I liga: Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 [ZDJĘCIA]

Piotr WiśniewskiZaktualizowano
Ciężką przeprawę z wiceliderem tabeli I ligi mieli podopieczni Petra Nemca. Arka po słabym meczu w swoim wykonaniu zdołała jednak pokonać Termalicę 1:0 po bramce debiutującego w żółto-niebieskich barwach Patryka Jędrzejowskiego. Gdynianie powrócili z dalekiej podróży, bo strata punktowa już na starcie rundy wiosennej mogłaby być brzemienna w skutkach.

Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0)
Bramka: Patryk Jędrzejowski (77).

Arka: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kowalski (75 Jędrzejowski), Pruchnik, Jarzębowski, Tomasik - Flis (82 Kasperkiewicz), Nwaogu (61 Kuklis).

Termalica: Nowak - Kowalski, Czerwiński, Pleva, Jarecki - Pawlusiński, Lipecki, Baran, Biskup (84 Drozdowicz), Trafarski (84 Szczoczarz), Rybski.

Żółte kartki: Jarun - Baran.

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin).

Widzów: 3850.

90+3 min. - Koniec meczu. Arka wygrywa 1:0.

90+2 min. - Strzał "Jarzy". Rzut rożny.

90+1 min. - Goście w natarciu. Radzewicz uprzedził napastnika gości.

90 min. - Tomasik po kontrze nie trafił w bramkę, piłkę w ostatniej chwili zdjął mu jeden z obrońców.

88 min. - Próbował Kuklis, ale został zablokowany.

87 min. - Zrywa się doping dla żółto-niebieskich.

84 min. - Podwójna zmiana w zespole gości. Emil Drozdowicz za Jakuba Biskupa oraz Łukasz Szczoczarz za Piotra Trafarskiego.

83 min. - Efektowna interwencja Szlagi.

81 min. - Trzecia zmiana w Arce. Piotr Kasperkiewicz za Bartosza Flisa.

80 min. - Seria strzałów w wykonaniu gości. Uderzenia zawodników z Niecieczy raz po raz obijały się o nogi defensorów Arki.

77 min. - Wejście smoka Jędrzejowskiego! Młody pomocnik dwie minuty po wejściu na boisku dał prowadzenie Arce. Jędrzejowski z bliska umieścił piłkę w siatce po zagraniu od Tomasika. 1:0.

76 min. - Biskup na spalonym.

75 min. - Druga zmiana w Arce. Na boisku pojawi się Patryk Jędrzejowski, który zastąpi Jakuba Kowalskiego.

73 min. - Dośrodkowanie Kowalskiego wprost w Nowaka.

71 min. - Rybski ładnie odegrał do Pawlusińskiego. Strzał pomocnika gości został zablokowany.

71 min. - Gospodarze stanęli, to goście są stroną dominującą.

69 min. - Nieudane dośrodkowanie Kowalskiego.

68 min. - Pawlusiński zszedł do środka, przymierzył z ok. 25 metrów, ale obok słupka.

67 min. - Niecelna próba Damiana Krajanowskiego.

65 min. - Czy wejście Kuklisa zmieni oblicze zespołu?

63 min. -Goście w drugiej połowie prezentują się bardzo dobrze.

61 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Piotr Kuklis zmienił na boisku Charlesa Nwaogu.

60 min. - Niecelne uderzenie Radosława Pruchnika.

60 min. - Nwaogu próbował się zastawiać, ale znów górą defensorzy Termalici.

58 min. - Gdynianie nie mają pomysłu na sforsowanie obrony gości. A po drugiej stronie groźnie z boku uderzał Trafarski. Na posterunku Szlaga.

57 min. - Rzut rożny dla Arki.

56 min. - Nigeryjczyk już podniósł się z boiska.

56 min. - Na murawie leży Nwaogu.

54 min. - Niecelne uderzenie Trafarskiego.

54 min. - Centra Kowalskiego na głowę Tomasika. Piłkarz Arki strzelił w środek bramki.

52 min. - Seria błędów obrońców Arki. Akcję niecelnym strzałem finalizuje Rybski.

51 min. - Wsparcie z trybun dla żółto-niebieskich, którym gra się ewidentnie nie układa.

48 min. - Nowak "wypluł" piłkę po wrzutce Pruchnika, ale nie dopadł do niej żaden z zawodników gospodarzy.

