I liga: Arka Gdynia - Flota Świnoujście 1:1. Relacja z meczu

Piłkarze gdyńskiej Arki tylko zremisowali z Flotą Świnoujście. Tylko, gdyż ten remis w kontekście walki o ekstraklasę może bardzo skomplikować sytuację gdynian. Choć podopieczni Petra Nemca mogą mówić o szczęściu, bo do 88. minuty przegrywali 0:1. Punktów szkoda tym bardziej, że wyniki w tej kolejce znów ułożyły się pod Arkę.

Arka Gdynia - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 - Arifović (82), 1:1 - Surdykowski (88).

Arka: Szlaga - Bochenek, Jarun, Mazurkiewicz (31' Peres), Radzewicz (65' Kowalski) - Kuklis, Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Flis - Nwaogu (71' Surdykowski).

Flota: Melon - Fryc, Udarević, Zalepa,Opałacz - Ostalczyk, Bodziony, Niewiada, Jasiński (78' Kieruzel) - Arifović (87' Bielecki), Śpiączka (66' Okińczyc).

Żółte kartki: Pruchnik - Śpiączka, Niewiada.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Widzów: 4350.

90+3 min. - Koniec meczu. Arka tylko remisuje z Flotą, choć mogła przegrać.

90+3 min. - Tomasik z rożnego wycofał do Kowalskiego, a ten uderzył niecelnie.

90+1 min. - Flis pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

90 min. - Sędzia doliczył trzy minuty.

88 min. - Gol dla Arki!! 1:1. Wrzucał Kowalski, głową uderzał Surdykowski, bramkarz odbił, piłka trafiła następnie do Tomasika, ten wzdłuż linii do "Surdyka", który z bliska wyrównał stan meczu.

87 min. - Z boiska schodzi zdobywca bramki - Arifović. A za niego Paweł Bielecki.

85 min. - Ataki Arki przypominają bicie głową w mur.

84 min. - Pruchnik z wolnego w pole karne, przewrotką próbował uderzać Surdykowski, ale za słabo.

82 min. - Stało się coś, co musiało się stać. Goście zdobyli bramkę z niczego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, najsprytniejszy w polu karnym okazał się Arifović i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Arka - Flota 0:1.

79 min. - Trzecia zmiana we Flocie. Kieruzel za Jasińskiego.

78 min. - Kowalski dośrodkował na głowę jednego z defensorów gości.

77 min. - Flis fatalnie przyjął futbolówkę.

75 min. - Indywidualna szarża Peresa, zakończona jego niecelnym strzałem.

74 min. - Niecelne podanie, a na prawej stronie stał niekryty Kowalski...

71 min. - Trzecia zmiana w zespole Arki. Janusz Surdykowski za Charlesa Nwaogu.

70 min. - Udarević ukarany żółtą za grę na czas.

69 min. - Tomasik z rożnego, strzelał Jarun. Niecelnie.

66 min. - Zmiana także we Flocie. Wojciech Okińczyc za Bartosza Śpiączkę.

65 min. - Druga zmiana w Arce. Kowalski za Radzewicza.

65 min. - Znów na murawie leżą piłkarze Floty.

62 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła całe pole karne gości, ale do futbolówki nie zdołał dojść żaden z arkowców.

61 min. - Kuklis z 16 metrów wprost w mur.

60 min. - Zrywa się doping dla Arki. Gdynianie w natarciu. Kuklis faulowany na linii pola karnego.

58 min. - Coś niesamowitego! Jak piłka nie wpadła do bramki?! W jednej akcji uderzało bodaj z czterech piłkarzy Arki. Rozpoczął Jarun po rożnym, ale został zablokowany. Kończył Kuklis, który z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką.

56 min. - Akcja Arki pod bramką Floty. Piłka ląduje jednak w rękach Melona, który odważnym wyjściem z bramki zażegnuje niebezpieczeństwo.

54 min. - Grę od własnej bramki wznowił bramkarz gości.

52 min. - Za faul żółtą kartką ukarany Radosław Pruchnik.

50 min. - Na boisku leży Śpiączka. Kibice gwiżdżą, gdyż są zdania, że zawodnik gości udawał. I rzeczywiście, wstał o własnych siłach.

48 min. - Po rzucie rożnym sprzed pola karnego uderzył Bochenek. Niecelnie.

48 min. - Wrzutka Radzewicza i w ostatniej chwili gości ratuje jeden z obrońców.

46 min. - To mogła być dobra akcja Arki, ale piłkę stracił Radzewicz.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+3 min. - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek. Słaba połowa w wykonaniu żółto-niebieskich.

45+3 min. - Peres niedokładnie z wolnego. Lekkie gwizdy na trybunach.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 180 sekund.

45 min. - Jarzębowski do Nwaogu, ambitny Nigeryjczyk wyłuskał piłkę, ale nie miał szans na skutecznie dogranie koledze z zespołu.

44 min. - Rzut rożny dla gości.

43 min. - Tomasik bliski pokonania Melona z rzutu wolnego. Minimalnie obok słupka.

42 min. - Kulis z piętki odgrywał koledze, poszedł na przebój, został sfaulowany. Rzut wolny dla Arki.

40 min. - Jarzębowski w środek bramki. Na posterunku Melon.

39 min. - Sprytnie z pierwszej piłki strzelał Kuklis. Obok bramki.

37 min. - Tomasik z wolnego, skuteczna interwencja defensywy gości.

36 min. - Mylą się w ataku goście. Aut dla Arki.

35 min. - W końcu celny strzał Arki. Radzewicz, broni Mielon, który odbija piłkę przed siebie, Nwaogu nie zdołał dobić.

34 min. - Flis do Kuklisa, ten do Tomasika. Pomocnik Arki uderza tyleż mocno, co niecelnie.

33 min. - Piłka wstrzelona w pole karne Floty, zamieszanie, ale na posterunku defensywa gości.

31 min. - Wymuszona zmiana w Arce. Boisko opuszcza kontuzjowany Mazurkiewicz, a za niego wchodzi Peres Benevente.

30 min. - Piłkarze gości nie przebierają w środkach. Akcje Arki przerywają w zalążku, faulując gospodarzy.

28 min. - Mazurkiewicz poza boiskiem.

27 min. - Szybka akcja Arki, dobre wstrzelenie piłki w pole karne, tam dobra interwencja jednego z defensorów gości, po chwili piłka znów pod nogami gdynian, Kuklis jednak źle przyjął futbolówkę.

25 min. - Pomysłowo rozegrany rzut rożny, piłka dość szczęśliwie trafiła pod nogi Jarzębowskiego, ale "Jarza" sam był zaskoczony takim obrotem sprawy i nieczysto trafił w futbolówkę.

24 min. - Niecelny strzał Ostalczyka. Jak na razie gra Arki nie klei się. Gdynianie mają problem ze stworzeniem sobie klarownej sytuacji pod bramką gości.

23 min. - Kuklis był faulowany...sędzia jednak inaczej widział cała sytuację!

21 min. - W ferworze walki zderzyli się piłkarze obu drużyn. Gra została jednak szybko wznowiona.

19 min. - Mazurkiewicz podniósł się z murawy i o własnych siłach opuścił boisko.

18 min. - Na boisku leży Sławomir Mazurkiewicz. Żółtą kartką ukarany Bartosz Śpiączka.

17 min. - Akcję Ostalczyka na prawej stronie sfinalizował Bodziony, który uderzył obok bramki.

16 min. - Piłka do Nwaogu. Nigeryjczyk nieczysto trafił w piłkę.

16 min. - Nwaogu do Tomasika. Strzał piłkarza Arki został zablokowany.

15 min. - Nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Piłka w posiadaniu gości.

14 min. - Tomasik z rożnego wprost w ręce Melona.

13 min. - Kuklis do Flisa. Niedokładnie.

11 min. - Piłka zagrana do Szlagi, ale ten nie trafił w futbolówkę. Na szczęście dla gdynian nie spowodowało to zagrożenia pod bramką żółto-niebieskich.

10 min. - Dośrodkowanie w pole karne Arki, piłka zagrana jednak bardzo niedokładnie i od bramki wznowi Szlaga.

9 min. Przy próbie wyskoku Arifović fauluje obrońcę Arki.

8 min. - Pruchnik z wolnego, ale bardzo nieskutecznie.

7 min. - Ofiarnie Nwaogu, ale piłka opuściła boisko. Od bramki rozpoczął Artur Melon.

6 min. - Po rzucie rożnym dwukrotnie uderzał Arifović. Za każdym razem jego strzał blokowali defensorzy Arki.

5 min. - Kibice od początku wspierają dopingiem swój zespół.

3 min. - Na spalonym Tomasz Ostalczyk.

2 min. - Po dośrodkowaniu Tomasika nieprecyzyjnie głową uderzał Jarun.

2 min. - Faul na arkowcu w bliskiej odległości pola karnego.

1 min. - Początek meczu w Gdyni. Rozpoczęli goście ze Świnoujścia.

Kibice powoli zapełniają trybuny, ale jak to mają w zwyczaju sympatycy Arki większość wejdzie tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Flota: Melon - Fryc, Udarević, Zalepa, Opałacz - Ostalczyk, Bodziony, Niewiada, Jasiński - Arifović - Śpiączka.

Znamy wyjściowy skład Arki: Szlaga - Bochenek, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kuklis, Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Flis - Nwaogu.

Na 40 minut przed meczem stadion świeci pustkami. Na rozgrzewce pojawili się już piłkarze Arki.

Sobotni rywal Arki tydzień temu zremisował na własnym boisku z Wisłą Płock 2:2. Wiosna w wykonaniu "Wyspiarzy" jest fatalna. W tabeli rundy wiosennej Flota zajmuje przedostatnie miejsce.

Trener Nemec ogłosił 18-tkę na mecz z Flotą. W kadrze zabrakło miejsca dla Petra Benata, który powraca do zdrowia po kontuzji. Czech w sobotę jednak nie zagra. Nie ma także Damiana Krajanowskiego, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

bramkarze: Szlaga, Szromnik

obrońcy: Bochenek, Peres Benevente, Jarun, Tomasik, Mazurkiewicz

pomocnicy: Kuklis, Kowalski, Kasperkiewicz, Pruchnik, Radzewicz, Jędrzejowski, Niedziela, Jarzębowski

napastnicy: Nwaogu, Flis, Surdykowski.

W środę Arka stoczyła zacięty bój w Warszawie z Legią. Ambitna postawa nie wystarczyła jednak na lidera T-Mobile Ekstraklasy i podopieczni Petra Nemca musieli pogodzić się z odpanięciem w półfinale Pucharu Polski.

Niesmak po meczu pozostał.Zobacz dlaczego

Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że w Arce aż roi się od piłkarzy, którzy wcześniej grali we Flocie. Warto również podkreślić, że jesienią Flota wygrała 1:0 po bramce Bodzionego. Asystą przy tym golu popisał się Piotr Tomasik. W sobotę Tomasik ma zamiar pomóc Arce w pokonaniu dawnych kolegów.