III-ligowe derby Pomorza z tylko jedną bramką. W meczu Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy górą były napastnik "Kadłubów"

Rafał Rusiecki
Derby Pomorza w III lidze - mecz Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy (10.09.2022)
Derby Pomorza w III lidze - mecz Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy (10.09.2022) Przemyslaw Swiderski
Włodzimierz Pasieka, nowy szkoleniowiec III-ligowego Bałtyku Gdynia, nie zaliczył udanego debiutu na ławce trenerskiej. W sobotę, 10 września 2022 roku byłych kolegów zaskoczył Michał Marczak, który obecnie jest zawodnikiem Cartusii Kartuzy.

Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy 10.09.2022

Kontuzje dwóch kluczowych zawodników i młoda kadra Bałtyku Gdynia to zdaniem Roberta Reiwera główne powody słabszego początku sezonu 2022/2023. Tego szkoleniowca z biało-niebieskimi już jednak nie ma. Jego miejsce zajął Włodzimierz Pasieka, który w debiucie mierzył się w sobotę, 10 września 2022 roku z Cartusią Kartuzy.

W derbach Pomorza na Narodowym Stadionie Rugby górą był jednak trener Przemysław Cecherz, który też ma niewielki staż w Kartuzach, ponieważ pracuje z Cartusią od 30 sierpnia. Mecz w Gdyni był wyjątkowy dla trzech zawodników tego zespołu. Michał Marczak, Damian Garbacik oraz Marcin Poręba jeszcze niedawno reprezentowali barwy Bałtyku.

W sobotę pierwszy z nich pogrążył byłych kolegów już w 3. minucie meczu. Okazało się, że było to trafienie na wagę trzech punktów. Bałtyk Gdynia po 7. kolejkach wciąż pozostaje bez wygranej w lidze (2 punkty i przedostatnie miejsce w tabeli). Cartusia Kartuzy ma z kolei 9 "oczek" i plasuje się na 10. pozycji.

KP Starogard Gdańskiwygrał 1:0 z Unią Janikowo, a jedyną bramkę zdobył Damian Ciechanowski w 27 minucie meczu. Z kolei Gedania Gdańsk zremisowała na wyjeździe 1:1 z Jarotą Jarocin. Punkt gdańszczanom uratował w ostatnich minutach spotkania Bartosz Zalewski. Natomiast Stolem Gniewino przegrał na wyjeździe 0:2 z Vinetą Wolin.

Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Marczak (3)

Bałtyk: Bartkowiak - Kaźmierczak, Długołęcki, Klimek, Bohm, Bożym (46 Waszczuk), Korpalski, Fietz, Gołuński, Skrzecz, Sluga (62 Bach)

Cartusia: Prokopenko - Kopania, Garbacik, Waleński, J. Poręba - Szałecki, Zełenewycz, Dobek, M. Poręba - Trela, Marczak