I liga: Druga z rzędu porażka Arki. Bodanka Łęczna - Arka Gdynia 2:1. Relacja z meczu

Dwie szybko zdobyte przez gospodarzy bramki ustawiły przebieg meczu. Bogdanka zadała Arce dwa zabójcze ciosy w 7. i 17. minucie. Po przerwie gdynianie zdominowali rywali, dłużej utrzymywali się przy piłce, mieli wiele stałych fragmentów gry, po których kotłowało się pod bramką Pruska, zdobyli gola w 62. minucie, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Pierwsze trafienie w barwach Arki zanotował Charles Nwaogu. Po tej porażce żółto-niebiescy powinni skupić się na wizji budowy drużyny na nowy sezon. Zespołu, który powalczy o T-Mobile Ekstraklasie, bo w tym sezonie bramy najwyższej klasy rozgrywkowej definitywnie dla gdyńskiego zespołu są zamknięte.

Boganka Łęczna - Arka Gdynia 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Łuczak (7), 2:0 - Łuczak (17), 2:1 - Nwaogu (62).

Bogdanka: Prusak - Borovicanin, Sołdecki, Kalkowski, Pielorz - Zuber (68 Hermann), Bartoszewicz, Łuczak (75 Nildo), Nikitović, Renusz - Pesir (90 Tymosiak).

Arka: Szlaga - Krajanowski, Benevente (45 Mazurkiewicz), Jarun, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Kuklis - Flis (63 Jędrzejowski), Nwaogu (73 Surdykowski).

Żółte kartki: Kalkowski, Pesir, Renusz, Nikitović - Nwaogu, Krajanowski, Kuklis, Jarzębowski.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Więcej zdjęc z meczu w serwisie ekstraklasa.net

90+5 min. - Koniec meczu. Gospodarze wygrali 2:1. Arka już definitywnie może zapomnieć o awansie do ekstraklasy. Czas skupić się na budowie drużyny na nowy sezon.

90+4 min. - Piękne uderzenie Renusza. Szlaga na posterunku.

90+3 min. - Nildo ładnie się urwał, uderzył na bramkę i dobrą interwencją popisał się Szlaga.

90+2 min. - Długa piłka na Surdykowskiego. Napastnik Arki nie zdołał zgrać piłki.

90 min. - Mecz został przedłużony o cztery minuty.

89 min. - Kowalski dośrodkował w pole karne, Prusak szczęśliwie wybronił piłkę. Druga połowa to zdecydowana przewaga Arki. Gospodarze ograniczają się jedynie do długich wykopów z własnej połowy.

88 min. - Błąd Prusaka, pusta bramka, Surdykowski odegrał do Kuklisa, pomocnik Arki ładnie przymierzył, ale trafił w słupek!

86 min. - Precyzyjna wrzutka Kowalskiego. Piłkę pewnym chwytem łapie Prusak.

86 min. - Po kolejnym rzucie wolnym dla Arki zakotłowało się w polu karnym gospodarzy.

84 min. - Radzewicz zagrywa dochodzącą piłkę. Dobra interwencja Prusaka.

82 min. - Prostopadłe podanie do Nildo. Brazylijczyk jednak na spalonym.

80 min. - Piłka adresowana w kierunku Surdykowskiego. Nie miał jednak szans dobiec do piłki, szybszy Prusak.

77 min. - Benat główkował niecelnie po dośrodkowaniu Radzewicza, który krótki rozegrał rzut wolny z Jakubem Kowalskim.

min. - Nildo uprzedził Szlagę, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, wyłożył piłkę Hermannowi, a ten z bliska przestrzelił. Arkowcy mają szczęście, bo to powinna być trzecia bramka dla gospodarzy.

75 min. - Nildo zastępuje na boisku Wojciecha Łuczaka.

73 min. - Z boiska schodzi strzelec bramki dla Arki - Charles Nwaogu. Zastąpił go Janusz Surdykowski.

73 mi. - Dobre zagranie Kuklisa, Prusak wyprzedził jednak nadbiegającego arkowca.

71 min. - Nieudana wrzutka Jędrzejowskiego.

70 min. - Błąd obrony Bogdanki mógł wykorzystać Nwaogu, który gdyby nie Bartoszewicz znalazłby się sam na sam z Prusakiem.

68 min. - Zmiana w Bogdance. Piotr Hermann za Zubera.

68 min. - Krótko rozegrany rzut wolny przed gdynian. Kowalski do Radzewicza, ten zdecydował się na strzał, ale bardzo niecelny.

66 min. - Nwaogu bliski przejęcia piłki. Czy bramka na 1:2 to zapowiedź przełamania napastnika z Nigerii?

64 min. - Jarun najsprytniejszy w polu karnym, główkował minimalnie nad bramką.

63 min. - Zmiana w Arce. Patryk Jędrzejowski za Bartosza Flisa.

62 min. - Bramka kontaktowa! Arkowcy ładnie rozegrali piłkę w trójkącie: Kuklis-Flis-Nwaogu. Flis posłał piłkę w pole karne, Nwaogu świetnie odnalazł się w polu karnym, wyprzedził obrońców i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Arki. Bogdanka - Arka 2:1.

61 min. - Kolejny stały fragment gry Arki. Centra Radzewicza, szybszy od Jaruna bramkarz Bogdanki.

60 min. - Pewna interwencja Pruska po rzucie rożnym.

59 min. - Jarun blisko dojścia do piłki po dośrodkowaniu. Piłka w rękach Prusaka.

58 min. - Dziwne zachowanie Szlagi, który zamiast przepuścić groźne dośrodkowanie, odbił piłkę na rzut rożny.

58 min. - Znów aktywny Renusz. Wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

56 min. - Nwaogu utrzymał się przy piłce, odegrał do Jakuba Kowalskiego. Kowalski niedokładnie wrzucił piłkę w pole karne.

55 min. - Prostopadłe podanie do Łuczaka, skuteczna interwencja na "16" Macieja Szlagi.

54 min. - Żółta kartka dla Renusza.

53 min. - Zuber centrował w pole karne, piłkę na róg wybił Mazurkiewicz.

53 min. - Kilkudziesięciometrowy cross Mazurkiewicza do Nwaogu. Niecelny.

52 min. - Zablokowane dośrodkowanie Łuczaka.

50 min. - Ładne dośrodkowanie Radzewicza, piłka wrzucona w pole karne, ale Nwaogu nie zdołał wykończyć tego podania strzałem na bramkę.

49 min. - Duże niebezpieczeństwo Arce grozi ze strony skrzydłowego Renusza. Co rusz daje się on we znaki obrońcom Arki.

47 min. - Dobre zgranie Pesira, uderzał Łuczak. Niecelnie. Kolejna akcja tego duetu.

46 min. - Początek drugiej połowy meczu.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy. Arka przegrywa w Łęcznej 0:2. Katem gdynian Wojciech Łuczak, który zdobył dwie bramki. Gdynianie co prawda częściej utrzymują się przy piłce, ale co z tego skoro nadziewają się na zabójcze kontry gospodarzy.

45+2 min. - Kuklis otrzymał "żółtko" za faul taktyczny.

45+1 min. - Wymuszona zmiana w Arce. Kontuzjowanego Peresa zastąpił na boisku Sławomir Mazurkiewicz.

45 min. - Uraz Peresa nie wygląda dobrze. Brazylijczyk opuszcza boisko na noszach.

44 min. - Żółta kartka dla Pesira.

44 min. - Niepewne wyjście Prusaka, na jego szczęście sytuację ratują obrońcy Bogdanki wybijając piłkę z pola karnego.

43 min. - Kowalski krótki do Radzewicza, skuteczny w defensywie Zuber przerwał atak gdynian.

42 min. - Kowalski zacentrował z rzutu wolnego. Do piłki najwyżej wyskoczył Peres, ale jego strzał głową poszybował nad bramką.

40 min. - Niecelne uderzenie Bogdanki.

39 min. - Nieudana próba zagrania Marcina Radzewicza.

37 min. - Ależ fatalny błąd Peresa Benevente! Brazylijczyk tak niefortunnie wybił piłkę, że trafił nią wprost pod nogi Łuczaka. Łuczak pognał na bramkę Arki, był sam na sam ze Szlagą, ale tym razem górą bramkarz żółto-niebieskich.

35 min. - Niedokładnie zagranie Jarzębowskiego. Arka rozgrywała akcję na połowie rywali.

33 min. - W niedzielne popołudnie jesteśmy świadkami żywego meczu. Gorąco nie wpływa na jakość poczynań piłkarzy.

31 min. - Co robi obrona Arki? Zespół z Łęcznej mógł już prowadzić 3:0. Akcja prawym skrzydłem, piłkę otrzymał Renusz i mimo asysty dwóch obrońców zdołał oddać strzał. Trafił w słupek.

30 min. - Ładna akcja Arki. Rajd Nwaogu, piłkę przepuścił Kuklis, dopadł do niej Benat, uderzył i bramkarz Bogdanki interweniował broniąc nogami! Najlepsza okazja gdynian.

28 min. - Minutowa przerwa na uzupełnienie płynów. Upał daje się we znaki piłkarzom.

28 min. - Łuczak z wolnego na bok pola karnego, tam akcji nie zamknął żaden z gospodarzy.

27 min. - Błąd Krajanowskiego, w prosty sposób stracił piłkę, ratował się faulem i został ukarany żółtą kartką.

25 min. - Nwaogu kolejny raz przegrał pojedynek ze stoperami klubu z Łęcznej.

23 min. - Arka bliska gola kontaktowego. Radzewicz widząc wysuniętego Pruska zdecydował się na uderzenie lobem z wolnego. Piłka omal nie przelobowała golkipera gospodarzy.

23 min. - Ostro faulował Kowalski, za co otrzymał żółtą kartkę.

21 min. - Charles Nwaogu padł w polu karnym. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońca Bogdanki. Nwaogu ukarany jeszcze żółtą kartką.

20 min. - Kuklis z piłką, na lewej stronie wychodził Radzewicz, z interwencją zdążył Zuber. Zabójcze 20 minut w wykonaniu Bogdanki. Czy po tych dwóch ciosach Arka zdoła się podnieść?

19 min. - Gospodarze w natarciu. Centrę Renusza przerwał jeden z obrońców Arki.

17 min. - Piłka ponownie w bramce Arki. Swoją drugą bramkę zdobył Łuczak, po świetnej asyście Pesira. Gdynianie znów zaspali z pułapką ofsajdową, spóźnił się Krajanowski. Łuczak ładnym strzałem w długi róg pokonał Szlagę. Bogdanka - Arka 2:0.

16 min. - Wrzutka Kowalskiego wprost w ręce Prusaka.

15 min. - Gwizdek sędziego. Zuber na spalonym.

13 min. - Kuklis powoli dochodzi do siebie. Gra została wznowiona.

12 min. - Na murawie leży Kuklis, który trzyma się za nogę.

11 min. - Wallace na raty zagrał główką do Szlagi.

9 min. - Zagranie do Renusza, zdążył wygarnąć piłkę spod końcowej linii, ale dośrodkował niecelnie.

7 min. - Błąd defensywy Arki. Prostopadłe podanie Tomasa Pesira złamało linię spalonego, sam na sam przed Szlagą znalazł się Łuczak i strzałem po ziemi pokonał golkipera Arki. Bogdanka - Arka 1:0.

7 min. - Kowalski z Flisem próbowali rozegrać akcję z pierwszej piłki.

6 min. - Indywidualna akcja Flisa, który jednak pomagał sobie ręką.

5 min. - Niecelne uderzenie Łuczaka.

3 min. - Niebezpieczne przedzierał się Renusz. Jego zapędy powstrzymali obrońcy Arki.

2 min. - Interwencja Szlagi. Pierwsza groźniejsza akcja pod bramką Arki.

1 min. - Początek meczu.

Szykuje się ciekawe widowisko w Łęcznej. Bogdanka i Arka potrafią bowiem strzelać bramki, a w meczach tych zespołów pada dużo goli.

Ławka rezerwowych Bogdanki: Socha, Tymosiak, Hermann, Pielach, Paluchowski, Oziemczuk i Nildo.

Ławka rezerwowych Arki: Szromnik, Jędrzejowski, Kasperkiewicz, Mazurkiewicz, Tomasik, Bochenek i Surdykowski.

Boganka: Prusak - Borovicanin, Sołdecki, Kalkowski, Pielorz - Zuber, Bartoszewicz, Nikitović, Łuczak, Renusz - Pesir.

Mecz na ławce rezerwowych rozpocznie m.in. kapitan Arki - Sławomir Mazurkiewicz, a także Piotr Tomasik. W pierwszym składzie Petr Benat. Na jego powrót czekali kibice, sami piłkarze i szkoleniowiec żółto-niebieskich. W ataku zagra Nwaogu, którego wspierać będzie Bartosz Flis.

Arka: Szlaga - Krajanowski, Peres, Jarun, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Kuklis - Flis - Nwaogu.

Znamy wyjściowe składy obu drużyn.

W rundzie jesiennej Arka zremisowała z Bogdanką 2:2, a jedną z bramek zdobył wówczas Peres Benevente. W niedzielę Brazylijczyk zagra przeciwko dawnym kolegom.

Do składu Arki, po kontuzji powraca Petr Benat, który zastąpi Radosława Pruchnika.