I liga: Ruch Radzionków - Arka Gdynia 2:3. Relacja z meczu

Tomasz Bołt
Piłkarzom Arki Gdynia udał się rewanż za porażkę z jesieni 1:3. Podopieczni Petra Nemca pokonali na wyjeździe zespół Ruchu Radzionków 3:2 i w dobrych nastrojach zasiądą do świątecznych stołów. Wygrana o tyle ważna, że punkty straciły inne drużyny z czołówki I ligi. Do pierwszej w tabeli - Termailcy i drugiej - Pogoni, Arka traci już tylko pięć punktów.

Ruch Radzionków - Arka Gdynia 2:3 (1:2)
Bramki: 0:1 - Tomasik (11), 0:2 - Jarun (13), 1:2 - Danielewicz (26), 1:3 - Flis (53), 2:3- Tumicz (86).

Ruch: Kiełpin - Kowalski, Trzcionka, Nalepa, Kopacz - Dziewulski (58' Tumicz), Rocki, Muszalik, Danielewicz (58' Radzio), Giesa - Cisse

Arka: Szlaga - Bochenek, Jarun, Mazurkiewicz, Krajanowski - Kuklis, Radzewicz (65' Kasperkiewicz), Pruchnik, Tomasik - Flis (81' Niedziela) - Nwaogu (70' Surdykowski).

Żółte kartki: Muszalik, Nalepa - Nwaogu, Jarun, Krajanowski

Sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław).

Widzów: 999.

Ruch Radzionków - Arka Gdynia [RELACJA MINUTA PO MINUCIE]

Jako ciekawostkę podamy liczbę. 41- tyle do tej pory bramek zdobyli w tym sezonie piłkarze Arki. To najlepszy dorobek spośród wszystkich I-ligowców.

Arka prowadzi z Ruchem 3:1. Trzecią bramkę w 53. minucie zdobył Bartosz Flis. Piłkarz Arki wykorzystał dośrodkowanie Tomasika, uprzedził Kiełpina i umieścił piłkę w siatce!

W przerwie w zespole Arki nie nastąpiła żadna zmiana.

Za tydzień, w meczu z Flotą nie zagra Damian Krajanowski, którzy ukarany został czwartą żółtą kartką w tym sezonie.

Do przerwy dużo emocji i trzy bramki. Arka prowadzi 2:1. Oba zespoły schodzą do szatni.

Oba zespoły zabezpieczyły tyły, grając uważnie w obronie.

Na brak emocji kibice nie mogą narzekać. Również i gospodarze znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Arki. W 26. minucie kontaktowego gola zdobył Krzysztof Danielewicz. 1:2.

Nie minął kwadrans meczu, a Arka prowadzi już 2:0!! Po rzucie rożnym skutecznie główkował Omar Jarun!

1:0 dla Arki! Na prowadzenie w 11. minucie wyprowadza gdynian Piotr Tomasik, który wykorzystał podanie od Bartosza Flisa!

Mecz poprowadzi Jacek Zygmunt (Jarosław).

Skład Ruchu: Kiełpin - Kowalski, Trzcionka, Nalepa, Kopacz - Dziewulski, Giesa, Muszalik, Danielewicz, Rocki - Cisse.

Ławka rezerwowych: Baran, Łopuch, Otwinowski, Radzio, Lebek, Biernat, Tumicz.

Skład Arki: Szlaga - Bochenek, Mazurkiewicz, Jarun, Krajanowski - Kuklis, Pruchnik, Radzewicz, Tomasik - Flis - Nwaogu.

Ławka rezerwowych: Szromik, Peres Benevente, Jędrzejowski, Kasperkiewicz, Niedziela, Kowalski, Surdykowski.

Sobotni mecz będzie szóstym w historii bezpośrednim starciem Ruchu z Arką, a trzecim rozegranym w Bytomiu-Stroszku. Co ciekawe aż cztery mecze kończyły się remisem. W sezonie 2000/2001 było 2:2 i 0:0, z kolei w sezonie 2001/2002 mecze kończyły się wynikami: 1:1 oraz 2:2. W rundzie jesiennej obecnego sezonu żółto-niebiescy przegrali 1:3. Czas więc na rewanż.

O zwycięstwo będzie o tyle łatwiej, że do składu powracają: Piotr Kuklis oraz Radosław Pruchnik, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Z tych samych powodów zabraknie Tomasza Jarzębowskiego. Ponadto w kadrze znalazło się miejsce dla Charlesa Nwaogu. Nigeryjczyk nie jest jednak gotowy na grę przez 90 minut. Nwaogu zastąpił w kadrze meczowej Mirko Ivanovskiego.