MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Grand Prix Gdyni 2020. Zmiany w cyklu biegów - Bieg Świętojański w formie wirtualnej, a Bieg Europejski i Niepodległości w listopadzie

Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
Nocny Bieg Świętojański tym razem będzie miał formę wirtualną. To jedyna szansa na organizację zawodów w czerwcu
Nocny Bieg Świętojański tym razem będzie miał formę wirtualną. To jedyna szansa na organizację zawodów w czerwcu Piotr Hukało
Grand Prix Gdyni 2020 będzie kontynuowany, ale w zmienionej formule. Zaplanowany na 27 czerwca Bieg Świętojański odbędzie się wirtualnie. Dwie kolejne odsłony cyklu na gdyńskich ulicach - Bieg Niepodległości i Bieg Europejski - przesunięte zostały w terminarzu na listopad. Jeśli jednak nie będzie możliwe organizowanie tak dużych imprez masowych, to wszystkie odsłony odbędą się w formie wirtualnej.

Grand Prix Gdyni 2020 - kiedy kolejne zawody cyklu?

Organizatorzy imprez sportowych zmuszeni są do reorganizacji tych wydarzeń. Nie inaczej jest w przypadku popularnego cyklu biegów ulicznych Grand Prix Gdyni 2020. Firma Sport Evolution wspólnie z władzami Gdyni wypracowała nowe pomysły na zawody.

Nocny Bieg Świętojański

Bieg w tradycyjnej formule, który miał odbyć się 27 czerwca, nie dojdzie w tym roku do skutku. W jego miejsce organizatorzy proponują wzięcie udziału w Wirtualnym Biegu Świętojańskim, który każdy może przebiec we własnym zakresie w dniach 26-28 czerwca 2020 roku.

Rejestracja możliwa jest na platformie SlotMarket.pl, a pakiet startowy będzie obejmował numer startowy do wydrukowania oraz oficjalny medal, który zostanie wysłany na podany przez zawodnika adres na koszt organizatora. Zawodnicy będą mogli skorzystać z interaktywnej aplikacji, która umożliwia zintegrowanie ze wszystkimi najpopularniejszymi zegarkami sportowymi oraz aplikacjami dla biegaczy. Dzięki temu szybko i na bieżąco będą mogli śledzić i porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych uczestników biegu.

CZYTAJ TAKŻE: Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim. Biegacze nie zapomnieli o tym, aby pomóc Arturowi [zdjęcia]

Uczestnicy biegu wirtualnego otrzymają także wszystkie pozostałe benefity oferowane w ramach cyklu Grand Prix Gdyni 2020, w tym punkty do programu lojalnościowego. Medal nie zmieni się i będzie pasował do kolekcji medali dla posiadaczy karnetu Grand Prix Gdyni 2020.

Bieg Niepodległości

Termin (8 listopada 2020) i formuła biegu nie ulegną zmianie. Wszyscy miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu liczą, w listopadzie będzie już można biegać po ulicach Gdyni - być może z ograniczoną liczbą uczestników, zapewne z dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa. Jeśli tak się nie stanie, to bier również zmieniony zostanie w formę wirtualną.

Bieg Europejski

Nowy termin (29 listopada 2020) i formuła biegu pozostają bez zmian. Podobnie jak przy Biegu Niepodległości, w tym momencie wszyscy nastawiają się na to, że na gdyńskich ulicach będzie można rywalizować. Jeżeli nie będzie to możliwe, to zorganizowany zostanie bieg wirtualny. Pakiet startowy każdego z biegów wirtualnych będzie obejmował numer startowy do wydrukowania, medal wysyłany na koszt organizatora oraz pozostałe benefity, jak punkty do programu lojalnościowego.

Rezygnacja ze startu
Zarówno w przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego, jak i – potencjalnie – w przypadku kolejnych dwóch biegów, które mogą odbyć się w formule wirtualnej, posiadacze karnetów na cały cykl Grand Prix Gdyni 2020 zostaną automatycznie „zarejestrowani” na bieg wirtualny. Każdy może jednak zrezygnować ze startu, informując organizatorów o tym wysyłając e-maila na adres [email protected]. W każdym przypadku, jeżeli dany bieg zostanie przeformatowany na rywalizację wirtualną, a zawodnik nie chce brać udziału w takiej formule, otrzyma voucher w wysokości 50 zł do zrealizowania podczas Grand Prix Gdyni 2021. W ten sposób, żadna wpłacona kwota nie przepadnie.

Co z piątym elementem medalu?
Zawodnicy posiadające karnety na cały cykl Grand Prix Gdyni 2020 otrzymują w tym roku „piąty medal”, pozwalający połączyć cztery medale z poszczególnych biegów w jedną całość. Ten piąty element, zostanie wysłany razem z medalem za Wirtualny Bieg Świętojański.

Usain Bolt został ojcem. Najszybszy człowiek świata ma córeczkę
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto