I liga: Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3. Relacja z meczu [ZDJĘCIA]

Arka nie miała taryfy ulgowej dla Polonii, która walczyła o pozostanie w I lidze. Długoletnia przyjaźń łącząca fanów obu zespołów nie miała przełożenia na boiskowe wydarzenia. Bytomianie do przerwy prowadzili 1:0 i w ich głowach rodziła się nadzieja na utrzymanie, po przerwie jednak gdynianie zadali gospodarzom trzy ciosy. Arka wygrała w Bytomiu 3:1. Ten wynik sprawił, że Polonia Bytom spadła do II ligi.

Więcej zdjęć z meczu w serwisie Ekstraklasa.net

Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3 (0:1)
Bramki: 1:0 - Mąka (15), 1:1 - Brodziński (57), 1:2 - Flis (66), 1:3 - Kowalski (86).

Polonia: Cabaj - Wilczyński, Tanżyna, Dubra, Michalak - Mąka, Alancewicz (59 Maliszewski), Hermes (46 Kobylik), Białkowski - Paulista (64 Szkatuła) - Trytko.

Arka: Szromnik - Bochenek, Brodziński, Mazurkiewicz, Radzewicz - Jędrzejowski (76' Kowalski), Pruchnik, Jarzębowski, Radosavljević, Kuklis (79' Szwoch) - Flis (84' Niedziela).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Widzów: 2800.

Polonia Bytom - Arka Gdynia relacja live

Koniec meczu. Arka wygrała w Bytomiu 3:1. Polonia spada do II ligi.

Mamy kolejną bramkę dla Arki. Polonię w 86. minucie ostatecznie pogrąża Jakub Kowalski, który wykorzystuje sytuację sam na sam z Cabajem. Polonia-Arka 1:3.

W 67. minucie gdynianie obejmują w Bytomiu prowadzenie. Flis bezlitośnie wykorzystał błąd Cabaja. Polonia - Arka 1:2.

W 57. minucie Arka wyrównuje za sprawą Bartosza Brodzińskiego.

W 15. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Bardzo ładną akcję zapoczątkował Paulista wespół z Białkowskim. Ten ostatni odegrał do Mąki, który mając obrońcę na plecach zdołał przyjąć piłkę, obrócić się i pokonać Szromnika.

Ławka rezerwowych Polonii: Mika, Gamla, Kobylik, Kulpaka, Maliszewski, Płókarz, Szkatuła.

Ławka rezerwowych Arki: Szlaga, Jarun, Kasperkiewicz, Nwaogu, Niedziela, Szwoch, Kowalski.

Polonia: Cabaj - Wilczyński, Tanżyna, Dubra, Michalak - Mąka, Alancewicz, Hermes, Białkowski - Paulista - Trytko.

Arka rozpocznie mecz w składzie: Szromnik - Bochenek, Brodziński, Mazurkiewicz, Radzewicz - Jędrzejowski, Pruchnik, Radosavljević, Jarzębowski, Kuklis - Flis.

Polonia o utrzymanie w I lidze walczy z Wisłą Płock i GKS Katowice. Poloniści oprócz meczu z Arką, grają jeszcze w Polkowicach ze zdegradowanym KS. Ekipa z Katowic jedzie do Gliwic i Nowego Sącza. Wisła z kolei gra wyjazd z Polonią i u siebie gości Wartę Poznań.

- Musimy być jak 300 Spartan i walczyć do końca. Czeka nas wielka bitwa, a ja wierzę w nasze zwycięstwo - odważnie deklaruje Przemysław Trytko, który w przeszłości grał w Arce i był ulubieńcem sympatyków żółto-niebieskich.

Ciężko będzie Arce powtórzyć wynik z rundy jesiennej. Wówczas gdynianie 4:0 ograli Polonię Bytom. Dla przypomnienia galeria zdjęć z tego spotkania.

Gdynianie w dwóch ostatnich meczach zdobyli sześć punktów. Arka grała nad wyraz konsekwentnie: najpierw 1:0 pokonała Wisłę Płock, jednobramkowym zwycięstwem gdynian zakończyło się także spotkanie w Polkowicach.

Żółto-niebiescy do Bytomia wyjechali dzień przed meczem. W autokarze, z różnych powodów, zabrakło miejsca dla czterech piłkarzy. I tak w Gdyni zmuszeni byli pozostać: Piotr Tomasik (pauza za kartki) oraz trójka piłkarzy kontuzjowanych: Janusz Surdykowski, Damian Krajanowski i Peres Benevente.

Jaką zatem 18-tkę meczową powołał trener Petr Nemec?

Bramkarze: Szlaga, Szromnik

Obrońcy: Bochenek, Jarun, Brodziński, Mazurkiewicz

Pomocnicy: Kuklis, Kowalski, Szwoch, Kasperkiewicz, Pruchnik, Radzewicz, Jędrzejowski, Niedziela, Radosavljević, Jarzębowski

Napastnicy: Nwaogu, Flis.

Tak zapowiadaliśmy mecz:**Piłkarze Arki chcą do końca zdobyć komplet punktów**