Gdańszczanie urwali seta mistrzom Polski, ale przegrali. Lotos Trefl Gdańsk - Skra Belchatów 1:3

Po dwóch pierwszych setach wygranych przez gości z Bełchatowa wydawało się, że mistrzowie Polski pewnie wygrają z Lotosem Treflem. Tymczasem w trzecim secie gdańszczanie wrócili do gry. W czwartym długo toczyli wyrównaną walkę ze Skrą, ale końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli bełchatowianie, a dokładniej świetni w tym spotkaniu: Bartosz Kurek i Mariusz Wlazły. Na inaugurację PlusLigi podopieczni Grzegorza Rysia przegrali ze Skrą Bełchatów 1:3.

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 20:25)

Lotos Trefl: Łomacz, Augustyn, Hietanen, Świrydowicz, Oivanen, Vdovin, Serafin (libero) oraz Wilk, Szczurek, Wołosz, Kaczmarek.

Skra: Wlazły, Pliński, Kurek, Falasca, Winiarski, Kooistra, Zatorski (libero) oraz Możdżonek, Atanasijević, Woicki, Kłos.

MVP: Mariusz Wlazły

IV set 20:25

Koniec meczu. Skra wygrywa trzeciego seta 25:20 i cały mecz 3:1.

Piłka meczowa dla gości.

20:23.

Klasę w ataku pokazuje Bartosz Kurek. 20:22.

19:21.

Kurek wyprowadza Skrę na prowadzenie. 19:20. O czas poprosił opiekun gospodarzy.

Oivanen. Który to już raz? 19:18.

18:18.

Matti Hietanen zdobywa 17 punkt dla gdańszczan. 17:16.

Doskonały blok Waldemara Świrydowicza. 16:15.

Bartosz Kurek psuje zagrywkę. 15:14.

Z krótkiej uderzył Daniel Pliński. 13:13.

Kolejny remis. 12:12.

Kurek skutecznie obija blok Lotosu Trefla. Na tablicy świetlnej remis po 10.

Daniel Pliński popisał się asem serwisowym. 9:8.

Skuteczny atak gdańskiego zespołu. 9:6.

Autowa zagrywka gości. Przerwa techniczna. 8:5.

Gdańszczanie złapali chyba wiatr w żagle. Prowadzą w czwartym secie 7:3.

5:2. Gdańszczanie blokiem powstrzymują Bartosza Kurka.

Mikko Oivanen. 3:2.

Już jest remis. 2:2.

1:0 dla Lotosu Trefla Gdańsk.

Na trybunach Ergo Areny zasiadło 8 tysięcy kibiców.

III set 25:23

Wlazły atakuje w aut. 25:23.

Mariuz Wlazły zablokowany. Na trybunach: "ostatni, ostatni!". 24:23.

Zapowiada się emocjonująca końcówka trzeciego seta. 23:23.

Kolejny wynik remisowy. 22:22.

Kurek doprowadza do remisu po 21.

Woicki nie zdołał wybronić ataku gospodarzy. 20:19.

Świetna wymiana. Niestety dla gości pomylił się Michał Winiarski. 19:18.

Goście wychodzą na prowadzenie 18:17.

Autowa zagrywka gospodarzy. 17:16.

15 punkt dla gości. 16:15.

Druga przerwa techniczna. Lotos Trefl prowadzi 16:14.

Holender Kooistra serwuje w siatkę. 15:13.

Gdańszczanie powstrzymują atak Wlazłego, następnie Kurka i sami skutecznie atakują. 14:12.

Goście nie mylą się w ataku. 11:12. Po chwili remis 12:12.

Remis. Po 11.

Autowa zagrywka gospodarzy. Lotos Trefl prowadzi 10:9.

9:8. Na zagrywce Daniel Pliński.

Waldemar Świrydowicz. 9:7.

Mieliśmy drobne problemy techniczne w trzecim secie. Na pierwszej przerwie technicznej Lotos Trefl prowadzi 8:7.

II set 0:2

Gdańszczanie mylą się w ataku. Punkt dla Skry. Koniec drugiego seta. 21:25.

Atak Kurek był nie do powstrzymania. 20:23. Zapowiada się na zwycięstwo Skry w drugim secie i prowadzenie 2:0 w całym meczu? Czy gdańszczanie zdołają odrobić straty?

Świetnie ze skrzydła atakuje Mariusz Wlazły. 19:22.

Aut czy punkt dla gospodarzy. Sędzia ogląda powtórkę i przyznaje punkt Lotosowi Trefl. 18:20.

Goście momentalnie odrabiają straty. Coś niewiarygodnego, Wlazły zdobył trzy punkty z rzędu z zagrywki! 17:19.

Na drugiej przerwie technicznej 16:13 prowadzą gospodarze.

15:12.

Nie po raz pierwszy skutecznie w ataku Mikko Oivanen. 14:10.

Fantastyczny pojedynczy blok Michała Winiarskiego. 13:10. O czas prosi trener Grzegorz Ryś.

Pięcipunktowe prowadzenie gospodarzy. 13:8.

Gospodarze nadziewają się na blok Skry. 11:6. Po chwili Kurek atakuje w aut. 12:6.

Kapitalna zagrywka Wdowina. 11:4.

Skutecznie w ataku Mikko Oivanen. 10:4.

Dziewiąty punkt dla gospodarzy. 9:3.

Wciąż utrzymuje się wysokie prowadzenie Lotosu Trefla. 8:2 i pierwsza przerwa techniczna.

Ponownie Świrydowicz. 5:1.

Ależ otwarcie drugiego seta w wykonaniu gospodarzy. Świrydowicz i 4:0.

Od prowadzenia rozpoczynają gdańszczanie. 2:0.

I set 18:25

Atanasijević obija blok gdańszczan i kończy pierwszego seta. 18:25.

Goście coraz bliżej zwycięstwa w pierwszym secie. 17:24.

Goście skutecznie blokują, wyprowadzają atak, ale w aut piłkę posyła Bartosz Kurek. 16:23.

As serwisowy. Po serwisie Patryka Szczurka piłka przeturlała się po siatce. 14:21.

Wdowin zdobywa 13 punkt dla Lotosu Trefla. 13:21.

Daniel Pliński. 12:21. O czas prosi trener gospodarzy Grzegorz Ryś.

Co ciekawe wydaje się, że w Ergo Arenie zasiada więcej fanów Skry niż Lotosu Trefla. 12:19.

Powiększa się przewaga gości, którzy prowadzą już 17:11.

As serwisowy Michała Winiarskiego. 11:16.

Gwóźdź Kooistry. 11:14.

Świrydowicz ze środka. 11:13.

Kolejna długa wymiana pada łupem gdańszczan przy ku euforii kibiców. 10:11.

Piękna wymiana zakończona punktem dla gospodarzy. 9:11.

Mikko Oivanen. 8:10.

Hietanen zablokowany/ 7:9.

Pierwsza przerwa techniczna. Skra prowadzi 8:7.