Gdynianie gromią lidera. Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 5:2

Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli piłkarze gdyńskiej Arki. Żółto-niebiescy po bardzo dobrym meczu pokonali lidera z Bydgoszczy 5:2. To pierwsza porażka Zawiszy w tym sezonie. Do tej pory bydgoszczanie na wyjeździe stracili tylko jedną bramkę, teraz z Gdyni wrócą z bagażem kolejnych pięciu. Bramki dla podopiecznych Petra Nemca zdobywali: Bartosz Flis (dwie), Ensar Arifović, Petr Benat oraz Tomasz Jarzębowski.

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 5:2 (4:2)
Bramki: 1:0 - Benat (11), 2:0 - Arifović (28), 2:1 - Błąd (29), 3:1 - Jarzębowski (31), 4:1 - Flis (36), 4:2 - Klofik (37), 5:2 - Flis (71)

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz, Kowalski, Benat, Kuklis, Jarzębowski (79' Kasperkiewicz), Arifović (75' Surdykowski), Flis (83' Szwoch).

Zawisza: Witan - Ilków-Gołąb, Hrymowicz, Jankowski, Cuper, Majkowski (61' Jackiewicz), Ekwueme, Zawistowski, Błąd, Klofik (76' Masłowski), Wójcicki.

Żółte kartki: Krajanowski (Arka) oraz Ilków-Gołąb, Zawistowski, Jankowski, Klofik, Hrymowicz, Jackiewicz, Cuper (Zawisza).

Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa).

Widzów: 6880.

90+4 min. - Koniec meczu. Arka gromi Zawiszę 5:2.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.

90 min. - Kibice Arki świętują już efektowne zwycięstwo nad liderem rozgrywek.

87 min. - Surdykowski przyjął piłkę w polu karnego, odwrócił się, uderzył na bramkę, ale wysoko nad bramką.

86 min. - Z pierwszej piłki uderzył Masłowski. Bardzo niecelnie.

85 min. - Zbyt lekki strzał Surdykowskiego, aby mógł zaskoczyć bramkarza Zawiszy.

83 min. - Trzecia zmiana w Arce. Schodzi strzelec dwóch bramek Bartosz Flis, a wchodzi Mateusz Szwoch.

81 min. - Żółta kartka dla Patryka Cupera.

79 min. - Z boiska schodzi Tomasz Jarzębowski. W jego miejsce Piotr Kasperkiewicz.

78 min. - Na posterunku Marcin Juszczyk, który pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu.

76 min. - Michał Masłowski zastępuje na boisku Patryka Klofika.

75 min. - Zmiana w Arce. Janusz Surdykowski za Ensara Arifovicia.

74 min. - Żółta kartka dla Kamila Jackiewicza.

71 min. - Szał radości na trybunach. Arka prowadzi już 5:2. Kowalski krótko rozegrał korner z Arifoviciem, Bośniak z powrotem do Kowalskiego, który dośrodkował wprost na głowę Flisa.

70 min. - Radzewicz trafia w głowę Zawistowskiego. Gdynianie mają rzut rożny.

69 min. - Jackiewicz do Klofika, strzał Patryka blokują obrońcy gospodarzy.

67 min. - Ależ szczęście arkowców. Najpierw Juszczyk wygrywa pojedynek z Zawistowskim, ale wychodzi z bramki. Pomocnik gości odgrywa piłkę do Klofika, który widząc, że w bramce nie ma Juszczyka zdecydował się na strzał. Piłkę minęła bramkę, ale po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

64 min. - Juszczyk wygrał pojedynek sam na sam z Wójcickim. Po chwili niemal na pustą bramkę dobijał Zawistowski. "Zawias" posłał piłkę obok słupka.

63 min. - Piłkę do gry wprowadził Marcin Juszczyk.

61 min. - Zmiana w Zawiszy. Kamil Jackiewicz zastępuje Majkowskiego.

60 min. - Żółta kartka dla Hrymowicza.

59 min. - Sympatycy Arki bawią się na trybunach, a podopieczni Petra Nemca w natarciu.

58 min. - Z wolnego dogrywał Radzewicz, piłkę głową przedłużył Flis, a z nogą nie zdążył Mazurkiewicz.

56 min. - Ekwueme stracił piłkę, z akcją pognał Benat. Czech odegrał futbolówkę do Radzewicza, ten do Benata, ale niedokładnie.

54 min. - Niecelne uderzenie Tomasza Jarzębowskiego.

52 min. - Poszkodowani podnieśli się już z boiska.

50 min. - Gdynianie mają rzut rożny. Po rogu w polu karnym zderzyli się Martins Ekwueme i Sławomir Mazurkiewicz. Obaj nie podnoszą się z murawy.

48 min. - Arifović próbował dogrywać piłkę w pole karne, ale podał wprost w obrońcę gości.

46 min. - Jusazczyk ratuje Arkę przed utratą trzeciej bramki. Po rzucie rożnym z bliska głową uderzał Wójcicki, ale świetną paradą popisał się bramkarz żółto-niebieskich.

46 min - Gwizdek sędziego oznajmiający początek drugiej połowy.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy kibice byli świadkami aż sześciu bramek!!

44 min. - Groźnie w polu karnym Arki po rzucie wolnym. Tym razem goście mieli korner. Krótko rozegrany rożny, piłka wędruje do Jankowskiego, który uderza pół metra nad bramką.

40 min. - Fantastyczny mecz w Gdyni i wielkie emocje.

37 min. - Bramkowa odpowiedź Zawiszy! Fantastycznym strzałem z 25 metrów w samo okienko bramki Juszczyka popisał się Patryk Klofik.

36 min. - Gdynianie po raz czwarty pokonują bramkarza Zawiszy. Tym razem strzelcem Bartosz Flis, który wykończył podanie Jakuba Kowalskiego. Arkowcy wyszli z kontrą po przejęciu piłki pod własnym polem karnym.

34 min. - Kolejna składna akcja gdynian. Akcję strzałem zakończył Tomasz Jarzębowski. uderzył mocno, ale w sam środek bramki Andrzeja Witana.

33 min. - Ależ emocje w Gdyni. Arifović świetnie do Benata. Uderzenie Czecha blokują defensorzy Zawiszy. Po chwili groźnie w polu karnym Zawiszy po rzucie rożnym. Jesteśmy świadkami świetnego widowiska!!

31 min. - Coś nieprawdopodobnego. Arka znów prowadzi dwoma bramkami. Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego na bramkę głową zamienił Tomasz Jarzębowski.

29 min. - Natychmiastowa odpowiedź Zawiszy. Niepilnowany Błąd z ok. 10 metrów uderzył po ziemi obok słupka i zaskoczył Marcina Juszczyka. 2:1. To ósme trafienie błyskotliwego pomocnika gości w tym sezonie.

28 min. - Gdynianie prowadzą już 2:0. Piłkę przejął Ensar Arifović, podał ją do Benata, ten z powrotem do Arifovicia, który strzałem zza pola karnego pokonał Witana.

25 min. - Z narożnika pola karnego strzelał Petr Benat. Piłka po rękach Witana wędruje na rzut rożny. Po chwili Krajanowski świetnie powstrzymał Majkowskiego.

24 min. - Niecelnie z dystansu uderzał Mazurkiewicz.

24 min. - Kontra Arki w trójkącie: Arifović - Benat - Kowalski zakończona wybiciem piłki przez obrońców gości.

22 min. - Przez chwilę poza boiskiem przebywał Sławomir Mazurkiewicz, ale kapitan Arki już powrócił na plac gry.

20 min. - Żółto-niebiescy popełniają prosty błąd przy wyprowadzeniu akcji. Piłkę w środku boiska wywalczył Jakub Wójcicki, który pognał na bramkę, ale jego podanie w pole karne nie zamknął żaden z kolegów.

18 min. - Próba strzału w wykonaniu Arifovicia. Strzał niecelny.

17 min. - Żółtymi karkami w drużynie gości ukarani: Błażej Jankowski i Paweł Zawistowski.

16 min. - Piłkę w środku przechwycił Benat, który uruchomił na skrzydle Kowalskiego. Prawy pom