48 min. - Jak na razie gra Arki ogranicza się głównie do długich wrzutek.

46 min. - W środek bramki uderzył kapitan zespołu gości - Arkadiusz Baran.

46 min. - Początek drugiej połowy meczu.

45+1 min - Koniec pierwszej połowy. Bez bramek i bez emocji w Gdyni. Z boiska wieje nudą.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

44 min. - Flis odzyskał piłkę, ale poślizgnął się w polu karnym, co ułatwiło interwencję obrońcom gości.

42 min. - Ożywiły się trybuny przy Olimpijskiej. Tuż nad spojeniem słupka i poprzeczki uderzył Marcin Radzewicz.

40 min. - Ależ szczęście gdynian. Do bezpańskiego piłki dopadł Dariusz Pawlusiński, który mocno uderzył z narożnika pola karnego. Piłka poszybowała tuż obok słupka.

39 min. - Świetne podanie do Nwaogu. Nigeryjczyk uprzedzony jednak przez Czerwińskiego.

38 min. - W ekwilibrystyczny sposób próbował uderzać Rybski, ale nie trafił czysto w piłkę. Bez namysłu futbolówkę z własnego pola karnego wybił Omar Jarun.

36 min - Dość niespodziewanie w dogodnej okazji znalazł się Jakub Kowalski, który otrzymał podanie wprost na nogę, ale z kilu metrów nie trafił w bramkę.

35 min. - Flis z rożnego na przedpole do Kowalskiego. Pomocnik Arki fatalnie przymierzył.

34 min. - Wrzutka Kowalskiego, głową wybijał Jarecki.

33 min. - Senny mecz w Gdyni. Goście umiejętnie wybijają gospodarzy z uderzenia.

32 min. - Flis do Nwaogu, niestety piłka nie trafiła do adresata.

29 min. - Wrzutka w pole karne gości, ale ani Omar Jarun ani kolejny zawodnik Arki nie potrafili czysto trafić w piłkę.

28 min. - Tomasik lewą nogą w pole karne, tam czyhał już Nwaogu, którego w ostatniej chwili uprzedził Nwaogu.

28 min. - Rzut wolny dla Arki tuż przy linii bocznej pola karnego.

26 min. - Nwaogu powalony na murawę, ale futbolówka szybko wraca pod nogi gdynian.

25 min. - Gra toczy się na połowie Arki. Piłkę na boisko wprowadza Maciej Szlaga.

23 min. - Na trybunach "piknik". Gra piłkarzy również nie zachęca do dopingu.

21 min. - Z autu grę wznowią goście.

19 min. - Akcja gdynian przerwana. Na spalonym znalazł się Bartosz Flis.

18 min. - Niecelnie po wrzutce Rybskiego główkował Trafarski.

16 min. - Ładna akcja Arki. Gości ratuje Sebastian Nowak. Z prawej strony dośrodkował Jakub Kowalski, Nwaogu został uprzedzony przez bramkarza, ale do piłki dopadł Flis, uderzył, piłkę na róg zdołał jeszcze wybić golkiper Temalici.

14 min. - Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Baran. Wcześniej akcja Biskupa, który ściął do środka i uderzył w nogi defensorów Arki.

13 min. - Pod własną bramką faulowany był Jakub Kowalski.

12 min. - Gdynianie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

10 min. - Goście podwajają, potrajają krycie próbując wybić Arkę z ataku.

8 min. - Tomasik z rogu do Kowalskiego. Pomocnik Arki trafia w nogi obrońców.

8 min - Gdynianie wywalczyli rzut rożny.

6 min. - Akcję zapoczątkował Piotr Tomasik, który dograł do wbiegającego Flisa, ale ten niecelnie.

5 min. - Dośrodkowanie Radzewicza, obrońcy wybijają piłkę.

4 min. - Atmosfera rodem z teatru. Brak dopingu wpływa na jakość oglądania meczu.

3 min. - Słychać śpiewy kibiców spod stadionu.

2 min. - Na boisku leży Charles Nwaogu. Gwizdek sędziego milczy.

1 min. - Początek meczu w Gdyni.

Goście wystąpią w pomarańczowych koszulkach, arkowcy oczywiście na żółto-niebiesko.

Piłkarze wychodzą na murawę, a z głośników "Rota".

Pięć minut do rozpoczęcia meczu.

