I liga: Spadek Polkowic do 2. ligi. KS Polkowice - Arka Gdynia 0:1. Relacja z meczu

Maciej Leszczełowski / ekstraklasa.net)
Zwycięstwem Arki 1:0 zakończył się wyjazdowy mecz gdynian w Polkowicach z miejscowym KS. Jedyną bramkę spotkania zdobył na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Piotr Tomasik. Ta wygrana tak naprawdę nie zmieniła sytuacji żółto-niebieskich w tabeli, bo zmienić nie mogła. Swój mecz zremisował Ruch Radzionków i Arka awansowała na 7. miejsce. KS Polkowice z kolei żegna się z zapleczem ekstraklasy.

KS Polkowice - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramka: Tomasik (87).

KS: Kazimierczak - Wacławczyk, Bartków, Kucharzak, Ałdaś - Piotrowski, Salamoński, Janus (79 Bryła), Piątkowski (62 Więzik), Bancewicz - Kuświk (84 Podstawek).

Arka: Szromnik - Bochenek, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Niedziela (46 Kowalski), Radosavljević, Pruchnik, Benat (61 Szwoch), Radzewicz - Nwaogu (80 Flis).

Żółte kartki: Bartków, Ałdaś, Kuświk - Radosavljević, Bochenek, Szromnik, Tomasik.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

KS Polkowice - Arka Gdynia relacja live

Koniec meczu. Arka wygrała 1:0.

87. minuta - Gol dla Arki! KS Polkowice - Arka Gdynia 0:1. Bramkę zdobył Piotr Tomasik.

Tymczasem w innym spotkaniu 1. ligi Dolcan Ząbki wygrał 1:0 z Termalicą Nieciecza, co oznacza spadek klubu z Polkowic do 2. ligi!

Do przerwy Arka bezbramkowo remisuje w Polkowicach.

Pierwsze minuty spotkania to przewaga gospodarzy, którzy walczą o zachowanie I-ligowego bytu.

Ławka rezerwowych KS: Sebastian Szymański, Patryk Bryła, Damian Dąbrowski, Grzegorz Podstawek, Jakub Więzik, Marcin Nowak, Mateusz Peroński.

Ławka rezerwowych Arki: Maciej Szlaga, Wallace Benevente, Patryk Jędrzejowski, Piotr Kasperkiewicz, Jakub Kowalski, Bartosz Flis.

Jak spisze się Arka grająca w mocno przemeblowanym składzie. Czy Radosavljević środowym występem na dłużej wskoczy do składu. I czy Michał Szromnik w perspektywie przyszłego sezonu będzie golkiperem numer jeden? Te i inne pytania rodzą się w obliczu meczu z KS Polkowice oraz końcówki rozgrywek I ligi.

KS Polkowice: Kazimierczak - Wacławczyk, Bartków, Kucharzak, Ałdaś - Piotrowski, Salamoński, Janus, Piątkowski, Bancewicz - Kuświk.

Gdynianie zagrają w bardzo nietypowym składzie. Wobec kartek dwóch podstawowych obrońców linia obrony wystąpi w dość eksperymentalnym zestawieniu. W pierwszym składzie Arki po raz pierwszy od pierwszych minut Serb Radosavljević. Na środku obrony jest także Bartosz Brodziński.

Arka: Szromnik - Bochenek, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Niedziela, Radosavljević, Pruchnik, Benat, Radzewicz - Nwaogu.

W rundzie jesiennej Arka wygrała z KS Polkowice 2:1. Bramki dla zespołu Petra Nemca zdobyli: Petr Benat (2 min.) oraz Piotr Kuklis (41). Dla gości trafił Mateusz Bartków (62).

Do Polkowic nie mogła pojechać dwójka stoperów Arki: Sławomir Mazurkiewicz oraz Omar Jarun. Wydaje się, że naturalnym następcą tej pary będą: Peres Benevente, a także Bartosz Brodziński. Zresztą większego pola manewru szkoleniowiec żółto-niebieskich nie ma. W Polkowicach zabraknie ponadto Piotr Kuklisa. On również odbywa karencję za nadmiar kartek.