Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I ty możesz zostać komandosem. Nabór chętnych do Formozy w Gdyni! Wymagania są jednak wyśrubowane

RK
Wideo
od 16 lat
Jeszcze do końca tego miesiąca, 31 stycznia 2024 roku, składać można podania o przyjęcie do elitarnej jednostki wojsk specjalnych Formoza, stacjonującej w Gdyni. Proces rekrutacji jest wymagający. Podzielono go na kilka etapów.

Nabór do Formozy w Gdyni. Jak zostać komandosem?

Rekrutacja jest podzielonym na etapy procesem pozyskiwania kandydatów do służby w Jednostce Wojskowej Formoza. Udział w niej wziąć mogą:

  • żołnierze czynnej służby wojskowej,
  • żołnierze rezerwy,
  • funkcjonariusze innych służb mundurowych,
  • osoby bez przeszkolenia wojskowego.

Minimalne wymagania, stawiane kandydatom, wyglądają następująco:

  • obywatelstwo polskie,
  • posiadanie zaświadczenia o niekaralności sądowej,
  • legitymowanie się co najmniej średnim wykształceniem.

Proces rekrutacji do Formozy w Gdyni rozpocząć można od wypełnienia i złożenia ankiety. Informacji, jak tego dokonać, zasięgnąć można telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 15 pod numerami 261 266 894 oraz 727 016 390, a także mailowo, pisząc pod adres [email protected].

Po 31 stycznia 2024 roku i weryfikacji ankiet, 17 lutego odbędą się testy sprawnościowe i badania psychologiczne kandydatów do grup szturmowych. Na marzec zaplanowany jest kolejny sprawdzian, tym razem w trudnych warunkach klimatyczno - terenowych. Preferowane są osoby w wieku od 19 do 32 lat.

Nieco inaczej przedstawia się harmonogram dla kandydatów na stanowiska poza grupami szturmowymi. W ich przypadku test sprawnościowy i badania psychologiczne odbędą się 23 marca, z kolei sprawdzian w trudnych warunkach klimatyczno - terenowych w kwietniu.

Nie trzeba też nikomu wyjaśniać, że testy są wyjątkowo wymagające. Na angaż do tak elitarnej jednostki komandosów liczyć mogą tylko osoby o żelaznej kondycji i wybitnych predyspozycjach do radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia i stresu.

Czym zajmują się żołnierze Formozy w Gdyni?

Ze względu na specyfikę służby w tej jednostce szczegółowe informacje na jej temat utrzymywane są w tajemnicy. Ponad wszelką wątpliwość wiadomo jednak, że komandosi z Gdyni brali w przeszłości udział w misjach specjalnych w Iraku i Afganistanie. Współpracowali z elitarnymi jednostkami wojsk m.in. Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Ze skąpych informacji na temat działalności Formozy w Gdyni wynika też, że żołnierze tej jednostki, stacjonujący nieopodal słynnej torpedowni z czasów II wojny światowej w gdyńskiej dzielnicy Babie Doły, w tym najlepiej wyszkoleni w kraju płetwonurkowie, czy snajperzy, odpowiadają za ochranianie infrastruktury krytycznej w kraju, jak dla przykładu gazociągów, terminali naftowych, rurociągów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: I ty możesz zostać komandosem. Nabór chętnych do Formozy w Gdyni! Wymagania są jednak wyśrubowane - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto