Inauguracja sezonu w Gdyni. Arka - Warta 0:0

W pierwszym meczu I-ligowego sezonu Arka bezbramkowo zremisowała z Wartą Poznań. W grze gdynian widać było brak zgrania i pomysłu na rozegranie akcji. Żółto-niebiescy ożywili się po wejściu na boisko Mirko Ivanovskiego. Macedończyk w doliczonym czasie gry miał piłkę meczową, ale z pięciu metrów uderzył nad poprzeczką. W kolejnym meczu Arka zagra u siebie z Piastem Gliwice.

Arka Gdynia - Warta Poznań 0:0

Arka: Juszczyk - Strzelecki, Łągiewka, Mazurkiewicz, Krajanowski, Radzewicz, Kuklis, Płotka (46' Kasperkiewicz), Kowalski, Surdykowski (70' Ivanovski), Arifović (82' Czoska).

Warta:
Radliński - Sasin, Ngamayama, Jasiński, Kosznik, Artur Marciniak (80' Scherfchen), Foszmańczyk, Magdziarz (87' Wichtowski), Reiss (67' Goliński), Bereszyński, Ujek.

Żółta kartka: Marciniak (Warta).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Widzów: 5100.

90+3 min. - Koniec meczu. Arka - Warta 0:0.

90+3 min. - Piłkę meczową miał Mirko Ivanovski. Z pięciu metrów uderzył ponad bramką!

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

87 min. - Ostatnia zmiana w Arce. Maciej Wichtowski za Bartosza Bereszyńskiego.

84 min. - Niecelny strzał Kuklisa.

82 min. - Trzecia zmiana w Arce. Paweł Czoska zastępuje Ensara Arifovicia.

80 min. - Zmiana w Warcie. Scherfchen za Marciniaka.

78 min. - Kolejna dobra okazja Arki. Z 10 metra strzelał Radzewicz, ale uderzył nad bramką.

75 min. - Zza pola karnego uderzał Ivanovski, piłka obija poprzeczkę, do odbitej futbolówki dopada Arifović, uderza z bliska głową, ale wprost w bramkarza! Piłka ląduje w górze, dopada do niej Ensar oraz Radliński. Sędzia odgwizduje faul Bośniaka na bramkarzu gości.

73 min. - Z rzutu wolnego Radzewicz, główkuje Mazurkiewicz. Obok bramki.

71 min. - Kolejna zmiana w Arce. Ivanovski za Surdykowskiego. Na trybunach: "Mirko Ivanovski!".

70 min. - Ładna składna akcja gości, którą strzałem zakończył Goliński. Pewna interwencja Juszczyka.

68 min. - Zmiana w Warcie. Michał Goliński za Piotra Reissa.

67 min. - Gdynianie zupełnie nie mają pomysłu na grę. Ich poczynaniami rządzi chaos.

63 min. - Z prawego skrzydła dośrodkował Kowalski, piłkę łapie Radliński.

61 min. - W grze widać to, czego większość się obawiało - brak zgrania. Piłkarze nie znaleźli jeszcze wspólnego języka na boisku.

57 min. - Ładna akcja Arki. Przedzierał się Piotr Kuklis, odegrał do Kasperkiewicza, a ten z 30 metrów wysoko nad bramką.

54 min. Strzał Reissa z wolnego nie mógł zaskoczyć Juszczyka. Uderzenie lekkie i w sam środek bramki.

53 min. - Największe "dziury" w grze Arki są w środkowej strefie boiska. Boczni pomocnicy nie otrzymują podań z tej strefy boiska.

48 min. - Strzał Bartosza Bereszyńskiego blokują defensorzy Arki. Goście wywalczyli rzut rożny.

46 min. - Początek drugiej połowy. Zmiana w Arce. Z boiska schodzi Michał Płotka, w jego miejsce wchodzi Piotr Kasperkiewicz.

45+1 min. - Rzut wolny dla gdynian z 30 metra. Do piłki podszedł Sławomir Mazurkiewicz, uderzył z prostego podbicia. Skuteczna interwencja Radlińskiego, który wybija piłkę na rzut rożny.

45 min. - Sędzie dolicza 60 sekund do pierwszej połowy spotkania.

42 min. - Mecz określany pojedynkiem dwóch faworytów do awansu jak na razie zawodzi i to bardzo. Lepszym piłkarsko zespołem są goście.

37 min. - Żółtą kartką za faul na Kowalskim ukarany Artur Marciniak.

35 min. - Nie zastanawiając się długo z 25 metrów uderzył Ensar Arifović. Piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę, ale skuteczną interwencją Wartę ratuje Radliński.

34 min. - Nieudane dośrodkowanie Pawła Sasina. Od bramki rozpocznie Marcin Juszczyk.

30 min. - Bliski dojścia do piłki był Surdykowski, ale w porę interweniował Łukasz Radliński. W odpowiedzi strzał Foszmańczyka.

27 min. - Ładna akcja duetu Marciniak - Sasin i rzut rożny dla gości.

22 min. - Rzut wolny dla żółto-niebieskich. Do piłki podchodzi Kowalski i trafia w rękę jednego z obrońców Warty. Gwizdek sędziego milczy.

17 min. - Ależ szczęście gdynian. Po rzucie rożnym w poprzeczkę uderza Rafał Kosznik!

16 min. - Na trybunach głośne: "Nasze Areczka ole!". Kibice od początku starają się jak mogą, aby wspierać zespół. W ataku Warta.

10 min - Tempo meczu nieco siadło, ale po grze żółto-niebieskich widać, że są dziś ofensywnie usposobieni.

5 min. - W akcji "Warciarze". Sytuację wyjaśnia Krzysztof Łągiewka. Gdynianie od początku rzucili się na rywali.

3 min. - Z rzutu wolnego prosto w mur uderzył Sławomir Mazurkiewicz.

1 min. - Pierwsza groźna akcja Arki. Lewym skrzydłem pognał Radzewicz, uderzył po dłuższym rogu, rzut rożny dla gdynian.

1 min. - Początek meczu.

Dziś od samego rana w Gdyni pochmurno i chłodno, ale przed samym spotkaniem na niebie na chwilę pojawiło się słońce. Czy będzie to dobry prognostyk dla Arki?

Arka zagra dziś w następującym składzie: Juszczyk - Krajanowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Strzelecki - Kowalski, Kuklis, Płotka, Radzewicz - Arifović, Surdykowski.

Obecni są także kibice Warty Poznań, którzy zasiedli na trybunach gospodarzy. "Zieloni" kilkoma okrzykami podkreślili swoją obecność.

Przed meczem pisaliśmy, że na trybunach gdyńskiego stadionu może pojawić się pani prezes klubu z Poznania. Izabella Łukomska-Pyżalska rzeczywiście zasiadła na trybunach stadionu w Gdyni.