I liga: Dolcan Ząbki - Arka Gdynia 1:1. Relacja z meczu. Zobacz zdjęcia

Po bramce Piotra Tomasika w 12. minucie Arka prowadziła w Ząbkach z Dolcanem 1:0. Gospodarze odpowiedzieli golem do szatni. W drugiej połowie w słupek uderzył Kuklis, od 82. minuty gospodarze grali w osłabieniu, w ostatnim kwadransie żółto-niebiescy mocniej przycisnęli, ale mimo to nie udało im zdobyć zwycięskiej bramki. Podopieczni Petra Nemca zaledwie zremisowali 1:1.

Dolcan Ząbki - Arka Gdynia 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Tomasik (12), 1:1 - Tataj (45).

Dolcan: Leszczyński - Jakubik, Hirsz, Ciesielski, Chylaszek - Chwastek (77' Zapaśnik), Bazler, Osoliński, Grzelak, Świerblewski (72' Koziaka) - Tataj (83' Stańczyk).

Arka: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz (86' Jędrzejowski) - Kuklis, Jarzębowski (64' Kowalski), Pruchnik, Tomasik - Flis - Surdykowski (72' Nwaogu).

Sędzia: Erwin Paterek (Lublin).

Żółte kartki: Osoliński - Jarzębowski, Mazurkiewicz, Radzewicz, Jarun, Krajanowski, Nwaogu.

Dolcan Ząbki - Arka Gdynia [RELACJA MINUTA PO MINUCIE]

Koniec meczu. Dolcan - Arka 1:1. Gdynianie nie odnieśli trzeciego z rzędu wyjazdowego zwycięstwa

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Bartosz Osoliński, po faulu na Kowalskim. Dolcan w "10".

W 51. minucie po strzale Kuklisa piłka obiła słupek bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian w składzie.

Koniec pierwszej połowy. Arka remisuje w Ząbkach 1:1. Po strzeleniu bramki żółto-niebiescy zbytnio się cofnęli, a Dolcan dopiął swego w doliczonym czasie gry.

Niestety. Arka dostaje bramkę do szatki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania wyrównał Maciej Tataj. Gdynianom nie udało się więc powstrzymać najskuteczniejszego piłkarza klubu z Ząbek. Dolcan - Arka 1:1.

Arka po zdobytej bramce oddała gospodarzom inicjatywę.

Gol!!! W 12. minucie Arka obejmuje prowadzenie. Skuteczny pod bramką rywala okazał się Piotr Tomasik. Dolcan - Arka 0:1.

Początek meczu bez większych emocji. Trwa obustronne badanie przeciwnika.

Mecz rozpoczęli gdynianie.

Arbitrem środowego spotkania jest Erwin Paterek (Lublin).

Do składu Arki powraca Damian Krajanowski, który w meczu z Flotą zaliczył przymusową pauzę za nadmiar żółtych kartek.

Arka: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kuklis, Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Flis - Surdykowski.

Ławka rezerwowych: Szromnik, Peres Benevente, Bochenek, Jędrzejowski, Kowalski, Nwaogu, Kasperkiewicz.

Dolcan: Leszczyński - Jakubik, Hirsz, Ciesielski, Chylaszek - Chwastek, Bazler, Osoliński, Grzelak, Świerblewski - Tataj.

Ławka rezerwowych: Humerski, Wełna, Stańczyk, Głowacki, Koziara, Dybiec, Zapaśnik.

Arka przede wszystkim musi się ustrzec błędów w obronie. Ostatnie pomyłki obrońców i złe ustawienie przy stałych fragmentach często kończyły się bramkami dla rywali. Gdyńska defensywa powinna mieć się na baczności również w przypadku Maciej Tataja, który jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu. Napastnik drużyny z Ząbek zdobył dziewięć bramek w sezonie, z czego dwie w ostatniej kolejce z Wisłą Płock.

- Ja mogę tylko powtórzyć, że rywal przyjechał się tylko i wyłącznie bronić. Na Barcelonę wszyscy ustawiają się bardzo defensywnie, ale mimo to „Duma Katalonii” zwycięża. Nie znam innego zespołu, który jest w stanie wygrywać w przypadku, gdy przeciwnik ustawia się tak jak Flota – całym składem tuż przed szesnastką. Tym bardziej, że przerywali grę faulami, wybijali piłkę po autach. Robili wszystko aby nie stracić bramki. A mimo to jakieś akcje stworzyliśmy i przy odrobinie szczęścia mogliśmy mieć zupełnie inny wynik - powiedział po ostatnim meczu Piotr Kuklis, pomocnik Arki, cytowany przez serwis Ekstraklasa.net. Środowy pojedynek powinien różnić się do tego w Gdyni. To w końcu Dolcan jest gospodarzem i grając u siebie nie powinien schować się za podwójną gardą, ale czy tak będzie?

Polecamy:**Na Euro nie będzie wymiany murawy w Gdyni**

W rundzie jesiennej Arka wygrała z Dolcanem 3:1. Ten mecz był wówczas punktem zwrotnym dla gdynian. Żółto-niebiescy chwycili wiatr w żagle, zaczęli grać ładną piłkę dla oka i wygrywać.

Przed wyjazdem trener Nemec postanowił nie podawać do publicznej wiadomości 18-tki meczowej. Czym szkoleniowiec z Czech chce zaskoczyć Dolcan?

W Ząbkach piłkarze Arki nie będą mogli liczyć na doping swoich fanów. Sympatyków żółto-niebieskich zabraknie także w Łęcznej

Zapowiedź meczu:**W Ząbkach Arka musi wygrać**