Z naszych informacji wynika, że na trybunach zasiądzie conajmniej tysiąc kibiców mniej w porównaniu do środowego spotkania.

Piłkarzy na murawę wyprowadzą dzieci z klubu ASIR Gdynia, uczniowskiego klubu sportowego założonego przez rodziców dzieciaków z Dąbrowy, Chwarzna i Wiczlina.

Aktualizacja 16.42. - "Tory" powoli zapełniają się, podobnie "Olimpijska". "Zegar" podobnie jak w meczu ze Śląskiem pozostanie pusty. To efekt bojkotu kibiców Arki.

Czy pozostawienie na ławce Kuklisa - najskuteczniejszego zawodnika gdyńskiej Arki, i zastąpienie go z konieczności młodzieżowcem - Bartoszem Flisem okaże się receptą na wygranie meczu?

W rundzie jesiennej w pojedynku obu zespołów padł wynik 2:1 dla gospodarzy.

Termalica: Nowak - Kowalski, Czerwiński, Pleva, Jarecki - Pawlusiński, Baran, Lipecki, Biskup - Rybski, Trafarski.

W składzie Arki dwie zmiany. Sławomir Mazurkiewicz zagra za Peresa Benevente, a Bartosz Flis za Piotra Kuklisa.

Wyjściowy skład Arki: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Krajanowski - Kowalski, Pruchnik, Jarzębowski, Tomasik - Flis - Nwaogu.

W porównaniu z meczem ze Śląskiem Wrocław w składzie Arki zaszły dwie zmiany. W 18-tce znaleźli się: Piotr Kasperkiewicz oraz Patryk Jędrzejowski. Na żółte karki musi uważać kwartet: Damian Krajanowski,Tomasz Jarzębowski, Omar Jarun i Piotr Kuklis.

Kadra Arki na Termalicę:

bramkarze: Marciej Szlaga, Michał Szromnik

obrońcy: Marcin Bochenek, Omar Jarun, Piotr Tomasik, Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz, Bartosz Brodziński

pomocnicy: Piotr Kuklis, Jakub Kowalski, Piotr Kasperkiewicz, Radosław Pruchnik, Marcin Radzewicz, Patryk Jędrzejowski, Tomasz Jarzębowski

napastnicy: Fabian Słowiński, Charles Nwaogu, Bartosz Flis.

Zanim rozpocznie się mecz powróćmy jeszcze do środowego występu gdynian w Pucharze Polski. Żółto-niebiescy w dobrym stylu pokonali wicelidera tabeli [ZOBACZCIE ZDJĘCIA].

- Musimy po prostu iść za ciosem. Gramy u siebie, to nasz atut. Chcemy walczyć o awans. Do miejsca gwarantującego grę w ekstraklasie tracimy osiem punktów, ale wciąż jesteśmy w grze. Ale taki mecz jak ze Śląskiem dodaje drużynie wiary. Nie tracimy bramki, dwie strzelamy, na tę chwilę nie jest źle. Przyjeżdża do nas zespół z Niecieczy, bardzo wymagający rywal. Musimy być czujni - mówi w rozmowie z nami Marcin Radzewicz, który zdobył jedyną bramkę dla gdynian w wyjazdowym meczu w Niecieczy. Czy Arka uskrzydlona pokonaniem Śląska Wrocław w ćwierćfinale Pucharu Polski otworzy ligową wiosnę zwycięstwem?

Jak myślicie czy Arka powalczy o awans do ekstraklasy?

Kadra Termalici na mecz w Gdyni:

bramkarze: Sebastian Nowak, Maciej Budka
obrońcy: Jakub Czerwiński, Łukasz Kowalski, Mateusz Kowalski, Dalibor Pleva, Damian Skołorzyński, Dariusz Jarecki,
pomocnicy: Arkadiusz Baran, Jakub Biskup, Piotr Ceglarz, Krzysztof Lipecki, Dariusz Pawlusiński, Karol Piątek, Marcin Szałęga,
napastnicy: Andrzej Rybski, Piotr Trafarski, Łukasz Szczoczarz, Emil Drozdowicz.

1 liga - relacje live, tabele, terminarz i aktualności z pierwszej ligi w serwisie Ekstraklasa.net

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.

Materiał oryginalny: I liga: Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 [ZDJĘCIA] - Gdynia Nasze Miasto