Gdyńskie piłkarki ręczne tracą punkty z Politechniką. Vistal Łączpol - Politechnika Koszalin 29:29

Piotr Wiśniewski
Choć do przerwy Vistal Łączpol prowadził 15:12, to gdyńskiej drużynie nie udało się dowieźć do końca korzystnego wyniku. Po przerwie zespół Politechniki odrobił straty, w pewnym momencie nawet wygrywał, ale mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Vistal - Politechnika 29:29.

Spotkanie trzeciej z czwartą drużyną poprzedniego sezonu dostarczyło kibicom sporych emocji. Pojedynek od samego początku stał na wyrównanym poziomie. W 9. minucie przyjezdne wyszły na trzybramkowe prowadzenie, które utrzymały tylko przez kilka minut. Potem minimalną przewagę osiągnęły gdynianki, a na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 15:12 dla gospodyń.

W drugiej części meczu Vistal Łączpol nie potrafił odskoczyć rywalkom na bezpieczny dystans. Spotkanie było na styk. W 33. minucie był remis i od tego czasu trwała wymiana bramka za bramkę. Koszalinianki ambitnie walczyły o wygraną, ale musiały zadowolić się punktem. Remis na pewno nie zadowala podopiecznych Thomasa Orneborga.

Vistal Łączpol Gdynia - Politechnika Koszalin 29:29 (15:12)

Vistal Łączpol: Własenko, Mikszto - Sulżycka 5, Głowińska 2, Jędrzejczyk 1, Białek, Siódmiak 3, Szwed 9, Mateescu, Duran 3, Koniuszaniec 1, Kulwińska 5

AZS Politechnika: Szywierska, Morawiec - Kobyłecka 3, Bilenia 4, Dworaczyk 5, Muchocka 2, Całużyńska 4, Chmiel 2, Błaszczyk 1, Lisewska 7, Matuszczyk 1, Koprowska.