Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gra miejska w Gdyni na urodziny Antoniego Abrahama przyciągnęła całe rodziny. Zobacz, jak wyglądała zabawa ZDJĘCIA

DD
Z okazji 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama mieszkańcy Gdyni odkrywali historie, ciekawostki i wydarzenia związane z Królem Kaszubów podczas gry miejskiej, rozegranej w Gdyni.

W zabawie zorganizowanej przez Parlament Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni udział wzięły całe rodziny. Zabawa była znakomita, a jej uczestnicy nie mogą już doczekać się podobnych takich inicjatyw.

Gracze musieli się zmierzyć z czternastoma zadaniami, w tym trzema "tajnymi". Było to dość czasochłonne, gdyż odwiedzić trzeba było w tym celu różne zakątki modernistycznego Śródmieścia Gdyni. Uczestnicy gry miejskiej rozwiązywali rebusy, musieli odnaleźć ukryte tablice z odpowiedziami, poznawali zajęcia, które wykonywał Antoni Abraham, układali rymowanki o Królu Kaszubów, liczyli spacerowe kroki na bulwarze Nadmorskim, czy też wykonywali selfie z pomnikiem tego wielkiego patrioty na placu Kaszubskim.

Zobacz także: Na ulicy Antoniego Abrahama powstanie pierwszy w Gdyni woonerf dla pieszych! Znamy jego wygląd i wykonawcę!

Grę uatrakcyjnili aktorzy, przebrani w stroje regionalne z epoki, w której żył Król Kaszubów. Dawali oni graczom wskazówki lub wyznaczali kolejne zadania. Wcieli się w nich uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

- To niezwykle uatrakcyjniło zabawę - mówi pani Magda, jedna z uczestniczek. - Zadania były urozmaicone i ciekawe. Trzeba było wykazać się spostrzegawczością i kreatywnością.

Wyposażeni w mapy gracze po otrzymaniu wskazówek i instrukcji zamienili się w historycznych detektywów i odkrywali gdyńskie ślady Antoniego Abrahama. Zabawa zakończyła się w Kaszubskim Forum Kultury, gdzie podsumowano grę. Wygrali wszyscy, bo chodziło o dobrą zabawę. Na mecie uczestnicy otrzymywali drobne upominki.

Antoni Abraham żył w latach 1869 - 1923. Był nie tylko pisarzem ludowym i lokalnym działaczem, ale także wielkim patriotą, propagatorem polskości Pomorza i Kaszub, represjonowanym z tego powodu przez władze pruskie. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej stał się wielkim orędownikiem budowy portu w Gdyni, swoim ukochanym mieście, w którym spędził ostatnie lata życia. Problemy społeczne, jakie nękały Pomorze, miał okazję omawiać m.in. z wybitnym pisarzem Stefanem Żeromskim.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto