Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdynia. Rozpoczęła się budowa hotelu i parku wodnego

Szymon Szadurski
Szymon Szadurski
Na leżącą od lat odłogiem Polankę Redłowską wjechały ciężkie maszyny. W ten sposób rozpoczęła się budowa hotelu i parku wodnego. Obiekt, który zajmie powierzchnię aż 17,5 tys. m kw.

Na leżącą od lat odłogiem Polankę Redłowską wjechały ciężkie maszyny. W ten sposób rozpoczęła się budowa hotelu i parku wodnego. Obiekt, który zajmie powierzchnię aż 17,5 tys. m kw., oddany ma zostać do użytku w 2008 roku.
Bryła dwuskrzydłowego budynku przypominać będzie transatlantyk. Parter zajmą restauracje, centrum odnowy biologicznej i sale konferencyjne, na piętrze powstanie hotel na 180 miejsc. Obok stanie park wodny z wielkimi zjeżdżalniami, odkrytym i krytym basenem. Atrakcjami będą: przeszklona palmiarnia, amfiteatr, pole do minigolfa. Budowa pochłonie niemal 50 mln zł. Inwestorem jest spółka Projekt Gdynia, kierowana przez Dariusza Guzka, biznesmena prowadzącego hotel we Władysławowie. Władze miasta odetchnęły, gdy budowa wreszcie ruszyła.
- W końcu dopięliśmy swego - cieszy się Jerzy Zając, dyrektor gdyńskiego Urzędu Miasta. - To dobrze, że ten atrakcyjny zakątek po latach przepychanek zostanie zagospodarowany.
Zabudowa Polanki Redłowskiej przebiegała dotąd pechowo. Gmach miał być ukończony w 2001 r., ale firma dzierżawiąca teren od miasta - Echo Investment z Kielc - nie wywiązywała się z podpisanych umów. Ostatecznie odsprzedała prawa do budowy hotelu firmie Projekt Gdynia. Sto procent akcji tej firmy odkupiła w lutym br. za ponad 4 mln zł, kontrolowana także przez Guzka, firma P.H. Reda z Łodzi. Dzięki tej transakcji Guzek przejął od Echa prawa do 30-letniej dzierżawy terenu na Polance Redłowskiej i prawo do zbudowania na niej, zgodnie z zawartym wcześniej z gminą aktem notarialnym, hotelu i parku wodnego.

Historia Polanki Redłowskiej
Była wykorzystywana jako miejsce rekreacji od czasów międzywojennych. Był tam hipodrom, na którym od 1928 r. rozgrywane były zawody. Zlikwidowano go wraz z wybuchem wojny. Potem polanka była miejscem obozów młodzieżowych. W latach 50. wybudowano tu hotel i basen. Pływalnia była m.in. scenerią filmu ,Jutro Meksyk" ze Zbigniewem Cybulskim. W 1981 r. niecka basenu pękła pod wpływem mrozu, bo... zapomniano wypuścić z niej wodę. Od tego momentu obiekt niszczał. Pod koniec lat 90. funkcjonowała na polance dyskoteka Stacja Pomp.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto