Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdynia. Pojedziemy rowerem przez Estakadę Kwiatkowskiego. Miasto szuka projektantów inwestycji

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Tomasz Bolt/Polskapresse
Rowerem przez Estakadę Kwiatkowskiego? Gdynia szuka projektantów inwestycji. Zakres prac ma obejmować odcinek ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego od ul. Morskiej do okolic węzła drogowego na wysokości ul. Janka Wiśniewskiego. Dodatkowo miasto planuje wybudować rampę zjazdową w okolicy u. Janka Wiśniewskiego, która sprowadzać ma ruch rowerowy z estakady na poziom terenu do istniejącej drogi rowerowej w tym rejonie.

Gdyński samorząd szuka projektantów inwestycji. Na oferty potencjalnych wykonawców dokumentacji projektowo – kosztorysowej i sprawowania nadzoru autorskiego dla tego zadania miasto czeka do 8 września br.

- Gdynia stale inwestuje w powiększanie infrastruktury rowerowej - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Estakada Kwiatkowskiego to jedna z głównych arterii drogowych w Gdyni, cieszy mnie fakt, że fragment tego układu drogowego o intensywnym natężeniu ruchu, zyska nowe połączenie rowerowe z północnymi dzielnicami naszego miasta.

Rowerem przez Estakadę Kwiatkowskiego

Dzięki inwestycji gdyńscy rowerzyści zyskają bezpośrednie połączenie dzielnic północnych, które będzie szybsze i krótsze. - Wykorzystując istniejącą Estakadę Kwiatkowskiego rowerzyści zyskają szybsze, krótsze, łatwiejsze, słowem: bezpośrednie połączenie dzielnic północnych, w których zamieszkuje łącznie ok. 50 tys. mieszkańców, z ul. Morską. Estakada będzie dostosowana do możliwości przejazdu rowerem, a wjazd na nią będzie odbywał się specjalnym spiralnym podjazdem. Dzięki temu dystans między ul. Unruga a Morską skróci się o ponad połowę - z 6 do 2,5 km. O tym, jak ważne jest to połączenie niech świadczy wydeptane przejście przez tory widoczne z lotu ptaka – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Potencjalny wykonawca będzie musiał wykonać dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z uzyskaniem kompletu uzgodnień, wykonać jednorazową aktualizacę kosztorysów inwestorskich oraz sprawować nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych. Miasto na oferty czeka do 8 września. Wykonawcy mogą uczestniczyć w publicznym otwarciu ofert tylko i wyłącznie za pośrednictwem transmisji on-line

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gdynia. Pojedziemy rowerem przez Estakadę Kwiatkowskiego. Miasto szuka projektantów inwestycji - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto