Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Innowacyjna nanotechnologia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Startup Nanoseen oczyszcza słoną wodę w dwie minuty

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Startup Nanoseen z gdyńskiego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego stworzył innowacyjne rozwiązane - nanomembrany NanoseenX - które oczyszczają i odsalają słoną wodę w wodę pitną w ciągu zaledwie 2 minut.

Gdynia. Nowa technologia opracowana przez naukowców. Przełom w badaniach?

Czy ograniczony dostęp do zasobów wody pitnej już niedługo przestanie być problemem? Naukowcy z Nanoseen - gdyńskiego startupu od lat zmagają się z tym wyzwaniem. Jednak dzisiaj mogą ogłosić swój sukces, zespół z gdyńskiego PPNT opracował z wykorzystaniem technologii NanoseenX specjalne nanomembrany odsalające i oczyszczające słoną i słonawą wodę, w czystą wodę, w ciągu zaledwie 2 minut.

- Odsalanie wody z zastosowaniem nanomembran NanoseenX z innowacyjnymi i nowatorskimi nanomateriałami wytworzonymi przez naszą firmę obniżają koszty przedsięwzięcia, podnoszą wydajność procesu, przy braku ingerencji w środowisko naturalne – podkreśla Bartosz Kruszka, CEO Nanoseen. - Stworzyliśmy przełomowe rozwiązanie - nanomembrany NanoseenX do oczyszczania i odsalania wody. Nasza nanotechnologia zapewni dostęp do wody pitnej wszystkim ludziom na Świecie. Jest to pierwsze i jedyne rozwiązanie wykorzystujące proces prostej filtracji, który polega na przepływie grawitacyjnym i nie wymaga dostępu do energii czy ciśnienia. Nasze rozwiązanie jest łatwo skalowalne, niezwykle ekologiczne, zmniejsza negatywny wpływ na środowisko oraz nie powoduje emisji CO2.

Innowacyjna nanotechnologia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Startup Nanoseen oczyszcza słoną wodę w dwie minuty
mat. pras.

Technologia NanoseenX. Woda słona w wodę pitną w dwie minuty!

Technologia NanoseenX okazuje się mieć znacznie więcej plusów. Poza odsalaniem, oczyszcza wodę z mikro oraz nanoplastików, bakterii, wirusów, jonów metali lekkich i ciężkich. Co ciekawsze, wykorzystania nanotechnologia może być użyta w każdej strefie klimatycznej, więc możemy z niej korzystać w dowolnym miejscu na ziemi - plaży, górach i w trasie, jak i również tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

- Całkowita żywotność naszych nanomembran zależy od poziomu zanieczyszczenia wody i zasolenia, orientacyjny czas wynosi do 200 dni z 10-krotną regeneracją. Naszym celem w projekcie jest osiągnięcie pracy nanomembran do około 3000 dni uwzględniając regenerację 30-krotną – mówi Bartosz Kruszka.

Nanomembrany stworzone przez Nanoseen można dostosować do istniejących urządzeń, takich jak filtry, czy technologie obecne na rynku, w efekcie obniżając koszty oczyszczenia i odsolenia wody.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto