I liga: Arka Gdynia - Wisła Płock 1:0. Relacja z meczu

Piotr Wiśniewski
Arka po ponad miesiącu znów zaznała smaku zwycięstwa. Gdynianie pokonali 1:0 Wisłę Płock po bramce Charlesa Nwaogu. Ostatni raz z wygranej podopieczni Petra Nemca cieszyli się 7 kwietnia, kiedy to na wyjeździe zwyciężyli 3:2 Ruch Radzionków. Spotkanie w Gdyni oglądało rekordowo mało kibiców. Na trybunach zasiadło zaledwie 1512 sympatyków żółto-niebieskich.

Co dalej z Arką?

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 - Nwaogu (50)

Arka: Szromnik - Bochenek, Mazurkiewicz, Jarun, Tomasik - Kowalski, Jarzębowski, Benat (63 Pruchnik), Niedziela (72 Radzewicz) - Kuklis - Nwaogu (90 Flis).

Wisła: Kamiński - Hiszpański (46' Jakubowski), Radić, Wyczałkowski, Petasz - Mosart (63 Sekulski), Nadolski, Joao Daniel (46 Zembrowski), Matar, Ricardinho - Biliński.

Żółte kartki: Mazurkiewicz, Kuklis, Jarun - Petasz, Radić

Czerwone kartki: Radić (88 - za dwie żółte)

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 1512.

90+4 min. - Koniec meczu. Arka wygrała 1:0 po bramce Charlesa Nwaogu.

90+4 min. - Flis do Piotra Kuklisa, Kuklis był oko w oko z Kamińskim, uderzył mocno z 10 metrów, ale skutecznie interweniował bramkarz gości.

90+4 min. - Pozostawiony bez opieki zawodnik Wisły Płock mógł umieścić piłkę w siatce, ale trafił w boczną siatkę.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze cztery minuty.

90 min. - Z boiska schodzi Charles Nwaogu, a na boisku zastąpi go Bartosz Flis.

89 min. - Zagranie przed pole karne do Jakubowskiego. Ten wstrzelił piłkę w pole karne, na posterunku Szromnik.

87 min. - Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę został ukarany Marko Radić.

85 min. - Arkowcy krótko rozegrali rzut rożny. Kowalski z Nwaogu, Nigeryjczyk z powrotem do "Kowala", a ten wrzucał w pole karne i został zablokowany.

82 min. - Ładna akcja Arki. Doskonale wrzucał Kowalski, Pruchnik przedłużył piłkę głową i Kamiński z najwyższym trudem sparował lecącą tuż przy słupku futbolówkę, na rzut rożny.

81 min. - Strzał Kowalskiego zablokowany.

79 min. - Żółtą kartką został ukarany Piotr Kuklis.

77 min. - Nwaogu pognał sam, ale jego egoizm zakończył się stratą piłki.

74 min. - Kowalski próbował zaskoczyć Kamińskiego strzałem z wolnego. Na próbie się skończyło, bo uderzył niecelnie.

73 min. - Kowalski przechwycił piłkę, szybko zagrał ją do Nwaogu, Nigeryjczyk zdecydował się na rajd, pod polem karnym gości został sfaulowany.

72 min. - Zmiana w Arce. Schodzi Bartłomiej Niedziela, którego zastępuje Marcin Radzewicz.

69 min. - Okres nieciekawej gry. Gra toczy się w środku boiska.

65 min. - Bochenek z wolnego wprost w mur, poprawia Kowalski, który również obił obronę gości.

64 min. - Zmiana także w Arce. Schodzi Petr Benat, a wchodzi Radosław Pruchnik.

63 min. - Zmiana w Wiśle Płock. Sekulski za Mosarta.

62 min. - Benat do Jakuba Kowalskiego, Kowalski przyjął piłkę, chciał minąć zwodem obrońcę gości, ale ten okazał się sprytniejszy.

59 min. - Jarzębowski bardzo mocno i niecelnie.

56 min. - Tomasik chciał wrzucić piłkę w pole karne, ale zagrał nieskutecznie.

54 min. - Mazurkiewicz skutecznym wślizgiem przerwał akcję gości.

50 min. - Gol dla żółto-niebieskich! Z wolnego dośrodkował Tomasik, a uderzeniem głową po ziemi Kamińskiego pokonał Charles Nwaogu. Arka - Wisła 1:0.

48 min. - Z wolnego uderzał Petasz. W środek bramki.

46 min - W przerwie w zespole gości zaszły dwie zmiany. Zembrowski za Joao Daniela, Jakubowski za Hiszpańskiego.

46 min. - Druga połowa właśnie się rozpoczęła. Rozpoczęli goście. Oficjalna liczba widzów na meczu: 1320.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. W Gdyni jak na razie bez bramek.

45 min. - Na spalonym znalazło się dwóch zawodników z Płocka.

43 min. - Co zrobił Nwaogu? Gwizdy na trybunach dla akcji Nigeryjczyka. Nwaogu zamiast od razu uderzyć na bramkę Wisły, zdecydował się przełożyć piłkę i w efekcie obrońcy gości wybili ją na rzut rożny. To była 100% sytuacja.

41 min. - Charles Nwaogu minął defensywę rywali, odegrał do Kuklisa. Strzał pomocnika Arki zablokowany.

41 min. - Głębokie dośrodkowanie zawodnika Wisły wyłapuje Szromnik.

38 min. - Kibice unieśli już ręce w geście triumfu. Centrował Tomasik, do dobrze bitej piłki wyskoczył Nwaogu, ale uderzył minimalnie obok bramki.

36 min. - Goście często przedostają się w pod pole karne Arki. Obrona gdynian popełnia wiele prostych błędów.

35 min. - To powinna być bramka dla Arki. Tomasik zacentrował w pole karne, główkował Mazurkiewicz, piłkę na piątym metrze przejął Nwaogu i z bliska strzelił wprost w Kamińskiego.

35 min. - Kowalski wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

33 min. - Seria błędów arkowców omal nie skończyła się bramką dla gości. W jeden akcji gdynianie trzykrotnie tracili piłkę pod własną bramkę. W finale akcji z bliska nie trafił Biliński.

31 min. - Mazurkiewicz z wolnego trafił wprost w mur.

30 min. - Nwaogu wygrał główkowy pojedynek z obrońcą gości, ale zagrał na tyle mocno, że nie był w stanie przejąć piłki, która opuściła boisko.

28 min. - Precyzyjne i mocne dośrodkowanie Tomasiak. Piłki nie przeciął żaden z arkowców.

27 min. - Fatalny błąd Arki w środku boiska, piłkę przejął Nadolski, który zagrywał do Ricardinho. Piłka w rękach Szromnika.

26 min. - Benat sprytnie próbował zagrywać w polu karnym z pierwszej piłki, niestety jego kolega znalazł się na pozycji spalonej.

24 min. - Akcja gości prawą stroną. Sytuację wyjaśnił Mazurkiewicz, który dalekim wykopem wyekspediował piłkę na połowę rywali.

21 min. - Prostopadłe podanie do Nwaogu, Nigeryjczyk wychodził sam na sam z Kamińskmi, ale znakomite wyjście golkipera gości poza pole karne ratuje Wisłę przed utratą bramki.

20 min. - Petasz bardzo nieskutecznie adresuje piłki ze stąłych fragmentów gry. To kolejna jego próba daleka od ideału.

19 min. - Ładna akcja Arki. Nwaogu do Kowalskiego, ten w pole karne, piłkę w ostatniej chwili z głowy Nwaogu ściągnął Kamiński.

18 min. - Fatalne dośrodkowanie Petasza, który uszkodził jedno z krzesełek na trybunie "GOSiR".

17 min. - Dośrodkowanie do Kuklisa, podanie przeciął jednak stoper Wisły Płock.

15 min. - Ładny rajd Ricardinho, który minął dwóch arkowców, jego przerzut na drugą stronę boiska jednak już nieudany.

13 min. - Nwaogu ładnie odwrócił się z piłką, uderzył, ale dobra interwencja bramkarza gości.

12 min. - Nie sposób odnieść wrażenie, że atmosfera przypomina tą z teatru niż meczu piłkarskiego.

11 min. - Strzał na wiwat!

10 min. - Na strzał zdecydował się Tomasik. Płasko, po ziemi, zbyt słabo by zaskoczyć Kamińskiego.

10 min. - Ponownie wrzucał Kowalski, ale na posterunku obrona Wisły Płock.

9 min. - Żółta kartka dla Piotra Petasza.

9 min. - Ostra wrzutka Kowalskiego, piłkę piąstkuje Kamiński.

8 min. - Wrzutka z lewej strony boiska zablokowana przez gości. Rzut rożny dla Arki.

5 min. - Szczęście po stronie gospodarzy. Z lewej strony boiska piłkę wrzucał Petasz, futbolówka trafiła pod nogi Nadolskiego, którego strzał z kilku metrów został zablokowany. Piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Michała Szromnika.

4 min. - Biliński faulowany z boku pola karnego. Żółta kartka dla Mazurkiewicza.

3 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Gwizdek sędziego przerywający akcję gospodarzy.

2 min. - Na doping kibiców piłkarze raczej nie mają co liczyć. Słychać za to śpiewy fanów spod stadionu.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego w sobotnim meczu.

Piłkarze wychodzą na środek boiska. Z głośników "Rota". Trybuny puściutkie...

W sobotnie popołudnie mało który kibic Arki pofatygował się na mecz. Zapowiada się na rekordowo niską frekwencję, najniższą w tym sezonie. Obecnie na trybunach nie ma nawet tysiąca kibiców!

Ławka rezerwowych: Pesković, Bieńkowski, Jakubowski, Sekulski, Jaroń, Kamiński, Zembrowski.

Wisła: Kamiński - Hiszpański, Radić, Wyczałkowski, Petasz - Mosart, Joao Daniel, Matar, Nadolski, Ricardinho - Biliński.

Ławka rezerwowych: Szlaga, Pruchnik, Radzewicz, Radosavljević, Brodziński, Flis, Szwoch.

W składzie Arki kilka zmian. W bramce zagra Michał Szromnik, a w drugiej linii Bartłomiej Niedziela. Trener Nemec w porównaniu do meczu z Zawiszą całkowicie przemeblował linię obrony. Czy to się okaże klucz do pokonania Wisły Płock?

Arka: Szromnik - Bochenek, Jarun, Mazurkiewicz, Tomasik - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Kuklis, Niedziela - Nwaogu.

Znamy wyjściowe składy obu zespołów.

Gdynianie mają dobre wspomnienia z Płocka. Październik i listopad był zresztą najlepszym okresem Arki w tym sezonie. Wówczas podopieczni Petra Nemca grali ładny futbol, odnosili kolejne zwycięstwa. Dziś pozostał jedynie cień tamtej drużyny.

Arkowcy mają za sobą fatalną serię, która zepsuła atmosferę w drużynie. W środę podopieczni Petra Nemca w słabym stylu przegrali z Zawiszą w Bydgoszczy 0:3, zupełni nieprzypominjąc drużyny, która przecież miała walczyć o ekstraklasę. Na pomeczowej konferencji pojawił się Paweł Sikora. II trener Arki przyznał, że zespołowi zaszkodził udział w Pucharze Polski. Bo gra w ekstraklasie i I lidze to dwie inne bajki.