Polecamy

- To zaczyna przypominać kiepski kabaret - denerwuje się Michał Kallas, mieszkaniec Kamiennej Góry © Tomasz Bołt / Archwium Dziennik Bałtycki
[2/4]

Gdynia Kamienna Góra: Mieszkańcy dostają mandaty za parkowanie przed domem

- To zaczyna przypominać kiepski kabaret - denerwuje się Michał Kallas, mieszkaniec Kamiennej Góry. - Czy jak zostawię samochód w garażu, to też tam wejdzie parkingowy i sprawdzi, czy wykupiłem abonament? Strefa Płatnego Parkowania w dzielnicy to dobry pomysł, bo nie ma tu aut kierowców, którzy chcieli uniknąć płacenia za postój w centrum miasta, ale nikt nie mówił, że za parkowanie na własnej posesji też będę musiał płacić.

Z podobnym problemem spotkali się inni mieszkańcy Kamiennej Góry. Skarg było niemało, więc radni dzielnicy dokładnie przyjrzeli się sprawie.

- Mieszkańcy coraz częściej zaczęli skarżyć się na tego rodzaju wezwania do zapłaty - mówi Cyryl Woźniak, przewodniczący Rady Dzielnicy Kamienna Góra. - Parkowanie samochodów właścicieli posesji przed wjazdem do nich lub przed wjazdem do swojego garażu nie wymaga opłat za parkowanie, ponieważ są to miejsca wyłączone z ciągu ruchu drogowego i nikt poza właścicielem posesji nie może tam parkować. Potwierdza to prawo o ruchu drogowym oraz uchwała Rady Miasta Gdyni.

Gdynia: Strefa płatnego parkowania sprawdza się na Kamiennej Górze. Mniej samochodów pod oknami


Najnowsze wiadomości

reklama