiedla na terenie byłych ogródków działkowych oraz z Krośnieńskiej w kierunku Sopotu), Władysława IV (od Zwycięstwa do Piłsudskiego oba kierunki, od Piłsudskiego do 10 Lutego jezdnia w kierunku Jana z Kolna, od 10 Lutego do Jana z Kolna dopuszczony ruch jednym pasem), Jana z Kolna (dopuszczony ruch jednym pasem od Władysława IV do 3 Maja), Janka Wiśniewskiego (od Placu Konstytucji do Polskiej z dopuszczeniem ruchu w kierunku centrum – zamknięcie od godz. 7.30)

Trasa biegowa
od godz. 7.30 do godz. 16.50 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki (od Jana Pawła II do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, Prusa, skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego, aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.

Tranzyt
przejazd przez miasto na relacji Sopot – Rumia wyłącznie al. Zwycięstwa do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską.
ulica Morska w kierunku Sopotu na odcinku od ul. Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu.
wjazd na Trasę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.

Śródmieście
w godzinach 7.30-13.50 nie będzie możliwy wyjazd z ul. Hryniewickiego.
w godzinach 7.30-13.45 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej.
w godzinach 7.30-16.50 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, placu Grunwaldzkiego i Zygmuntowskiej.
w godzinach 10.00-13.45 przejazd ul. Jana z Kolna na odcinku od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja będzie możliwy jedynie jednym pasem ruchu. Z odcinka ul. Jana z Kolna prowadzącym od ul. Portowej do ul. Wendy będzie można wjechać jednie w ul. Wendy.
w godzinach 10.00-13.45 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. 10 Lutego do końca) na ul. Władysława IV (jedynie w kierunku al. Piłsudskiego) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów poprzez ulice Armii Krajowej oraz Żwirki i Wigury.
w godzinach 10.00-13.45 na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
w godzinach 10.00-13.45 ruch z ul. Władysława IV w kierunku Sopotu zostanie sprowadzony na Drogę Gdyńską.
w godzinach 10.00-13.45 dojazd w rejon szpitala będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Władysława IV z ulicami Starowiejską i Wójta Radtkego.

Kamienna Góra
w godzinach 7.30-16.50 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry możliwy będzie wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie do trasy zwodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego.
w godzinach 7.30-16.50 zostanie zamknięty wyjazd z rejonu ulic Zawiszy Czarnego, Sienkiewicza, Kasprowicza i Sędzickiego (obszar odcięty od pozostałej części Kamiennej Góry przez osuniętą skarpę ul. Sienkiewicza).
w godzinach 7.30-16.50 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie
w godzinach 7.30-13.45 dojazd do centrum będzie możliwy ul. Janka Wiśniewskiego. Powrót z centrum wyłącznie ul. Morską.
w godzinach 7.30-10.30 dojazd do ulic Hutniczej i Morskiej wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska
w godzinach 7.30-10.30 wyjazd z terenu Pustek Cisowskich wyłącznie jednokierunkową ul. Kartuską do ul. Morskiej.
w godzinach 7.30-10.30 dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco.
w godzinach 7.30-10.30 odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie zamknięty.
w godzinach 7.30-10.30 ulice Jałowcowa i Marszewska zostaną zamknięte.

Rejon ulic Mławskiej, Działdowskiej i Modlińskiej
w godzinach 7.30-10.30 wyjazd z rejonu na ul. Morską wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych, poprzecznie do trasy zwodów przez skrzyżowanie z ul. Władysławskiego.

Demptowo oraz rejon ulic Rozewskiej i Swarzewskiej
w godzinach 7.30-10.30 wjazd i wyjazd z Demptowa oraz z rejonu ulic Rozewskiej i Swarzewskiej możliwy jedynie warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Morskiej i Swarzewskiej.

Chwarzno i Wiczlino
w godzinach 9.30-13.30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra oraz okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzna (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową ul. Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej przez ul. Rolniczą do centrum (zamknięty będzie wjazd na Obwodnicę Trójmiasta).
w godzinach 9.30-13.30 wjazd i wyjazd z rejonu ulic Zaruskiego, Pobłockiej, Kamrowskiego, Staniszewskiego i Bryla możliwy jedynie poprzez ulice Krauzego i Śliską do ul. Wiczlińskiej (na ul. Krauzego będzie obowiązywał ruch wahadłowy).
w godzinach 9.30-13.30 wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Czapli, Jana Kazimierza i Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte.
w godzinach 9.30-13.30 wyjazd z ul. Zauchy zostanie zamknięty.

Witomino-Radiostacja
w godzinach 9.30-13.30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem w kierunku ul. Rolniczej.
w godzinach 9.30-13.30 dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej będzie możliwy przez ul. Widną.
w godzinach 9.30-13.30 wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.

Witomino-Leśniczówka
w godzinach 9.30-13.30 możliwy jedynie wyjazd z terenu dzielnicy przez jednokierunkową ul. Małokacką w kierunku ul. Stryjskiej.

Rejon Gdyńskiego Centrum Sportu
w godzinach 10.00-13.30 dojazd do ul. Wileńskiej będzie możliwy jedynie przez teren Gdynia Areny.
w godzinach 10.00-13.30 ruch z ul. Górskiego w kierunku ul. Łużyckiej będzie skierowany na Drogę Gdyńską.

Mały Kack
w godzinach 9.30-13.30 wyjazd z ul. Halickiej na ul. Stryjską będzie możliwy jedynie w prawo do Węzła Brzeskiego i dalej do ul. Lotników.

Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana
w godzinach 10.00-13.45 dojazd w kierunku Sopotu i centrum będzie możliwy jedynie przez ul. Legionów.
w godzinach 10.00-13.45 wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych możliwy jedynie w kierunku Sopotu warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Stryjską (zamknięta jezdnia al. Zwycięstwa w kierunku centrum wraz ze skrzyżowaniem z ul. Redłowską).
cały czas umożliwiony będzie wyjazd z ul. Krośnieńskiej.

Port i Stocznia
w godzinach 7.30-13.50 dojazd do Portu i Stoczni wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Dodatkowo, w związku z zawodami oraz licznymi zamknięciami ulic, 6 sierpnia 2017 r. (niedziela) w pociągach SKM na trasie Gdynia Orłowo - Gdynia Cisowa - Gdynia Orłowo w godzinach 9.00-15.00 honorowane będą:
czasowe i okresowe bilety ZKM w Gdyni (1-godzinne, 24-godzinne, miesięczne, 30-dniowe);
czasowe i okresowe bilety metropolitalne MZKZG ważne w pojazdach ZKM w Gdyni.

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3